Pareri configuratie pc

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde snake4cs » 07 Mai 2014, 19:04

[*]salut . ce spuneti despre acest desktop , e bun ptr videochat?
http://www.emag.ro/sistem-desktop-serio ... DQ6F4BBBM/

Daca nu , recomandati , va rog , unu care sa se incadreze cam in acelasi buget . Mersi
snake4cs

Mesajde googlefun » 07 Mai 2014, 21:44

snake4cs scrie:[*]salut . ce spuneti despre acest desktop , e bun ptr videochat?
http://www.emag.ro/sistem-desktop-serio ... DQ6F4BBBM/

Daca nu , recomandati , va rog , unu care sa se incadreze cam in acelasi buget . Mersi

Uita-te ce scrie userul "Marin " : configuratie-calculator-t14030-20.html
Oricum la eMag sunt mai scumpe de obicei .Fa-ti o idee si vezi ca de banii aia poti lua pe bucati , adica sa pastrezi vechea carcasa , poate si sursa iar restul banilor ii poti investi intr-un webcam Logitech /kit tastatura-mouse Logitech etc etc .
Stiu ca un pc brand e mult mai stabil decat ceva facut din bucati(asa se explica de ce nu au butonul restart pe carcasa ) , dar parca nici firma aia Serioux nu inspira prea multa incredere ( nu e HP/Dell/Asus/etc ) .Citeste ce ti-am dat link ..si mai vezi !
Bani sa ai , ca solutii se gasesc mult mai bune sunt sigur .CPU i7 4770 e bun dar mai e si i7 4770k(si mai bun ) .Iar tu trebuie sa specifici pe ce site-uri ai vrea sa lucrezi , nu 'videochat" la modul general pt ca unele site-uri (probabil) vor scoate limba :P la pc-ul de la eMag , poate peste cateva luni ,un an .
Ai rabdare , poate alti useri care stiu mai bine i-si fac timp de tine :) si-ti recomanda ceva mai bun .
Salutare .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj