Pentru cei care stau pe CC

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Annycka » 24 Ian 2013, 22:56

As dori sa stiu si eu daca a avut careva probleme cu cc-ul astazi...Imi tot da connecting to server pe sesiune,Camtocam si camcontacts abia se incarca, adminii se bat cu pumnul in piept ca serverele lor sunt ok si ca nu sunt probleme...Mentionez ca mai stau pe inca 3 sesiuni in acelasi timp si celelalte 3 se incarca bine...Multumesc frumos!!!
Annycka

Mesajde monique07 » 24 Feb 2013, 17:13

am si eu aceas prob iar de jumate de ora nu mai pot accesa site-ul deloc...sper sa isi revina
monique07

Mesajde BlueRay » 12 Apr 2013, 16:36

Am o problema ciudata cu CC...
Nu pot intra pe el decat seara, cam dupa 18.00 - 19.00. Pana atunci, daca deschid sesiunea - cu mozilla - se blocheaza browserul, nu mai misca nimic. Trebuie sa redeschid tot.
Nu cred ca e o problema de upload, tin deschise 4 site-uri fara probleme, cand vreau sa intru pe CC inchid un alt site... pc performance nu sare de 70%... Pfff. Si cum puii mei seara merge fara probleme??? :shock:
Cu IE si Chrome problema e ca nu apare splitterul la video settings... S-a mai confruntat cineva cu o chestie de felul asta??
BlueRay

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 14 Apr 2013, 10:27

se intampla daca este primul site deschis pe un anumit site.

de exemplu pt. Chrome, deschide sesiunea pentru un alt site, in timp ce merge pe ala dai drumul si la cc si o sa-ti ia setarile deja facute pe cel dinainte, apoi poti sa il inchizi pe ALA si sa pastrezi doar cc-ul.

Chrome si Firefox au "schelete" independente fiecare iar Opera, IE si Safari sunt construite pe scheletul IE si primesc setari pe principiul de mai sus daca este deschisa o sesiune pe IE.

cc merge super-bine pe Opera, deci poti sa deschizi site-ul 1 pe IE apoi site-ul 2 sa fie cc pe Opera si in continuare eventual alte site-uri pe alte browsere.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 15 Apr 2013, 02:11

andromaca_mulge_vaca scrie:se intampla daca este primul site deschis pe un anumit site.

pe un anumit browser adica

(sorry, oboseala....)
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde BlueRay » 24 Apr 2013, 22:50

Multumesc mult, nu stiam faza cu CC si Opera.
Scuze pentru raspunsul tardiv, o perioada nu am mai intrat pe forum.
BlueRay

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj