Pierd sunetul pe anumite site-uri

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde model_de_acasa » 02 Aug 2014, 16:19

Hello!
Situatie actuala:
-lucrez pe 6 site-uri:-MFC,Bonga,Xlove,Dxlive,Vx,Adult
-camera Logithech HD c920
-i3,3.1Gh
-OS:win7,32bit(pt cei care stiu, folosesc patch-ul de la StarForce pt RAM, am 8 gb si vers de win7 pe 32 biti ii recunoaste pe toti datorita acestui patch)
-microfonul camerei este default device
-drivere la zi
-flash player ultima versiune
PROBLEMA:
-pe Bonga si cateodata pe Dxlive nu transmit sunetul, membrii nu ma aud nici in free nici in pvt;
-am observat ca daca inchid Xlove, revine sunetul(adica ma aud membrii) pe Bonga si Dxlive
-mentionez ca folosesc software-ul dedicat pt Mfc,Vx,Adult,Xlove, iar Bonga si Dxlive le deschid din browser si anume Firefox ultima versiune;am incercat si sa deschid toate cu browser-ul, inclusiv combinatii, adica unele cu soft dedicat altele cu browser, mereu aceeasi problema

Tind sa cred ca problema vine de la Flash Player de aceea am incercat si cu versiuni mai vechi, fara succes.
Apreciez orice sfat provenit din experienta.Multumesc anticipat.
P.S.
Stiu ca am nevoie de upgrade la CPU, un I7 e deja pe wish-list, insa problema a aparut de cand am inceput sa lucrez pe Xlove, iar cu fresh-instal de win procesorul sta in 70%
model_de_acasa

Mesajde model_de_acasa » 04 Aug 2014, 13:32

nici o idee? :(
model_de_acasa

Mesajde studio_ceva » 07 Aug 2014, 09:04

incearca cu chrome, sau internet explorer, pe firefox am avut probleme cu flash player, cand am trecut la chrome a fost ok
studio_ceva

Mesajde hayat » 08 Aug 2014, 01:28

Buna , am patit si eu asta , incearca sa lasi sunetul deschis pe XL , daca nu functioneaza nici asa deschide celelalte sites si xl ultimul [ preferabil firefox , mi se pare ca nu consuma asa mult pt xl ]
Si tine doar xl in firefox daca celelalte sites nu au soft extern deschide-le in chrome
Eu nu mai stau pe xl dar cand stateam asa pateam si evident il inchideam ca ma enerva sa nu am sunet pe aw sau celelalte sites de stau
hayat
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj