48 ore online

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Ana33 » 10 Iul 2017, 12:19

Buna,

Am vazut 2 modele care au stat 48 ore sau ma rog aprox 48 ore. Se poate sta atat? Cum...? Ca mai tb sa si dormim.
M am uitat si eu cat si o prietena , au stat aceste fete 48 ore in continuu in weekend.
Ma gandesc ca dc domi, chiar dc esti pe siute cu pvt direct, site ul va vedea si te va anunta ca nu ai fost prezenta ,ca ai incalcat reguliele etc

Eu am incercat 2 ore, am dormit si am pus camera pe picioare si am primit mail ca sesiunea mi a inchis o siteul ca de nu eram de fapt online.

Deci, cum se poate sa stai 48 ore? A stat cineva?
Ana33
User Junior
User Junior

Mesajde WinXPfather » 10 Iul 2017, 12:49

Da, sunt multe care stau maraton. Si 60 ore.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Studio20 » 10 Iul 2017, 13:25

Ana33 scrie:Buna,

Am vazut 2 modele care au stat 48 ore sau ma rog aprox 48 ore. Se poate sta atat? Cum...? Ca mai tb sa si dormim.
M am uitat si eu cat si o prietena , au stat aceste fete 48 ore in continuu in weekend.
Ma gandesc ca dc domi, chiar dc esti pe siute cu pvt direct, site ul va vedea si te va anunta ca nu ai fost prezenta ,ca ai incalcat reguliele etc

Eu am incercat 2 ore, am dormit si am pus camera pe picioare si am primit mail ca sesiunea mi a inchis o siteul ca de nu eram de fapt online.

Deci, cum se poate sa stai 48 ore? A stat cineva?

Daca dormi in privat, la cererea unui membru fidel care te iubeste si vrea sa te ajute, atunci esti ok cu regulile oricarui site 8)
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 11 Iul 2017, 03:35

se poate 48 fara sa dormi, mai greu e la 72, dar se poate si 72.

sunt multe locuri de munca unde TREBUIE sa stai 48-72 la foc continuu, de exemplu procurorii, politistii,medicii,pompierii, organele de control, cadrele de conducere din ministere,etc.

in videochat problema nu e cate ore stai ci ce fel de mekla ai, practic degeaba stau 48 daca obosesc dupa 10 ore si arat trista sau miloaga....adica 38 de ore cu mekla gresita sunt egale cu zero, parerea mea.

bioritmul omului se poate educa, am cunoscut un tip care si-a propus si chiar a reusit sa doarma 24 de ore intr-un singur "pachet" pe saptamana, adica statea sase zile treaz si era absolut ok.
deci, bravo lor daca au intrat in "autodepasire" , oricine poate face asta.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde MassEffect » 11 Iul 2017, 07:58

cel mai mult euy am stat 24 de ore (lucrez la cuplu) e aiurea rau de tot dupa 8-10 ore deja ti se ia , se vede naspa pe camera devi obosit , irascibil , plictisit ... nu se merita sa stai mai mult de 8-10 ore + ca te distrugi fizic facand maratoane ....ochii te dor de la lumini si tot asa
MassEffect

Mesajde GlamourFoto » 11 Iul 2017, 08:08

Sunt persoane care pot, daca se merita sau nu este decizia lor pana una alta fac ceva remarcabil.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde Ana33 » 11 Iul 2017, 08:42

Unele..unii stau pe bune, 24 ore sau 48 ore fara sa doarma...asta dc e s o faca ca la carte, fara sa incalce regulile site ului ( dc are aceasta regula), pe altele ii ajuta uneori ( nu cred ca au cum mereu ) domnii generosi...membrii indragostiti si platecs pt un pvt de 4 sau 6 ore in care ea doarme. E si o fantezie de a lor, plus se simt ca si cum ar fi in casa cu ei acel model.
Dar multe sigur stau 48 ore, neaplicand metodele de mai sus. Ori incalca regulile site ului si ...site ul nu si da seama sau isi da si ii da o avertizare, ori habar n am.
Ca sa ti faci cont de membru sau/si sa pui pe cineva sa ti plateasca pvt de minim 4 ore nu stiu cat de ok e.
Probabil pt cele care scot bani fara numar, e profitabil si asa.
Oricum si dc stai fara numar, nu neaparat vei fi in top. Pai acele 2 fete care le am vazut stand cel putin odata pe sapt 48 ore sau mai mult, nu s in top nici macar primele 20 asa ca.....
Important, dupa parerea mea chiar dc stai8, 10 ore sau 24, 48 e sa faci profit si sa cresti de la luna la alta. Clienti sunt o gramada . Baza de date pe care tb s o faci ......e cea mai importanta. Oricum o parte din ei ii vei piered pe parcurs sau nu vor plati ca la inceput.
Cand ai o baza mare de clienti, e imposibil sa nu faci bani.
E f greu la inceput, dar mai apoi ...probabil cei care au cativa ni in spate stiu despre ce vb .
Ana33
User Junior
User Junior

Mesajde Ana33 » 11 Iul 2017, 09:02

Am stat si m am gandit. Ca model esti un vanzator.
Normal ca dc stai mai multe ori , dar esti si fresh si ai marfa de calitate ( tu si atitudinea ta ok de model), vei strange mai mult clienti si iti va creste profitul.
Cel mai important e cu cu parere raman clientii despre tine, ce review ai. Ca dc ai bun sau f bun, va deveni client fidel, va cheltui. Cu cati mai multi clienti fideli, cu atat si firma la care lucrezi, adica site ul te va baga mai in fata pe pagina si vei avea vizibilitate maxima.
Astfel ramai cu fidelii, plus in f zi cunosti oameni noi.
Marfa in primul rand tb sa fie de calitate si adaptatae unei nise sau mai multor nise si vanzatorul tb sa stie sa vanda si sa fie si cald, apropiat. Tb sa vinzi ce se cere pe piata. Nu ce vrei tu. Si tb sa te simti confirtabil sa vinzi .
Degeaba la bazar are o doamna o marfa de calitate, dc ma enerveaza, ma agaseaza ce vreti ce vreti sau ma face sa ma simt inconfortabil cand ma uit si eu la toale.
N am sa cumpar de la dansa sau am sa cumpar o singura data.
Apoi degeaba am eu super marfa dc eu vand intr o zona in care nu trece lumea. Bun, eu am marfa buna, ok ca pret , atitudine ok ca vanzator, da degeaba dc nu s plasata cu toalele intr un loc vizibil.
Asta inseamna sa intri macar o ora sau doua cel putin cand site ul are trafic mai mare, cand oamenii vor sa si o traga sau sa palavrageasca ( o da am intalnit in pvt si din astia), adica cand la ei e seara, ex ora 22, ora 23.

spor la treaba !
Ana33
User Junior
User Junior

Mesajde Mugur » 11 Iul 2017, 10:59

GlamourFoto scrie:Sunt persoane care pot, daca se merita sau nu este decizia lor pana una alta fac ceva remarcabil.

Bine spus
Mugur
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj