Se plang membrii ca ma vad in reluare!

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde lovejuice » 30 Aug 2011, 03:24

Stiu ca s-a mai discutat pe forum despre aceasta problema,dar nu gasesc solutia,de cateva zile se pland membri ca ma vad in reluare(nu tot timpul)am incercat sa schimb splitcam,am incercat sa ma bag si fara splitcam,direct pe camera...aceeasi problema,ma vad greu,in reluare,sincer nu ma pricep la calculatoare,dar am ajuns la concluzia ca poate e o problema cu pc ul,oki daca ar fi asa,ce trebuie sa schimb la el?:))) lol

System Manufacturer: INTEL_
System Model: DG965SS_
Processor: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2160 [at] 1.80GHz (2 CPUs)
Memory: 1014MB RAM

lucrez de ceva timp si nu am avut problema de genu,de obicei stau pe 1 site maxim 2,stie cineva care sa fie problema?sa fie de la pc?e posibil sa fie de la net?(am retea de la UPC...sunt putin dezamagita de ei,dar totusi pana acum a mers cat de cat...off urasc faptul ca nu mai exista airbite :(
app care e viteza minima pt 1-2 site-uri recomandata?
pls someone help me:(
lovejuice
User Junior+
User Junior+

Mesajde blondytoy » 30 Aug 2011, 09:11

probleme ar putea fi mai multe :
1.procesorul e mic. daca nu folosesti "HD" pe site-uri sa zicem ca ar merge pe un site sau doua, daca folosesti HD, nu ai nici o shansa nici cu cea mai mare banda de net
2. Placa de baza intel!. placile intel au cea mai mica stabilitate posibila, te felicit daca a functionat fara probleme pana azi.cipseturile sunt slabe, au multe belele, nu ti le spun ca te apuca durerile de cap.
3. RAM!. avand in vedere ca majoritatea site-urilor implementeaza noile flash-uri, cerintele devin mai mari, deci inca 1 GB de ram nu ti-ar strica.
4.banda net! un stream obisnuit fara HD are nevoie in medie cam de 70-80 Kbps upload viteza reala.daca folosesti HD ai nevoie de 300-500 Kbps.daca pe contract ai de exemplu banda de upload de 2mb, atunci o imparti la 8 si ai viteza reala.explicatia e in alte posturi de gen aici pe forum.

si eu am net de la UPC si sunt foarte multumita.depinde ce tip de abonament ai.daca ai unul slab, atunci slab va merge.

ca sa primesti un raspuns concret va trebui sa specifici exact ce folosesti ca sa stai pe site-uri, HD sau nu, si ce tip de abonament UPC ai.succes
blondytoy
User Activ
User Activ

Mesajde lovejuice » 30 Aug 2011, 15:49

Ms blondytoy ! In general lucrez doar pe adultwork,oricum din cate am citi pe forum e cam slabut pc-ul meu(vb ta ma mir cum de nu am avut probleme pana acum :D )...deci,cred ca e timpul sa mai investesc ceva in el :lol:
lovejuice
User Junior+
User Junior+

Mesajde blondytoy » 30 Aug 2011, 21:05

parerea mea e ca nu s-ar merita sa investesti in el, chiar nu ai ce, mai poti sa-i dai asa un "boost", dar tot ca un pensionar va merge.ca idee, cumpara-ti componentele in timp sa nu dai toti gologanii gramada, si pe asta vinde-l, sigur se gaseste un cumparator.
blondytoy
User Activ
User Activ

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj