Ofer 1000 ron pentru rezolvarea acestei probleme

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Skins » 18 Oct 2011, 07:31

cobra1981 scrie:
Skins scrie:Nu cumva voi doi ati facut update la flash player? daca da , treceti la versiunea anterioara si nu veti mai avea probleme.

Skins si la mine mai nou face la fel...si e 100% de la adobe-ul nou...de unde pot lua versiunea mai veche?...am cautat ...dar defapt nu prea stiu ce versiune sa caut...asta e problema... :D
Ma poti ajuta cu un sfat si un link ceva?
Multumesc mult

Pe pagina lor unde scrie Get older versions orice versiune sub cea instalata :

http://www.adobe.com/support/flashplayer/downloads.html

Uite aici versiunea 10 din 21 septembrie , download direct :

http://fpdownload.macromedia.com/get/fl ... rchive.zip
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde Skins » 18 Oct 2011, 08:02

Si un sfat gratuit ! indiferent de ce update va apare nu il INSTALATI decat daca este imperios NECESAR!! multe update-uri sunt bune ( exemplu flash player ) dar de cele mai multe ori ele nu sunt implementate de site-uri rapid si trebuie sa asteptati pana cand pe site-uri va apare mesajul de la adobe : you need upgrade flash player ! abia atunci faceti UPDATE -ul altfel riscati sa aveti cele mai neplacute probleme fara a sti cauza .
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde cobra1981 » 18 Oct 2011, 08:30

Multumesc mult :)...dar m-am lovit de alta problema...cand incerc sa instalez cel vechi imi spune ca nu e cea mai noua versiune si ma trimite inapoi pe pagina pentru download la cel nou lool...
Am salvat,am incercat sa fac acelsai lucru fara internet(ma gandeam ca face un update) dar tot la fel...nu pot sa instalez versiunea 10 lol...
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde Skins » 18 Oct 2011, 08:34

Mmmmm , dezinstaleaza tot adobe curata registrii cu CCcleaner , da un restart la PC apoi sterge si din C-program-files si incearca din nou sa il instalezi, faci totul neconectat la internet .
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde cobra1981 » 18 Oct 2011, 08:44

Skins scrie:Mmmmm , dezinstaleaza tot adobe curata registrii cu CCcleaner , da un restart la PC apoi sterge si din C-program-files si incearca din nou sa il instalezi, faci totul neconectat la internet .

Merci mult Skins...momentan trebuie sa plec si nu pot sa ma ocup...dar in cursul zilei de azi sper sa rezolv problema...te tin la curent :)
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde Skins » 18 Oct 2011, 09:35

Cu placere , sper sa reusesti .
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde cobra1981 » 18 Oct 2011, 13:39

Da Skins am reusit...Multumesc mult inca odata
Nu am reusit prin metoda ta...dar cititnd mai mult iti spuneau ei ce sa faci si am gasit acest link in care iti dezinstaleaza ei adobeul http://www.adobe.com/cfusion/knowledgeb ... d=tn_14157
si dupa poti sa pui orice versiuni doresti:)
Sper sa ajute pe cineva daca va fi nevoie...

Bafta la toti
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde Skins » 18 Oct 2011, 13:42

Cu placere ! important este ca , ai reusit , multumim de link si...nu uita !!! faci UPDATE doar daca este imperios NECESAR , si nu pentru ca , a aparut un nou update !
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde golazo » 19 Oct 2011, 12:23

Mda .. problema este reala inseamna :) am crezut ca e doar la mine
am reinstalat windowsu de 2 ori si tot la fel.. m-am gandit ca trebuie sa fie o buba undeva intre split si site.. deci ce putea fi decat adobe ..
Imaginea se misca "funny " as putea zice .. nici nu gasesc un cuvant .. in afara de sacadat :)
De la internet nicidecum nu poate fi .. de exemplu am deschis streamate si se misca funny chiar pana sa ii dau streaming. NU O SA MAI FAC UPDATE LA FLASH DE ACUM INCOLO .. la ce nervi mi-am facut aseara stand 4 ore sa ii dau de cap si culcandu-ma fara rezolvare ..
golazo

Mesajde cobra1981 » 19 Oct 2011, 17:58

golazo scrie:Mda .. problema este reala inseamna :) am crezut ca e doar la mine
am reinstalat windowsu de 2 ori si tot la fel.. m-am gandit ca trebuie sa fie o buba undeva intre split si site.. deci ce putea fi decat adobe ..
Imaginea se misca "funny " as putea zice .. nici nu gasesc un cuvant .. in afara de sacadat :)
De la internet nicidecum nu poate fi .. de exemplu am deschis streamate si se misca funny chiar pana sa ii dau streaming. NU O SA MAI FAC UPDATE LA FLASH DE ACUM INCOLO .. la ce nervi mi-am facut aseara stand 4 ore sa ii dau de cap si culcandu-ma fara rezolvare ..

De asta e bun AVC....thumbs up :D
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde Skins » 19 Oct 2011, 18:04

cobra1981 scrie:De asta e bun AVC....thumbs up :D

Intradevar , AVC the BEST !!! si eu am invatat multe de aici . :wink:
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde Skins » 19 Oct 2011, 22:58

Unele site-uri au inceput implementarea noului adobe flash player , iata un mail de la F4F

Earlier this month Adobe released Flash Player 11 and we encourage you to update to the new version. The new version of Flash has built-in support for streaming live video in H.264 and numerous performance improvements.

In curand va trebui totusi sa facem si update-ul , fiti atenti la site-uri ca sa stiti de ce nu va merge :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: va trebui sa faceti update-ul . :mrgreen: :mrgreen:
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 20 Oct 2011, 01:10

Adobe Flash Player updatat acum si pe iFriends:

To take advantage of the new EasyCam software, you will need to download the latest version of Adobe Flash Player (version 11+).
==> Note: During installation, we recommend you uncheck the option to install any extra features with the download such as Google Toolbar or McAfee Security Scan.

offtopic: in newsletter-ul de ieri ne spun si ca in sfarsit au introdus Pause Session ... amen !
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde BiteMe » 20 Oct 2011, 20:23

Nu zic ca asta e cauza problemei tale dar cu siguranta este o problema. O sursa de 400W mi se pare insuficienta pentru o configuratie atat de puternica a pc-ului.
BiteMe

Mesajde Extravaganza » 31 Oct 2011, 17:10

Eu am instalat din nou Adobe Flash Player 10 si tot aceleasi probleme le am ca si cu 11. Poti sa-mi dai vreo idee Skins?
Extravaganza

Mesajde cobra1981 » 07 Dec 2011, 11:33

Eu am inceput sa am probleme pe Streamate...multe plangeri in ultimul timp de genul "freezing cam" si am vazut si eu cand am fost pe free ca intradevar se bloca cateva secunde...Internetul nu e problema,calc nici asa....ma gandeam sa fie de la adobe...As face update dar va spun sincer ca nu am o zi de pierdut...A mai avut cineva astfel de problema?este de la adobe? a sosit momentul de update?

Va multumesc mult!
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde MichelleYsa » 09 Dec 2011, 22:44

buna,si eu am aceeasi problema cu ``freezing cam``. am inteles ca ar fi mult mai bun adobe flash player10.2 , ca cei de la xlove ar fi modificat fluxul.... la mine problema e ca acum pc-ul imi ocupa 70% cu xlove si un jasmin:( acum 2 luni imi ocupa 40%. Apropo de adobe,am si eu o nelamurire... in pc am instalate Adobe flash player11 Plugin si Adobe flash player11 activeX. care dintre ele imi foloseste la xlove? multumesc si astept raspuns
MichelleYsa

Mesajde Skins » 10 Dec 2011, 03:38

Problema survine atunci cand se lucreaza pe site-uri ce au configuratii diferite , unele folosesc seria 10 de la adobe , altele seria 11 , in principiu eu am recomandat folosirea adobe 10 , dar...cand discutam despre site-uri ce au necesitati diferite de streaming....atunci este o problema , iar situatia poate fi rezolvata pe moment in felul urmator:
1- se lucreaza doar cu site-urile ce folosesc adobbe seria 10
2- se lucreaza doar cu site-urile ce folosesc adobe 11
momentan nu se poate impaca si capra si varza decat cu...mici probleme care sunt in dezavantajul tuturor . asa ca....fiecare alege ceea ce crede ca , este mai bine pentru el.
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde DivaStudios » 17 Dec 2011, 17:17

Pt Geo

Posibil sa difere rezolutia dn spliter cu cea de pe situri. Din resizu la rezolutia sitului sa reiasa bluru.
Procesorul e slab intradevar dar totusi pentru 2 situri pe HD e destul.. dar doar atat.

De curiozitate ce sistem de operare ai instalat ?

Pt skins

Poti sa dai niste exemple de situri cu flash 10 si situri cu flash 11 ?
DivaStudios

Mesajde Skins » 17 Dec 2011, 21:09

vscmedia_net scrie:

Pt skins

Poti sa dai niste exemple de situri cu flash 10 si situri cu flash 11 ?

Streamate a trecut la adobe 11 la fel si streamray , imlive si jasmin au ramas momentan la versiunea 10 toate 4 merg cu adobe 10 dar..cu mici probleme .
Skins
VETERAN
VETERAN

Anterior

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj