Payoneer service unavailable

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde sweetgirl » 20 Oct 2013, 15:38

salutare ,incerc sa accesez pagina payon. si apare service unavailable http error 503 si la voi e la fel? am sters temporary si e la fel...
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde fetish » 20 Oct 2013, 15:59

la mine merge sweet , poate a fost o eroare de moemnt , ai incercat cu mozilla ?

bafta sa rezolvi
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde mireya_sb » 20 Oct 2013, 16:00

Si la mine merge fara probleme, deschis cu internet explorer....
mireya_sb
User Junior+
User Junior+

Mesajde sweetgirl » 20 Oct 2013, 16:07

cu mozzila deschid si e la fel...hmmm ciudat,si de pe explorer tot error,oare sa am probleme cu contu .dar ce imi blocau intreg accesul la site???
mda am intrat din email si pot accesa contu dar daca vreau sa i contactez da error la fel...sa fac virus scan poate asta o fi cauza...

si mai sus in colt e ipul meu si maintanace general .htm ,dar de ce doar payon nu pot accesa...hmm tare ciudat
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 20 Oct 2013, 17:06

mda se pare ca tine de tehnic am mutat topicul aici ,deci nu pot accesa situl payoneer nici din mozzila sau explorer zice asa Service Unavailable

HTTP Error 503. The service is unavailable.si sus in colt ip-ul meu /maintanancegeneralhtm

am sters temporary ,pe alte situri pot intra,oare ce poate fi?

mi s-a mai intamplat asa ani in urma doar cu livejasmin ,era singurul site blocat de cei d ela internet....cred eu...

contul vad ca e ok ,pot intra din email ,ma pot loga dar daca incerc sa contactez suportu payoneer ma intoarce la pagina unavailable http error 503

cred ca ne fileaza astia de la internet de le sar capacele,ca alta explicatie eu nu gasesc. am antivirus kaspersky cu licenta ,oare ce e ,va rog daca stie cineva?

multumesc anticipat
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 20 Oct 2013, 17:15

imi poate da cineva emailul de contact payoneer va rog?vreau sa intreb poate e ceva in neregula cu contul meu? multumesc
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 20 Oct 2013, 17:37

mda printr un miracol am vb cu suportu ,am trimis reply la un email mai vechi si am primit asa Dear Customer, Your message to Payoneer Customer Support has not been delivered. Please note that all customer support inquiries must be sent using our Contact Us Live Chat si am contactat prin live chat ,nu am probleme cu contu ,internet provider mi-a blocat accesu de ce ,pai ca ne urmaresc ca pe dracii aia mari e clar ,acum cativa ani tot nea provider mi-a blocat accesu livejasmin zile bune,asa ca ....fuck off astia d el ainternet care urmaresc si blocheaza dracu stie ce vor si astia :evil:

probabil ca acum nea provider asteapta sa l sun disperata ca sa stie el ce e cu payon,poate afla si de unde primesc bani,de la ce banci scot eventual ,pai da
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde fetish » 20 Oct 2013, 19:04

ce net ai ? eu am rds si nu am avut neam probleme , ce edrept cativa ani inurma am patit o si eu cu jasminul blocat de catre aia de la romtelecom , explicatia lor a fost ca aveau probleme cu acesul site urilor externe pe anumite porturi , au schimbat portul si a fost ok

eu zic ca e ceva de la pc ul tau sa nu iti fie win ul busit , ca daca scaratie iti poate da tot felul de erori ciudate
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 20 Oct 2013, 20:12

da fetish se prea poate ,cred ca sunt prea paranoica sa cred ca astia de la net au blocat intentionat,recunosc sunt psycho cateodata lol :lol:
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde topstudio » 21 Oct 2013, 04:29

Dear Payoneer Partner,

This is to notify you of upcoming routine maintenance windows:

1. Saturday October 19, 12:30 PM EST through 5:30 PM EST.

2. Sunday October 27th 12:00 PM EST through 1:00 PM EST

Impact: During the maintenance period, all Payoneer WEB services will be down. That includes Partner-admin, MyAccount, Registration and payments processing.

API calls will return negative responses, and web-sites will notify that maintenance is in process.

Please note that card usage is unaffected by this maintenance, and that Payoneer cards are working as usual for purchases and for cash withdrawal.

A system maintenance announcement will be posted on Payoneer's Home Page

Thank you,
Payoneer Inc
topstudio

Mesajde MARKUS » 22 Noi 2013, 02:13

Incercati PAXUM !!! Sunt mult mai profy mult mai siguri si au comisioane si rata de schimb mult mai bune decat PAYONEER
MARKUS
User Activ
User Activ

Mesajde stefania » 22 Noi 2013, 02:39

pai noi am vrea cu paxum, dar daca site urile cu care lucram ofera doar varianta cu payoneerul, paxum cam pica, nu?

poate va mai dura pana vor baga pe langa payoneer, virament bancar si paxum.. dar in prezent, destul de putine site-uri lucreza cu paxum.. (si clar nu alea pe care lucrez eu)
stefania
User Junior+
User Junior+

Mesajde sugarPink » 22 Noi 2013, 03:42

sweetgirl scrie:da fetish se prea poate ,cred ca sunt prea paranoica sa cred ca astia de la net au blocat intentionat,recunosc sunt psycho cateodata lol :lol:

ce abonament ai? IP-ul este STATIC? sau Username si Pass?
sugarPink
User Junior
User Junior

Mesajde WinXPfather » 22 Noi 2013, 09:45

stefania scrie:pai noi am vrea cu paxum, dar daca site urile cu care lucram ofera doar varianta cu payoneerul, paxum cam pica, nu?

poate va mai dura pana vor baga pe langa payoneer, virament bancar si paxum.. dar in prezent, destul de putine site-uri lucreza cu paxum.. (si clar nu alea pe care lucrez eu)

Ei stefania, daca te lasi in grija siteurilor ai mari sanse sa iei teapa. Trebuie sa iei atitudine. Iti faci card paxum si tot ce-ti intra pe cardul payonner de pe siteuri transferi imediat pe paxum si te duci la bancomat sa scoti si tu profy cascavalul, cu cardul paxum.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj