Ofer ajutor modelelor/studiourilor...

Aceasta categorie este destinata studiourilor care vor sa prezinte oferta de angajare pentru modele, firmelor sau persoanelor fizice pentru diverse colaborari si modelelor care vor sa lucreze intr-un studio sau cauta un anumit tip de colaborare. Va rog cititi regulamentul categoriei inainte de a publica oferta.

Mesajde marin » 16 Oct 2013, 22:50

Acest anunt este atat pentru modelele sau studiourile aflate la inceput, cat si celor cu vechime.
Cu ce anume pot ajuta, voi scrie mai jos:
-configurare si asamblare calculator/calculatoare in functie de cerintele modelului/studioului
-instalare windows 8 cu licenta, sau oricarui sistem de operare
-fac si conturi pe siteurile unde este acceptata Romania, celor care nu vor sa aibe batai de cap
-rezolv si problemele celor care se plang ca sunt prost clasati din cauza utilizarii unui spliter pe imlive sau LJ de exemplu,
cu alte cuvinte se poate folosi splitere si pe aceste siteuri ca si cum ar folosi camera/webcamul pe direct

De vreo 12 ani ma ocup cu aceste lucruri si m-am diversificat si in alte planuri, facut poze si editarea acestora in photoshop, pot
da sfaturi si in legatura cu luminile, practic pot face totul de la zero in acest "biznis".
Pretul ramane de discutat in functie de volumul de munca.
Pt. contact folositi emailul: mecanicpc@mail.com sau PM.
marin
User Junior+
User Junior+

Mesajde marin » 17 Oct 2013, 18:55

Trebuie sa treceti peste timiditate, si sa ma contactati :) .
Vad ca nu prea se inghesuie lumea la trimis emailuri, din aceasta cauza voi lasa si nr. de tel.:
0734796861 vodafone
0762807419 cosmote
marin
User Junior+
User Junior+

Mesajde marin » 18 Dec 2013, 14:07

Mi s-a adus la cunostinta faptul ca postarile mele fac trimitere la utilizarea teamviewer-ului si telefonului.
Am fost sfatuit sa folosesc rubrica Oferte pt. acest gen de servicii, altfel este considerat ca spam.
Desi nu stiu cati useri vor citi sectiunea asta, pentru vreo problema de software o sa ii fac placerea adminului care mi-a dat sfatul acesta.
Poate o rubrica de genul "Oferte/servicii neconditionate de bani sau alte lucruri" era mai potrivita pt. asta.
Postez aici oferta extinsa ca sa zic asa:

-Sfaturile prin telefon cu privire la video chat costa ZERO Ron.
0734796861 vodafone
0762807419 cosmote

-Folosirea teamviewerului pt. a rezolva problemele cu privire la unele programe software sau setarile acestora costa tot ZERO Ron, pt. asta trebuie sunat mai intai pt. a mi se
spune ID-ul si parola, fiindca multi nu aveti cele zece postari care sa va permita sa trimiteti un PM.
Prefer sa explic in amanunt, deoarece mi-a displacut mereu genul de raspuns "cauta pe google" de pe alte forumuri, si in postarile mele aminteam de tel. desi era trecut la
semnatura, fiindca multi nu constientizeaza pt. ce a fost trecut acolo sau nu indraznesc sau trec cu vederea.

Peste tot unde am raspuns, intai mi-am dat cu parerea sau am postat link-ul altui user cu care sunt de acord, apoi am facut referire la TV sau telefon, ca ultima alternativa.
Sunt multi useri "Atehnici", si ii inteleg foarte bine, pt. ei aceste lucruri li se par la fel de complicate cum ar fi cantatul sau pictura pt. mine.
Cati din cei care vin dupa ajutor fac un post ca la carte, cu configuratia calculatorului, cu modificarile aduse sistemului (daca e cazul), cu numele softurilor folosite,
cu antivirus, cu versiune de windows, si alte amanunte?
Doar pt. acest lucru aduceam in discutie TV si telefon, pt. simplificare, nu pt. altceva.

Mai sunt sfatuit sa ma implic pe forum, excluzand TV-ul si telefonul, ca sa-mi fac o reputatie, ca apoi sa am dreptul sa ajut prin programe remote.
Este OK acest sfat, dar eu ii precizasem unuia dintre admini faptul ca fac asta pt. o perioada limitata, precizare facuta chiar intr-o postare.
Prin primavara termin tratamentul si dieta pe care o tin acum, nu sufar de nimic incurabil, doar ca imi consuma timp mult si trebuie sa stau ca pisica pe langa casa.
Apoi va trebui sa ma angajez ca admin din nou, la vreun studio sau in alt domeniu.
Daca as fi stat pe un morman de bani, ajutam si la asamblarea si instalarea windowsului tot pe gratis.
Pur si simplu imi face placere sa ajut, ceea ce scriu/vorbesc e si ceea ce gandesc, nu am vreo agenda ascunsa.
Concluzia este, ca am intrat intr-un cerc vicios, eu nu am cum sa castig incredere intr-un timp f. scurt, userii fiind avertizati sa nu cumva sa aibe incredere in mine.
Inteleg si lucrul acesta, dar cum intrerup cercul?

Si internetul devine din ce in ce mai corupt, la inceput se vroia un mijloc de comunicare, dar acum tot mai multi dintre noi, doresc sa "detina" o bucata cat mai mare din el.
Unii vor sa devina "zei" in regatele lor, si orice supus care nu se conformeaza parerii zeului sa fie alungat.
Nu mai dezvolt, ca ati prins ideea, sper sa nu se aplice cazul de mai sus unor admini de aici, si sa fi fost doar o preconceptie vis a vis de mine, desi nici acest lucru nu e bun.

Bafta.
marin
User Junior+
User Junior+

Mesajde barcelona » 20 Dec 2013, 19:30

Multumesc frumos ,Marin. pentru instalarea windows ului si pentru ca ai fost singurul care m a determinat sa mi cumpar desktop(eram fixata pe laptopsi sunt tare incapatanata),si pentru toate informatiile.Tin sa scriu si aici pentru ca rar intalnesti asa oameni sa aibe rabdare cu un om ca mine care pune 10 intrebari pe minut.:))).si care vrea nu stiu cate probe sa vada daca totul este bine.
barcelona
User Junior
User Junior

Mesajde mike2414 » 21 Dec 2013, 19:37

lol.... cum sa te lase cineva sa ii umbli in calculator cu team viewer fara sa te cunoasca personal:))) daca cineva a facut-o ori nu stie nimic despre calculatoare ori ai reusit sa ii "vrajesti"prea bine .... daca imi dai si mie id si parola ta de team viewer iti demonstrez ca in maxim 5 minute iti instalez un keylogger si multe alte programele care sa imi dea acces total la calculatorul tau si inclusiv la conturi , parole, carduri ( in cazul in care le ti pe calculator) fara sa iti dai seama :))). Scuza-ma ca sunt mai direct dar eu sunt Toma necredinciosul si nu cred in ajutorul asta al tau pe "zero lei" sa fim seriosi ... :)) doar cei care nu stiu nimic despre calculatoare nu isi pot da seama ce poti face cu un astfel de programel :))
mike2414
User Junior
User Junior

Mesajde marin » 21 Dec 2013, 22:58

Sigur ca se poate face si ceea ce spui tu mike2414, o pot face in cateva secunde, nu 5 minute.
Dar, cum tu ai ales sa fii "Toma necredinciosul", eu am ales sa fac lucruri pozitive pt. altii.
Fiecare alege daca apeleaza sau nu la mine, in functie de instinct sa zicem, fiindca nimic din ceea ce as putea sa spun despre mine nu ar avea cum sa prezinte garantie, poate usor usor feedback-urile pozitive m-ar scuti de comentarii precum al tau.
Totusi te inteleg, daca as fi trait viata ta as gandi ca tine, dar afla ca atunci cand cultivi neincredere nu evoluam. Cum ai aflat despre keyloggere pe alte siteuri, aici poate inveti ce e increderea, zic si eu, ai tu un rol, nu esti venit aici din intamplare, nimic nu e intamplator.
Sau poate esti aici fiindca vei avea nevoie sa intru cu TV-ul pt. a-ti rezolva vreo problema :), si asa vei mai afla ca sunt mai multe sanse sa castigi la loto decat sansa sa-ti instalez eu vreun program nedorit.

Bafta.
marin
User Junior+
User Junior+

Mesajde mike2414 » 22 Dec 2013, 12:20

Nu am nici un scop ascuns marian , nici nu am aflat de ieri de azi despre keyloggere si alte chestii de genul din contra in momentul de fata sunt admin la un studio de videochat si ma ocup de tot ce tine de partea tehnica... ideea pe carea vroiam sa o scot in evidenta era ca a da acces unui strain (pentru ca pana la urma tu esti un strain) la un calculator personal poate fi o greseala fatala uneori ... daca vrei sa ajuti cu adevarat pe cineva fa un site interactiv unde lumea iti poate pune intrebari iar tu sa le poti raspunde printr-un viedeo tutorial in cazul in care chiar nu inteleg. Mi se pare mult mai corect si mai sigur sa nu "cotrobai"prin calculatoarele persoanelor care nici macar nu stiu cum pot descoperii daca tu ai fost sau nu de buna credinta . Nu am nimic personal cu tine si chiar apreciez daca faci lucrurile astea gratis doar ca am trecut prin astfel de chestii si nu vorbesc pentru a ma baga in seama.... inclusiv eu umblu cu programe de control la distanta si multe altele ( pentru ca nu pot fi de fiecare data cand apare o problema prezent fizic in fata calculatorului cu pricina) iar daca sti despre ce vorbesc sti foarte bine ca poti intra in calculatoare, sa iti transferi date si multe altele chiar si cu persoana respectiva in fata calculatorului fara ca ea sa isi dea seama. Nu te acuz de nimic doar ca persoanele care accepta astfel de "ajutoare" ar trebui sa cunoasca si riscurile la care se supun.
mike2414
User Junior
User Junior

Mesajde marin » 22 Dec 2013, 14:46

Vad ca ai realizat multe lucruri, cunosti ce fac diverse softuri, asamblare sistem, instalare windows, e bine. Esti pe drumul pe care am fost si eu candva, poate vei ajunge si in puctul in care sunt acum, fiindca realizarea cea mai importanta este atunci cand realizezi ca realizezi. Poate nu intelegi acum ce vreau sa spun, dar cine stie, intr-o zi poate vei afla. Multumesc pentru faptul ca le explici userilor de aici ca poate exista si pericolul de care ai amintit. Nu sunt deranjat asta, dar ma repet, e alegerea fiecaruia, tu scoti in evidenta ideea de a nu lasa pe oricine sa umble la calc., eu scot in evidenta ideea de a ajuta remote pe cei care nu au alta alternativa, nu ma dau in vant dupa teamviewer, cine doreste sa fie ajutat doar pe forum si are timp berechet, nu are decat.
Cine e constrans de imprejurari, poate e cu banii la limita si nu mai poate astepta, sau a incercat tot ce se putea, atunci are alternativa asta, de a apela la mine. Simplu, nu? :)
marin
User Junior+
User Junior+

Mesajde mike2414 » 22 Dec 2013, 16:51

corect, cine vrea sa isi asume riscul sa o faca. Eu unul nu as avea incredere in nimeni nu numai in tine si nu as da niciodata cuiva accesul la calculatorul meu PERSONAL in care tin LUCRURI strict PERSONALE. daca tu inca mai crezi in "persoane bine intentionate" te priveste, eu unu stiu prea bine ca romanul se pricepe de minune la "furat" si sunt convins ca pana si fratele tau in cazul in care ai te-ar "vinde"pentru pretul corect asa ca frazele de "fata virgina" nu ma mai conving de mult :).in ceea e priveste " nivelul la care ai ajuns tu acum " nu ma intereseaza, nu iti contest calitatile si nici nu le expun pe ale mele pentru a ma lauda pentru ca stiu care este nivelul meu si nu am nimic de demonstrat, cine ma cunoaste stie si ce sunt in stare sa fac :). bafta in ceea ce faci
mike2414
User Junior
User Junior

Mesajde marin » 22 Dec 2013, 17:42

Te raportezi prea mult la evenimentele negative din exteriorul tau, asta nu te face decat sa mimezi ca-ti traiesti viata. Multa vreme am facut si eu la fel, dar a venit o zi in care lucrurile s-au schimbat.
Poate va veni si la tine aceasta zi.
Iar referitor la nivelul la care am ajuns, eu nu ma refeream la nivelul de cunostinte practice si teoretice in domeniul video chatului sau oricarui alt domeniu, ci la altceva.
Conoasterea de sine valoreaza mult mai mult decat orice alta cunoastere.

Bafta si tie.
marin
User Junior+
User Junior+

Mesajde marin » 30 Dec 2013, 17:34

Nu mai e valabil anuntul. Multumesc.
marin
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Oferte - Cereri de munca si Colaborari

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri