Noua in domeniu

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde myra92 » 13 Iul 2013, 17:00

Buna dragilor. Ma bucur ca am gasit acest forum. Am citit deja unele subiecte si mi s-au parut foarte utile.
Sunt noua in acest domeniu. Singura m-am apucat de videochat de aproximativ 2 saptamani. Mi-am facut cont pe livejasmin. Fiind mai timida la inceput am ales sa fac la categoria Hot Flirt. Prima zi mi-a mers destul de bine. Am avut si zile proaste. In 5 zile am facut 64$ , apoi s-a terminat perioada si nu am apucat sa fac aia 100$. In zilele bune ajung undeva la 15 - 20 $ .Vanzand ca am si zile proaste mi-am schimbat categoria.(nu faceam nici macar 1$ intro zi)M-am mutat la Girls unde nu imi mergea deloc .Eram pe ultimele pagini...putini guesti ,rar cate un membru. Am decis sa ma mut iar la Hot Flirt. Mi se pare mai ok aici.
Fiind noua in acest domeniu si facand toate astea singura, uitandu-ma si la capra vecinului incepusem sa ma demoralizez. M-am decis sa i-au atitudine pentru ca nu imi place sa ma las batuta.
Vreau sa acumulez cat mai multe informatii . Pe acest forum nu am gasit nimic despre Hot Flirt.
Din cate am citit si am auzit trebuie sa comunici cat mai mult pe freechat iar in privat eventual sa incerci sa vorbesti mai mult cu membri si sa nu treci direct la ce vor ei. Unii nici bine nu intra in privat si zic "show me ur ass " ,gen, vor direct actiune. Ma gandesc ca daca nu le dau ceea ce vor din prima ,vor pleca. Am deja cativa membri care intra zilnic pe mine si care stau si se uita si 4 ore la mine dar asta in freechat.
As vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi in plus in ceea ce priveste aceasta categorie. Stiu ca nu am voie nud aici, si cu toate astea multi intra in privat si vor sa le arat tot... daca nu o fac,ies.
Locuiesc momentan cu parintii si pot sta online doar seara de la 10 la 3-4 dimineata. Intra si multi membri romani care imi spun ca sunt f frumoasa si merit sa fiu pe prima pagina si imi tot spun sa ii fac pe membri sa imi dea stelute si sa tot vb cu ei. Nici camera web nu cred ca ma ajuta foarte mult. Am un Logitech C270. Cand o sa primesc primii banuti pe care i-am facut o sa imi cumpar un Logitech C920.
As vrea sa pot tine membrii mai mult in privat. Unii sunt chiar foarte ok si chiar ma fac sa ma simt bine dar unii au pretentia sa ma dezbrac de tot si sa trec la actiune. Unii chiar stiu ce inseamna aceasta sectiune de Hot FLirt si nu imi cer nud. Intra foarte multi pe mine si ma intreaba daca fac nud in privat . Nu pot sa ii inteleg. Aceasta categorie Hot Flirt e non-nude. Stiu ca ai voie sa stai doar in lenjerie intima si atat.
Chiar v-as ruga sa imi dati cateva sfaturi. V-am spus si ma repet. Nu ma las batuta asa usor. :twisted:
Momentan fac doar pe livejasmin.Nu stiu cum sa fac pe mai multe siteuri. Din cate stiu eu ca sa faci pe mai multe asta inseamna sa stai cu cate 3-5 aplicatii deschise. As vrea sa fac pe mai multe siteuri dar nu stiu altele pe care sa mearga bine.
myra92

Mesajde TwistedAngel » 13 Iul 2013, 17:09

fa-ti cont pe camcontacts la shy sau glamour merge mai ok ca non-adult decat jasmin
TwistedAngel
User Junior+
User Junior+

Mesajde GlamourFoto » 13 Iul 2013, 21:24

myra92 scrie:Momentan fac doar pe livejasmin.Nu stiu cum sa fac pe mai multe siteuri. Din cate stiu eu ca sa faci pe mai multe asta inseamna sa stai cu cate 3-5 aplicatii deschise. As vrea sa fac pe mai multe siteuri dar nu stiu altele pe care sa mearga bine.

Buna myra din pacate nu am sa pot dezvolata subiectul asa cum poate iti doresti tu dar am cateva aspecte pe care vreau sa le mentionez.

Categoria Hot flirt e un pic aparte modelele sunt mai putine si cele care activeaza la aceasta categorie trebuie sa fie mult mai atente la imaginea lor online.
Teoretic urmatorele aspecte se aplica si la categoria adult dar aici sunt cu siguranta mult mai necesare: modelele tot timpul trebuie sa aibe grija la machiaj, la coafura, la cum sunt imbracate mai elegantel, casual, modelul trebuie tot timpul sa zambeasca sa fie vesel optimist sa comunice cu toata lumea, glume inclusiv cu guesti, o muzica buna in fundal completeaza atmosfera, profil complet cu poze din real life la mare la munte, engleza peste mediu chiar avansat, trebuie sa te prezinti ca o persoana reala. Tot timpul intrat online la aceleasi ore si tot timpul fresh daca apare oboseala fugi la dush si revii dupa ce te-ai improspatat (sper sa nu ma traga cineva de urechii ca am scris cine stie ce prostie) intelegi ideea.

Pentru a lucra pe mai multe siteuri ai nevoie de un soft de tip splitter ( splitcamera ) cu care sa transmiti aceeasi imagine pe mai multe siteuri simultan,
Citeste urmatorul articol: tutorial-conectare-camere-web-video-t11469.html

Spor acolo

P.S. Recomand sa urmezi sfatul dat de Twistedangel (poti intra online pe amandoua in acelasi timp astfel cresc sansele de a face banuti )
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde IsaGlamChat » 14 Iul 2013, 03:16

Buna,bine ne-ai gasit:)In ciuda aparentelor,cat non adult este de fapt cea mai grea categorie,in adult plaja de clienti este enorma fata de non adult,cine intra pe non adult si este dispus sa plateasca pentru converatii,trebuie sa gaseasca ce cauta.Majoritatea sunt acei barbati care spera sa obtina muscatura din marul mult ravnit(asa cum ai observat iti cer lucruri care se fac in adult),sau sunt membrii noi care nimeresc din greseala sau pana afla cum merg treburile.
Asa cum te-a sfatuit si Adrian,tinuta,atitudinea ta trebuie sa fie impecabila,trebuie sa ai un profil cat mai bine pus la punct,engleza peste mediu,nivel avansat chiar scris/vorbit si cultura generala vasta ca sa poti aborda subiecte din sfera non adult.(ex muzica,psihologie,pictura,etc)
Camcontacts este un site cu o marja de clienti destul de maricica pe nisa ta si daca stii cum sa-i abordezi poti sa faci bani frumosi,mai multi ca in jasmin.Mare atentie la profil fiind un site unde nu se foloseste freechat-ul profilul trebuie sa spuna ''ceva'' acel ''ceva'' care-l poate aduce pe indragostila in cam ta si este dispus sa plateasca doar sa se uite in ochii tai ore intregi:)
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde sirflorinus » 14 Iul 2013, 07:08

Sfatul meu este sa treci pe adult. incearca streamate, streamray si ifr...
sirflorinus
User Junior
User Junior

Mesajde myra92 » 14 Iul 2013, 14:01

Multumesc mult pentru sfaturi. O sa incerc si pe camcontacts. O sa va anunt unde mi-a mers mai bine :D
myra92

Mesajde myra92 » 15 Iul 2013, 00:13

Am luat in considerare sfaturile voastre...Mi-am facut cont pe camcontacts. Am intrat de curiozitate. Nici macar aranjata nu eram ...cu niste hainute cu care stateam prin casa...parul normal lasat pe spate dar nu neglijent...Nici bine nu am intrat ca am avut parte de un privat. Omul a stat ceva cu mine aproximativ 16 min. Nu am facut altceva decat sa vorbim.

Acest site mi se pare total diferit de livejasmin. Acolo totul e bine structurat. Poate m-am obisnuit eu cu el si din acest motiv camcontacts mi se pare cam dezordonat. Nu stiu exact cum merge treaba pe acest site dar am citit regulile ca sa stiu exact ce am de facut.
Ideea e ca eu deja am facut niste banuti acolo. Mi-am facut plata pe Payoneer iar cardul imi ajunge pana pe 15 august. Daca eu momentan inca nu detin acel card cum primesc banii? Banii imi vor intra automat ce am acel card de la payoneer?
Si ce parere aveti despre payoneer? Am facut o alegere buna sau nu? Sunt intarzieri? Cum functioneaza mai exact acest card?
myra92

Mesajde sirflorinus » 15 Iul 2013, 18:30

mai intai munceste si dupa aia gandeste-te si la bani.

mai multe detalii pe www.payoneer.com
sirflorinus
User Junior
User Junior

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 15 Iul 2013, 19:05

banii se varsa in contul payoneer atunci cand atingi la sfarsitul unei pp (pay period) minimul sumei pe care ti-ai fixat-o ( 100$ sau mai mult).

se stocheaza si clocesc in cont la payoneer pana cand intre timp iti ajunge "cartonasul" acasa cu posta, cartonasul il activezi (vezi instructiunile de pe site-ul payoneer) dupa care poti scoate banii din "stoc".
daca vrei banii scosi imediat cand ti-au aterizat in payoneer platesti o extra-taxa (5$ in cazul banilor de la camcontacts dupa cum si-a negociat fiecare site relatia cu payoneer), daca nu vrei sa platesti aceasta taxa atunci astepti 24 de ore, extragi banii de pe card cu 24 de ore dupa "aterizarea" lor.

cand scoti banii fa un calcul estimativ de genul 1$=3,1ron fiindca nu iti da nimeni pe dolar cursul BNR si nici cursul valutar al bancii din peretele careia izvorasc banii ci un curs valutar combinat cu mere cu pere , neaparat in defavoarea noastra.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde myra92 » 16 Iul 2013, 16:17

sirflorinus scrie:mai intai munceste si dupa aia gandeste-te si la bani.

mai multe detalii pe http://www.payoneer.com

Asta e problema ta ?
myra92

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj