Payoneer-taxe?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Loredana95 » 26 Mai 2015, 20:11

Buna,saptamana viitoare reusesc si eu in sfarsit sa ma apuc de treaba iar vineri imi vin si pc-ul,si monitorul si toot ce mai e nevoie.
Acum intrebarea mea este urmatoarea: pentru payoneer trebuie sa platesti niste taxe lunare?Sau trebuie sa platesti ceva in America? :shock:
Am vorbit cu o prietena care face si ea de acasa si mi-a spus ca ea plateste lunar aproximativ 450 euro lunar pentru card,ca a fost facut in America sau ceva de genul.
Pentru ati face payoneer trebuie sa platesti ceva lunar?
Sau cum sta treaba cu taxele platite de model in America?
Am inteles ca se plateste ceva prima data de genul sa verifice cardul,dupa la fiecare perioada cand ti se trimit banii se opresc parca 2 sau 3$....
Multumesc frumos si sper ca nu e foarte tampita intrebarea:))
Loredana95
User Junior+
User Junior+

Mesajde mike2414 » 26 Mai 2015, 20:28

prietena ta nu iti e prietena :))) te minte!! .. nu platesti nici un 450 de euro ...platesti 25 de $ la activare dupa care platesti intre 2 si 5 $ pentru a incarca banii pe card ( 2$ daca vrei sa se incarce in 2 zile lucratoare sau 5 $ daca vrei sa se incarce instant ) + comisioanele de retragere de la bancomat . Personal te sfatuiesc daca ai sume mari sa te duci la Bcr sa scoti banii de la POS. comisionul e in jur de 25 de $ pentru 1000 de $ retrasi . bafta
mike2414
User Junior
User Junior

Mesajde Loredana95 » 26 Mai 2015, 20:37

Multumesc frumos pentru raspuns!!!!
Ironic(dar placut...benefic ...si mai prietenos) dar aici sunt modele/patroni de studiouri care te ajuta gratis cu sfaturi etc fata de oamenii din jurul tau :shock:
Cam ciudat dar macar mi-am dat seama ca cel mai bun raspuns il gasesc aici :mrgreen:
Dar nu prea pricep care e faza cu invidia,rautatea in domeniul asta...asta e cel mai "lejer"loc de munca...in sensul ca nu depinzi de x sau y ca sa faci suma pe care ti-o doresti sau daca x are mai multi membrii inseamna ca ti i.a furat O.o lol...
Loredana95
User Junior+
User Junior+

Mesajde mike2414 » 26 Mai 2015, 20:49

Nu cunosc logica "prietenei" tale :) . probabil se gandeste ca orice fata in plus pe chat e o concurenta in plus ... oricum nu esti tu o sa fie alte cateva zeci deci nu vad logica :))). bafta si scrie aici pentru orice problema , sunt sigur ca o sa fie cineva mult mai binevoitor decat prietena ta care o sa iti raspunda
mike2414
User Junior
User Junior

Mesajde PandoraM » 26 Mai 2015, 22:45

sau mai exista o varianta...cine stie cine o fi prostit o si p prietena ta si ea plateste lunar cuiva 450 d euro :)))
PandoraM

Mesajde googlefun » 26 Mai 2015, 23:49

PandoraM scrie:sau mai exista o varianta...cine stie cine o fi prostit o si p prietena ta si ea plateste lunar cuiva 450 d euro :)))

Cel mai probabil asta a patit prietena Loredanei . Si doar i-am sugerat , atat eu cat si eldiablo ,ca noi luam "doar " 225 ! Si asta amandoi .Si doar de 4 ori/an !!
Pentru mentenanta .Ca doar ne punem obrazul la Payoneer !!

looooooooooooooooooooooooool
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Ceecee » 27 Mai 2015, 00:16

Off, pai mai Loredana...vrem sa fim independente si nu putem sa citim pe pagina payoneer ce si cum? E foarte bine ca ai intrebat aici, dar totusi! E destula informatie pe site-ul payoneer, crede-ma ca nu sunt taxe ascunde de 450$, totul e la vedere. Daca prietena ta a fost pacalita, isi merita soarta! Nu-mi imaginez cum sa nu te duca capul sa vezi si tu pentru ce platesti 450$. De curiozitate, ti-a spus sa ii dai ei banii ca rezolva ea? Sau ca trebuie sa platesti la sefu' de la payoneer? :mrgreen:
Ceecee
User Junior+
User Junior+

Mesajde SFG2707 » 27 Mai 2015, 00:39

Sau poate prietena face vreo 15k lunar si se referea la cat plateste ea taxe si comisioane per total...
SFG2707
User Avansat
User Avansat

Mesajde Loredana95 » 27 Mai 2015, 15:29

Mi-a zis ceva de vreun intermediar din America care are legatura cu cardul payoneer.
@Ceecee astazi am citit si eu despre payoneer,ieri cand am pus intrebarea nu mai puteam sta sa citesc ca a trebuit sa plec si am pus direct nelamurirea mea aici :D
@googlefun ok imi era dor de glumele tale :lol:
Loredana95
User Junior+
User Junior+

Mesajde googlefun » 27 Mai 2015, 17:13

Dar nu am glumit !!!!!
Noi , chiar ne punem obrazul la Payoneer . :wink:

Ca ei habar n-au , e alta poveste ...

:lol:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde dragica1 » 27 Mai 2015, 18:30

Logica prietenei este simpla,isi asigura un salariu lunar de 450 euro,simplu ca buna ziua.Exista atata informatie pe forumul asta,despre tot si toate,ca pana si nepoata-mea care este in clasa I si-ar putea face cont de performer,dar unii tot o musca cu brio.....
dragica1
User Junior
User Junior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj