Panica in aceasta perioada pe IMLIVE?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde evaeva1 » 28 Ian 2014, 04:39

Hello,

Cei ce lucrati cu Imlive, voua cum va merge ?, mie mi au scazut incasarile mai bine de jumatate si ma intreb daca este vina mea... adica eu am traffic 60-70 de persoane in camera, insa parca stau si vb la pereti, nu vine nimeni in pvt...Ieri, mi am adus aminte de inceputurile mele in videoceat, cand boceam pe forum ca fac numai 30 de dolari/zi.... ei bine parca ieri m-am intors de unde am plecat! :cry: Vad ca se plang fetele pe forumul de traffic si promovare al imlive-ului, insa nu sunt fete din HOF, si nu stiu daca si acolo sunt probleme! Am stat si cate 10-12 ore online, ies obosita varza de acolo , ca daca bati apa in piua si nu pica nimic la un moment dat stai de pomana. Eu una putin cate putin imi pierd din entuziasm si cred ca se vede pe camera!
M-am gandit ca poate asa o fi si la ei dupa sarbatori, insa eu in perioada 01-16 ian, am castigat foarte bine, adica nu mi-au scazut venbiturile de loc, ba chiar au crescut.
Voi, cei ce lucrati pe imlive, cum va merge in perioada asta? misca ceva? sau e doar le mine, si ar trebui sa iau in considerare sa mai deschid ceva un alt site?

Multam!
evaeva1
User Activ
User Activ

Mesajde evaeva1 » 28 Ian 2014, 17:18

VIDEOCEAT!?!|| bwahahahahaha super! mda! oboseala! :roll: Deci toata lumea e fericita pe IMLIVE zilele astea, sau nu va place sa ne laudam in esecuri?! :lol: Azi mai aveam putin si vorbeam cu becul dupa atatea ore state online ! :lol:
evaeva1
User Activ
User Activ

Mesajde fetish » 28 Ian 2014, 17:30

eva , eu am mai scris si aici si pe forumul celalalt , a scris cred ca si Smart Girl , eu lucrez de multi ani pe iml peste 7-8 , nici nu mai retin exact , insa per asta e moarta si punct , vdc ul e ciclic , in timp o sa vezi la incasari a mers f ff bine in dec a mers si 1-16 ian , gata pana in feb s-a cam taiat macaroana

si membrii sunt oameni , este si normla ca dupa fluxul carea fost online de Craciun si de Rev , acum sa mai aiba si oamenii buzunarele goale

tocmai probabil ca s-a mai scris pe acest subiect nu ti-a raspuns nimeni, eu cel putin am mai scris chestia asta despre imlive pe cel putin inca 2 topicuri in afara de asta

schimba site urile sau adauga altele sau ia vacantza
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde SmartGirl » 28 Ian 2014, 17:32

Traficul este in scadere, dupa cum vezi, acesta este graficul pentru ultimele 6 luni...pe IMLIVE.
Din pacate, am verificat si alte siteuri, situatia este IDENTICA.
Singurele care sunt in creste sunt: CHATTURBATE SI MYFREECAMS, care sunt pline de labari fara nici macar centi in buzunar, acolo este de explicat.
Fruntea sus, stai orele de lucru care le ai, respecta programul, si mult noroc. Sper ca lucrurile vor reveni absolut la normal in februarie, respectiv martie.

Sper ca te-am mai linistit un pic...si ca ti-am fost de ajutor!

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
SmartGirl
User Junior+
User Junior+

Mesajde evaeva1 » 29 Ian 2014, 04:30

Va multumesc frumos pentru raspunsuri, clar m am mai linistit ! :roll: Stiu, fetish, le-am citit, insa ma gandeam ca fiind un mediu duinamic, si in continua schimbare, lucrurile pot sta diferit de la an la an ! Se pare ca nu! hehehe Voi tine minte la anu, in perioada asta sa imi iau vacanta! :))
Bafta
evaeva1
User Activ
User Activ

Mesajde fetish » 29 Ian 2014, 08:39

Eva o sa fii uimita insa in timp o sa vezi ca , exact ca orice alt busines , vdc ul este f previzibil , adica daca deschizi antenutele si esti atenta poti sa prevezi de azi ce va fi de exemplu in august

orice business are ups uri si down uri , ca si tamplaria , ca nu sta nimeni sa isi ciopleasca paturi in luna august de exemplu cand oamenii iau vacantza , sau ca si medicina cand e muuuult mai aglomerata in timpul iernii datorita virozelor si luxatiilor/fracturilor si vdc ul are momente de boom si in care merge ca uns si momente in care scartaie

in timp vei observa chestia asta , daca vei fi ff atenta si o sa te implici o sa ai posib sa prevezi fix suma pe care o vei face intr-o anumita luna , si chiar suma respectiva o vei face

acum ca sunt modele care traiesc din boomuri , azi fac 6 mii maine si poimaine fac zero lei , nici macar zero dolari , din perspectiva mea astea nu sunt modele ci sunt in zona si mai devreme sau mai tarziu vor disparea din vdc

asa ca exemplu eu in ultimii 3-4 ani am lucrat de Craciun , eh pe imlive am avut fix aceeasi suma ca si incasari de Craciun , deci cum am spus mare greutate nu e trebuie doar experienta si atentie

acum nu stiu daca tu ai lucrat de Craciun si de Rev anul asta , a fost un buluc imens de membrii , ca or fi fost modele putine onlien au fost insa a fost evidamente si trafic ca puteau sa fie 10 modele onlien si trafic nexam , deci dupa asemenea valatuci de tarfic e cumva previzibil ca vin zile mai nasoale
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde evaeva1 » 29 Ian 2014, 10:45

hehehe dap, am fost pe barricade, mai ales avand in vedere promotia pe care au avut-o cu 50% commission, si intr-adevar a fost buluceala, cu toate ca nu ma asteptam deloc! Eu sunt noua In bransa, si ma gandeam ca si ei au familii sau altceva mai bun de facut de sarbatori! Host-uri putine in acea perioada?... am vazut ca eram peste 500 , cel putin pe orele unde lucrez eu .
evaeva1
User Activ
User Activ

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj