Payoneer

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde kitty22 » 23 Ian 2015, 15:17

Buna. Am si eu o intrebare legata de payoneer. Pana acum am lucrat la studio si nu am avut idee de card, acum lucrez de acasa,mi-am facut card,si am retras o suma modica de bani de 50 de lei de la BT ca sa imi dau seama ce comision iau,si cum ar fi mai bine..dar am observat ca mi s-au retras din cont aproximativ 20$, cursul bancii fiind de +3,6 Ron=1$.. Exista o metoda mai buna de a retrage bani? Cel mai bun ATM? Sau e mai ok la un ATM in dolari?
Mersi frumos !
kitty22

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 23 Ian 2015, 16:34

orice ATM varsa in moneda tarii pe teritoriul careia se afla amplasat : Romania=lei, Italia, Spania,Franta=euro, SUA=dolari, UK=lire sterline, etc.

fiecare extragere te costa 3,15$ deci cu cat extragi mai multi odata faci economie la aceasta mica cheltuiala.

cursuri mai bune gasesti la Banca Romaneasca, ING, BRD.

ca si calcul general poti sa extragi asa:
{[(Soldul minus 3,15) inmultit totul cu 0,96] inmultit totul cu cursul bnr},
vezi www.cursbnr.ro, cursul bnr al unei zile se modifica la ora 12 la pranz, daca dimineata ti se pare cursul bnr nesatisfacator poti sa astepti pana la pranz poate se mai imbunatateste ....sau poate nu.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde Bluekarinna » 23 Ian 2015, 23:17

andromaca_mulge_vaca scrie:orice ATM varsa in moneda tarii pe teritoriul careia se afla amplasat : Romania=lei, Italia, Spania,Franta=euro, SUA=dolari, UK=lire sterline, etc.

fiecare extragere te costa 3,15$ deci cu cat extragi mai multi odata faci economie la aceasta mica cheltuiala.

cursuri mai bune gasesti la Banca Romaneasca, ING, BRD.

ca si calcul general poti sa extragi asa:
{[(Soldul minus 3,15) inmultit totul cu 0,96] inmultit totul cu cursul bnr},
vezi http://www.cursbnr.ro, cursul bnr al unei zile se modifica la ora 12 la pranz, daca dimineata ti se pare cursul bnr nesatisfacator poti sa astepti pana la pranz poate se mai imbunatateste ....sau poate nu.

Oferi informatii eronate..

http://www.adultvideochat.ro/forum/atentie-banca-scoateti-banii-card-t15266.html
Bluekarinna

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj