Pan/Tilt Bescor

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde costin_yo » 29 Apr 2014, 22:51

Buna ziua, de curand am achizitionat un pan/tilt sau cap trepied motorizat de la o persoana. Vreau sa intreb daca mai foloseste cineva asa ceva si daca i se pare ca se misca cam in reluare. Mie unul mi se pare ca se misca mai repede pe orizontala decat pe verticala iar membrul cand vede ca merge asa de greu pleaca. Nu am modelul exact al pan/tilt-ului dar stiu ca este Bescor pentru ca am comandat un cablu prelungitor pentru telecomanda de la f64 si se potriveste. (se misca greu si inainte de adaugarea cablului). El arata exact ca cel din oferta de la f64. Va rog cine are asa ceva sa imi spuna si mie ce voltaj si ce amperaj are incarcatorul. (al meu este de 5v si 2amperi). Va multumesc si sper sa imi raspunda cineva, sunt nou ca user dar imi pierd noptile mereu pe acest forum.
costin_yo

Mesajde GlamourFoto » 30 Apr 2014, 00:02

costin_yo scrie: Mie unul mi se pare ca se misca mai repede pe orizontala decat pe verticala iar membrul cand vede ca merge asa de greu pleaca.

Tot timpul miscarea pe orizontala se realizeaza mai repede decat cea de pe verticala, pe telecomanda ai acel slider de unde poti creste viteza cu care se misca pantiltul dar la fel o sa fie mai rapid pe orizontala.

Ai apucat sa intrebi membrii daca acela este motivul pentru care ei pleaca sau este doar o presupunere?
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde costin_yo » 30 Apr 2014, 00:23

Este o presupunere, inca nu am apucat sa termin camera, mai am de investit. Eu am fost obisnuit cu Orbitcam care se misca la fel ca BCC dar dintre bcc si c920 am ales c920 cu pan/tilt si telecomanda cu fir.(in ideea ca voi lua camcorder in timp).
Ma gandeam ca cel de la care am luat pan/tilt-ul sa nu fi schimbat incarcatorul de la el si din aceasta cauza sa se miste mai greu. Speed-ul este dat la maxim.

Multumesc pentru raspuns
costin_yo

Mesajde GlamourFoto » 30 Apr 2014, 00:27

costin_yo scrie: Ma gandeam ca cel de la care am luat pan/tilt-ul sa nu fi schimbat incarcatorul de la el si din aceasta cauza sa se miste mai greu. Speed-ul este dat la maxim.

Pantiltul vine fara "incarcator", la anumite magazine din afara "incarcatorul" se poate achizitiona separat, dar aici la noi nu am vazut asa ca mai toata lumea cumpara "incarcator" separat.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj