Numere premium

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde sweetgirl » 18 Apr 2014, 18:41

salutare ! incerc de cateva zile sa mi fac cont membru pe lj prin optiunea pay by phone(phone2enter) ,si numarul la care trebuie sa sun pt credit suna incontinuu ocupat. am trimis email la help @dudecad it si imi zic ca serviciile sunt valabile cosmtote romtelecom vodaf sunt numere premium si ca s-ar putea ca providerul sa imi fii limitat accesul la aceste numere. cei de la vodaf mi-au zis clar ca nu exista numerele de telefon la care sa am acces limitat.

chiar nu pricep ce se intampla ,stie cineva va rog? sau poate ca e site xxx tre sa cer voie la aia de la vodafone??? :twisted: multam pt eventuale respunsuri
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 18 Apr 2014, 23:51

off topic:

orice cetatean isi poate infiinta propriul lui numar cu suprataxa de genul 089898989, nu neaparat pentru audiochat dar si pentru consultanta/consultatii telefonice de orice natura.
e ca la site-urile noastre, primesti procent din "cine te suna" iar pretul ( cati euro pe minut) il stabilesti impreuna cu firma-mama, telefoanele sunt apelabile de oriunde de pe glob.
insa n-am inteles ce fel de receptor iti trebuie, adica aparatul fizic... ala care suna....

anyway, eu am intrebat la firma DialerLines, iata raspunsul:

We provide international premium rate numbers only, but you can simple signup here:
http://www.dialerlines.com/sign-up/
We will add any int. numbers, you want, to your account. It's free, you don't need to buy it. We will pay you for every second of incomming call, but int. numbers have bad access for such calls, not all of your clients will be able to contact you. To answer calls you will need some voip software or service, we can redirect calls to any IP/port. Every numbers range have it's own prices of calls, you can't change it, but you can select any numbers.

Best Regards, Max (DialerLines Communications)
Email: max@dialerlines.com
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde sirflorinus » 18 Apr 2014, 23:54

de ce nu incerci sa platesti cu cardul? :-O
sirflorinus
User Junior
User Junior

Mesajde sweetgirl » 19 Apr 2014, 01:39

andromaca_mulge_vaca scrie:off topic:

orice cetatean isi poate infiinta propriul lui numar cu suprataxa de genul 089898989, nu neaparat pentru audiochat dar si pentru consultanta/consultatii telefonice de orice natura.
e ca la site-urile noastre, primesti procent din "cine te suna" iar pretul ( cati euro pe minut) il stabilesti impreuna cu firma-mama, telefoanele sunt apelabile de oriunde de pe glob.
insa n-am inteles ce fel de receptor iti trebuie, adica aparatul fizic... ala care suna....

anyway, eu am intrebat la firma DialerLines, iata raspunsul:

We provide international premium rate numbers only, but you can simple signup here:
http://www.dialerlines.com/sign-up/
We will add any int. numbers, you want, to your account. It's free, you don't need to buy it. We will pay you for every second of incomming call, but int. numbers have bad access for such calls, not all of your clients will be able to contact you. To answer calls you will need some voip software or service, we can redirect calls to any IP/port. Every numbers range have it's own prices of calls, you can't change it, but you can select any numbers.

Best Regards, Max (DialerLines Communications)
Email: max@dialerlines.com

ok,si on topic?? :lol:
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 19 Apr 2014, 01:40

sirflorinus scrie:de ce nu incerci sa platesti cu cardul? :-O

ce simplu ar fii ,nu?? !am bani doar pe telefon :lol:si vreau sa si dezleg enigma :lol:
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj