Order new Payoneer card until the 15th of dec

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde ionela232 » 02 Dec 2016, 09:27

Am primit un email de la Payoneer sa comand un nou card pana pe 15 dec . Este vorba de cardurile mai noi care nu au legatura cu Choice Bank cum au cele mai vechi . A mai primit si altcineva o astfel de cerere ?
ionela232
User Junior+
User Junior+

Mesajde betterthansex » 02 Dec 2016, 10:33

well, eu nu am primit. Si mi am schimbat si cardul anul asta :) Deci probabil nu e asta problema, cu cardurile noi
betterthansex

Mesajde bebelina » 02 Dec 2016, 13:01

si eu la fel l-am schimbat acum o luna si nu am nici un mail de la ei
bebelina
User Junior
User Junior

Mesajde hayat » 02 Dec 2016, 13:23

Nici eu nu am primit. Eu l-am schimbat acum 6 luni if matter :)
hayat
User Junior+
User Junior+

Mesajde ionela232 » 02 Dec 2016, 17:02

Eu am 2 . Se pare ca au vrut sa mi-l inlocuiasca pe cel fara CHOICE Bank pe el . Cel negru . Voi le aveti cu CHOICE Bank ( albastre ) sau negre ?
ionela232
User Junior+
User Junior+

Mesajde Nord » 02 Dec 2016, 17:12

Este simplu inlocuiesc toate cardurile care nu sunt emise de CHOICE Bank ! Se pare ca o sa foloseasca doar Choice Bank celelalte carduri o sa fuctioneze doar pana la sfarsitul anului ! Spre norocul meu am avut doar card de la Choice Bank !
Nord
User Junior+
User Junior+

Mesajde googlefun » 02 Dec 2016, 19:21

Nord scrie:Este simplu inlocuiesc toate cardurile care nu sunt emise de CHOICE Bank ! Se pare ca o sa foloseasca doar Choice Bank celelalte carduri o sa fuctioneze doar pana la sfarsitul anului ! Spre norocul meu am avut doar card de la Choice Bank !

Da . probabil asta e motivatia / justificarea email-urilor primite de foarte multi useri , Nord .

Mi-am permis - ca in nume personal - sa iau legatura cu un Payoneer Official Support , care activeaza de foarte putina vreme pe un alt forum de profil ( nu cel mentionat de tine in alt topic , dar cred ca este vorba de aceiasi persoana ) din US , sa-l abordez si totodata sa-l invit sa faca parte ( si ) din comunitatea noastra .

Daca accepta invitatia - ne vor fi de folos - orice infos venite direct de la sursa ...
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde ionela232 » 02 Dec 2016, 21:38

sper sa se organizeze bine si sa nu cumva sa ramanem fara card activ cu plata n cont acum de sarbatori ... deci nu sunt singura care a primit mail .
ionela232
User Junior+
User Junior+

Mesajde miadevill » 02 Dec 2016, 23:58

Hey si eu am primit email,dar platile care le primim per asta asta intra pe cardul nehru?
miadevill

Mesajde Morningstar » 03 Dec 2016, 09:37

Mesajul este oficial, apare si in contul Payoneer in care la login se solicita sa se comande card nou. De asemenea dupa comanda se mentioneaza ca in urma activarii noului card fondurile disponibile vor fi transferate pe acesta.
Morningstar
User Junior
User Junior

Mesajde danep » 04 Dec 2016, 11:07

ionela232 scrie:sper sa se organizeze bine si sa nu cumva sa ramanem fara card activ cu plata n cont acum de sarbatori ... deci nu sunt singura care a primit mail .

Hi, I'm happy to participate in this forum.
My name is Dan and I'm a community manager in Payoneer.
Ordering the new card, supported by another issuing bank (Choice Bank), should allow enough time to use your current card, until the new one arrives.
Let me know if you require additional assistance.
Thanks for inviting me Googlefun.
danep

Mesajde googlefun » 04 Dec 2016, 14:29

danep scrie:Thanks for inviting me Googlefun.

The pleasure is all mine .
I can sleep peacefully now : )) . An authorized voice is right here , with us !

Once again , welcome a board Dan . :)
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde miadevill » 05 Dec 2016, 16:51

buna,deci de in caz de nu primesc pana pe data de 18 sau 19 cand intra bani cardul cel nou imi vor intra bani pe cardul cel vechi :*?
miadevill

Mesajde googlefun » 06 Dec 2016, 15:39

miadevill scrie:buna,deci de in caz de nu primesc pana pe data de 18 sau 19 cand intra bani cardul cel nou imi vor intra bani pe cardul cel vechi :*?

Da , miadevill@

Contul tau online este acelasi , el nu are nici un fel de problema , banii vor "sosi" acolo . Dar este normal - ca neavand fizic cardul cel nou pentru al putea activa - il vei folosi pe cel "vechi" , cel mai probabil pana la sfarsitul acestui an .

Daca Payoneer a anuntat ( doar pe cei care trebuiau sa-l schimbe ) ca trebuie aplicat pentru un alt card pana in data de 15 decembrie se intelege ca au luat in calcul si procesarea lor fizica cat si shipping date , adica nu ar trebui sa fie probleme .

P.S Eu zic sa-i lasam putin timp de acomodare reprezentantului Payoneer , recent sosit pe forum , si sunt sigur ca se va implica punctual cand vom avem nevoie de lamuriri suplimentare. :)
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde eska89 » 17 Dec 2016, 16:46

Exact asa am inteles si eu, vor colabora doar cu choice bank de acum. Si eu am primit mailul si am facut cerere de card nou a venit in 12 zile. Banutii de pe cardul vechi am putut sa ii folosesc fara probleme si acum voi face trecerea pe cardul nou.
eska89

Mesajde nico.nico93 » 19 Dec 2016, 21:31

Buna!Am primit si eu mail de la payoneer ca trebuie sa comand un nou card! Va rog sa-mi spune-ti care sunt pasii pentru ca deschid mailul si apas unde spune order my new card , dar imi deschide pagina de payoneer! si si nu stiu cum sa fac ! multumesc
nico.nico93

Mesajde GlamChatStudio » 20 Dec 2016, 08:26

nico.nico93 scrie:Buna!Am primit si eu mail de la payoneer ca trebuie sa comand un nou card! Va rog sa-mi spune-ti care sunt pasii pentru ca deschid mailul si apas unde spune order my new card , dar imi deschide pagina de payoneer! si si nu stiu cum sa fac ! multumesc

Exact cum l-ai facut si pe raposatul,urmezi pasii de acolo,este foarte simplu.
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Mesajde Mery24 » 20 Dec 2016, 10:53

nico.nico93 scrie:Buna!Am primit si eu mail de la payoneer ca trebuie sa comand un nou card! Va rog sa-mi spune-ti care sunt pasii pentru ca deschid mailul si apas unde spune order my new card , dar imi deschide pagina de payoneer! si si nu stiu cum sa fac ! multumesc

Deși aseară îți scrisesem pe chat cum să comanzi un nou card și m-ai lăsat vorbind singură în timp ce îți explicam, o să îți explic din nou aici. Sper că de data asta să citești...
Intri în contul tău Payoneer, în dreapta sus ai "Settings", și acolo trebuie să ai opțiunea să aplici pentru un nou card.
Completezi detaliile care ți se cer, urmărind pașii respectivi. Cât despre schimbarea datelor, depinde de date. Că dacă vrei să primești cardul la altă adresă, atunci scrii adresa respectivă, ștergând adresa anterioară.
Dacă operațiunea a fost efectuată cu succes, vei primi un e-mail de confirmare cu data estimativă a sosirii cardului. Cam asta e. Spor!
Mery24
User Junior+
User Junior+

Mesajde danep » 20 Dec 2016, 11:59

Hi, feel free to contact me as well,
Dan form Payoneer.
danep

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj