Performer + alt job normal

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde alyce_18 » 30 Apr 2012, 21:16

Ma bate gandul sa imi iau un job normal pe langa cel de performer, din nevoia de socializare de a cunoaste oameni noi si de a avea o cariera . Sunt foarte curioasa daca sunt modele care mai au un alt job pe langa cel de la vch, si daca le faceti fata ambelor activitati ...in plus imi e putin frica de faptul ca cineva(colegii de la locul de munca) ar putea sa ma recunoasca pe site-uri...ati avut probleme de genul asta ???
alyce_18
User Activ
User Activ

Mesajde mireya_sb » 30 Apr 2012, 23:42

alyce_18 scrie:Ma bate gandul sa imi iau un job normal pe langa cel de performer, din nevoia de socializare de a cunoaste oameni noi si de a avea o cariera . Sunt foarte curioasa daca sunt modele care mai au un alt job pe langa cel de la vch, si daca le faceti fata ambelor activitati ...in plus imi e putin frica de faptul ca cineva(colegii de la locul de munca) ar putea sa ma recunoasca pe site-uri...ati avut probleme de genul asta ???

Sigur ca sunt......eu am un alt job pe langa vdc, e doar jumatate de norma dimineata. Recunosc ca imi e greu ...seara stau pe site...dimineata ma trezesc devreme......cine stie cat mai rezist asa, dar.......nu ma pot baza doar pe ce fac in site, chiar daca castig de 5 ori mai mult .....eu personal sunt mai linistita daca stiu ca am ceva sigur in fiecare luna. In vdc azi merge ok...maine poate nu fac nici de-o ciorba...:). bafta la $$$$
mireya_sb
User Junior+
User Junior+

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 30 Apr 2012, 23:52

pai nu de aia s-a inventat machiajul? ca sa-ti schimbi fizionomia, "aerul", fa-ti ochii cu creionul cu "codita" in sus sau in jos, pune-ti ochelari si vei fi aproape alta persoana lol.
la fel, poti sa tii camera intr-un unghi tricky, poti sa-ti pui peruci, sa-ti tii parul in alt STIL, etc.
daca cele doua "personalitati" au un "spirit" diferit nu vad de ce sa-ti faci probleme.

o singura data mi s-a parut ca am fost recunoscuta, acum 2-3 ani pe o trecere de pietoni chiar langa un mare hotel cand un tip (turist strain) venea din sens invers absolut hipnotizat de fata mea suta la suta perplex :))) cine stie cine o fi fost...in general insa, cred ca nici mama nu m-ar recunoaste cu una cu doua daca m-ar vedea "pe micul ecran".

have fun, be innovative :lol:
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde alyce_18 » 01 Mai 2012, 00:05

Multumesc de sfaturi !!! Have fun for 1 may !!
alyce_18
User Activ
User Activ

Mesajde RTModels » 29 Aug 2012, 18:23

Acest lucru este posibil, sa ai si un job. Atat timp cat e clar ca nu vei mai putea sa dedici video chatului decat aproximativ 2 ore (ca sa nu te obosesti excesiv). Daca stii sa-ti alegi acele 2,3 site la care le poti da atentie si sa faci si ceva $ in aceste 2 ore care si ele ar trebuii sa fie fixe. Exista avantaje si dezavantaje. Vei avea un job unde sa faci (sau nu) cariera, dar castiguri mult mai mici din video chat. Trebuie in primul rand sa iti cunosti prioritatile in viata. :)
RTModels
User Junior+
User Junior+

Mesajde Anonymous2You » 30 Aug 2012, 02:14

alyce_18 scrie:in plus imi e putin frica de faptul ca cineva(colegii de la locul de munca) ar putea sa ma recunoasca pe site-uri...ati avut probleme de genul asta ???

Pe mine in fiecare zi ma recunosc colegele de la munca, tot timpul ma intreaba daca sunt ?!#$ de pe nush ce site. Si eu le raspund da, eu sunt, dar tu nu esti cumva cea de langa mine de pe pagina cu modele online? :))))
Acum vorbind sub o nota mai serioasa, parerea mea e ca daca strangi putin cu dintii de muschiul pericardic si iti gasesti un studio serios sub "aripa"/"obladuirea" caruia sa cresti, nu vei mai avea nevoie de un al doilea job. Eu numa' zic.
Anonymous2You

Mesajde Jobs4Adults » 12 Sep 2012, 15:24

alyce_18 scrie:Ma bate gandul sa imi iau un job normal pe langa cel de performer, din nevoia de socializare de a cunoaste oameni noi si de a avea o cariera . Sunt foarte curioasa daca sunt modele care mai au un alt job pe langa cel de la vch, si daca le faceti fata ambelor activitati ...in plus imi e putin frica de faptul ca cineva(colegii de la locul de munca) ar putea sa ma recunoasca pe site-uri...ati avut probleme de genul asta ???

alyce, nu iti lua al 2-lea job! In timpul liber fa sport, iesi in oras, citeste, invata limbi straine, citeste forumurile de videochat si perfectioneaza-te in aceasta meserie-afacere care intotdeauna va merge, insa doar pentru modelele care ofera cel mai mult in acest domeniu!

Ce se face la "fara frecventa", da rezultate "la frecventa redusa"!!!

Spor la bani si....cariera de videochatista e una dintre cele mai frumoase si mai NOBILE din lume!!!

:)
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde Aia mica » 12 Sep 2012, 22:53

Citind aceste discutii imi imaginez ce greu imi va fi sa fac videochat pe langa job-ul normal de 8-9 ore/ zi :? Sper sa reusesc... si daca e sa fie bine, renunt la job-ul zilnic. Parerea mea e ca poti socializa si daca nu ai un job. Nu o sa ai placerea sa socializezi cu toate persoanele, si cu unele vei fi nevoita s-o faci.
Aia mica

Mesajde codruta84 » 03 Mar 2014, 01:08

Eu am avut in primele 3 luni si un job normal, ce-i drept insa era un part time. Chestia e ca nu iti mai arde de job dupa o vreme, eu ajungeam la serviciu (lucram seara) si incepeam o munca anosta si foarte prost platita si ma gandeam, azi am facut deja in jur de 100$ in mai putine ore decat cat voi sta aici pentru o zecime din acea suma. In timp risti sa devii chiar putin cam cu nasul pe sus intre colegi, ca deh, lor le tzatzaie curu' sa nu fie dati afara in vreme ce tie iti e fix totuna, ba mai ca ai spera in sinea ta sa folosesti timpul ala pentru altceva, chiar daca nu prea iti vine sa faci tu miscarea.

A fost al naibii de greu sa mai raman acolo dupa ce m-am apucat de vdc. Cand mi-am dat demisia chiar ma sictirisem intr-atat ca as fi facut aproape orice sa imi reduca preavizul. Si nu era un job asa de rau, nici macar nu era chiar atat de prost platit de fapt, unii oameni sunt platiti pentru full time cat eram eu pentru un part time. Insa termenul de comparatie stiti si voi cum e.
codruta84
User Junior
User Junior

Mesajde evaeva1 » 03 Mar 2014, 15:58

Sunt total de accord cu Jobs4Adults ! Sunt nspe mii de metode daca chiar vrei relaxezi!
Si daca e sa ma intrebi pe mine, te vei obosi mai mult decat e cazul, si nu vei excela in niciunul dintre joburi! Eu una in momentul de fata nu m-as mai angaja niciude! Poate doar cu conditia ca pt o munca onesta sa imi ofere cel putin banii de acum, astfel incat , faptul ca as face cariera sa vina ca o alta multumire! Ceea ce ma indoiesc ca s-ar putea intampla! Vrei sa nu te platonezi, citeste, citeste mult, invata , perfectioneaza-te atat in Vdch, cat si intr un domeniu de care te simti atrasa! Vrei sa socializezi, iesi! :)
Ma indoiesc ca tu chiar nu ai prieteni, familie sau personae cu care sa iti faca placere sa iesi la o cafea! Cunoaste chiar si modele, pt ca tot impartasiti acelasi univers!
Sunt o multime de lucruri care ti-ar face viata mai frumoasa! Si ce e mai frumos decat sa fi propriul tau sef, si sa iti permiti tot ce vor muschiuletii tai! :mrgreen:
evaeva1
User Activ
User Activ

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj