Paypal accepta +18, poate fi folosit pt show pe skype?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde anna94 » 05 Iun 2015, 12:21

Buna, am vazut ca Chaturbate a anuntat acum cateva luni ca accepta ca membrii sa plateasca cu PayPal. Si Cam4 accepta. S-au schimbat conditiile Paypal si acum acestia accepta 18+? Poate fi folosit si pentru showuri pe Skype fara riscul de a-ti bloca contul si de a pierde banii? Multumesc
anna94
User Junior
User Junior

Mesajde HoneyHoney » 05 Iun 2015, 20:00

Of...Paypal a incheiat contracte cu diverse sisteme de billing cum ar fi Epoch pentru Chaturbate, prin care se achizitioneaza credits/tokens de catre utilizatori, atat.
Paypal continua sa nu fie adult friendly, iar daca esti prins ca incasezi bani pentru showuri adult sau un client iti da dispute, adio bani, adio Paypal.

Exista Skyprivate, un plugin pentru Skype, prin care poti incasa $/min sau cu plata totala in avans, prin Payoneer...ce-i drept ca nu primesti 100% din bani, 75% daca nu ma insel.

Eu zic ca e mai safe asa, decat 100% si cu morcovu-n... :wink:
HoneyHoney

Mesajde anna94 » 11 Iun 2015, 19:18

Multumesc de raspuns, stiu si il folosesc, insa membrii nu isi pot incarca contul SkyPrivate cu PayPal :|
anna94
User Junior
User Junior

Mesajde HoneyHoney » 11 Iun 2015, 21:21

Intrebarea ta a fost daca Paypal poate fi folosit si pentru showuri pe Skype fara riscul de a-ti bloca contul si de a pierde banii, nu daca membrii pot alimenta contul lor de Skype prin Paypal :wink:
HoneyHoney

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj