Nou in domeniu. Unde, cand, cum

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Erno » 24 Iun 2014, 19:56

Mi-am cautat 3 luni un job, n-am gasit. Am facturi si dorinte ca orice om normal.
Tot pe un site de job-uri, am vazut anunt la videochat...n-am aplicat pentru ca pare-mi-se angajeaza doar fete, si parca nici n-as vrea sa apara videochat in cartea de munca.
Am incept, timid cu cam4; am citit apoi pe aici mai multe pareri proaste dar momentan am vazut siteul ca singura solutie.
Camera buna am ( Microsoft Cinema 720p ), trepied, decor "clasic", o lumina frontala si voie buna.
M-am inregistrat, am inceput. 30 de secunde si imi blocheaza contul c-as fi minor ( desi sunt, cu 3 ani peste varsta majoratului ). Ok, trimit passport si ce a mai trebuit, au reactivat contul iar apoi m-am inregistrat ca performer pe bune.

Prima zi: nimic interesant, timid, oarecum scarbit... cam o ora jumate am stat, la final 2,5 USD. Asa tare m-am bucurat :D
A doua zi, cu mai multa voie buna, am stat cam o ora si iepurele a sarit in momentul cand a picat chrome-ul. Am reintrat si in nici 10 minute mi se cere un PVT, 54 USD :shock: Am zis...opa, stai ca merge.
A treia zi ( ieri ) am stat foarte putin, 10 minute. A trebuit sa ies urgent din casa ca s-a intamplat ceva. 8,5 USD

Okay, ce-mi place:
Platforma e user-friendly, m-am uitat si pest chaturbate si nu prea mi-a placut.
Ce nu-mi place: Esti cam in vazul tuturor, chit ca poti bloca anumite tari degeaba...cu proxy si IP modificat se poate intra foarte usor.

Pana acum, mi-am scos macar banii de payoneer, care am ales sa-l fac fara afiliat: prefer sa platesc 30 USD o data decat taxa mai mica + lunar. Am aplicat azi pentru card.
Poate in viitor as trece la Live Jasmin, dar momentan nu ma simt in stare( nu-s frumusetea pamantului, dar sunt carismatic cand vreau; n-am decor, n-am PC foarte bun ).
Si pe cam4 am vazut unii ( mai ales turci ) care scot si 150 USD+ in aprox 200min, din banalitati.

Am observat, ca europenii desi intra, is mai zgarciti. Tot ce-am primit a fost de la nord-americani, drept urmare imi voi face orarul in functie de ei, cred.

Tips&tricks, ce sa fac, ce sa nu fac. Vad ca majoritatea stati pe siteuri mai profi si cam4-ul e vazut destul de prost..

Despre Payoneer: cand va fi cazul, am decis sa scot direct USD de la o banca si sa-i schimb apoi decat din ATM ( m-au ingrozit comisioanele citite pe diverse siteuri ).
Mersi,
Erno

Mesajde nudaunume » 24 Iun 2014, 20:27

Salut ! Legat de acest cam4 ,m-ai facut curios- WOW --EWWW
nudaunume
User Junior+
User Junior+

Mesajde Erno » 24 Iun 2014, 20:37

nudaunume scrie:Salut ! Legat de acest cam4 ,m-ai facut curios- WOW --EWWW

Eu m-am cam speriat cand am citit pe aici, ca toata lumea il blameaza. Dar iti zic, cand te uiti la unii fac si 100-200USD in 2 ore fara prea mult efort. Unii, mai dezinhibati si mai mult.
Singura problema e ca, e cam in ochii tuturor.
Erno

Mesajde nudaunume » 25 Iun 2014, 13:20

Erno scrie:
nudaunume scrie:Salut ! Legat de acest cam4 ,m-ai facut curios- WOW --EWWW

Eu m-am cam speriat cand am citit pe aici, ca toata lumea il blameaza. Dar iti zic, cand te uiti la unii fac si 100-200USD in 2 ore fara prea mult efort. Unii, mai dezinhibati si mai mult.
Singura problema e ca, e cam in ochii tuturor.

M-am uitat putin la baieti sa vad ce fac ei pe acolo....cum sa stai in free naked si hard ,de il puteam vedea si eu care eram doar guest :))
Dar deh,daca merge treaba ,las-o asa . Si pe LJ se pot face 100-200 in 2 ore fara prea mult efort ,sa stii.
nudaunume
User Junior+
User Junior+

Mesajde Erno » 25 Iun 2014, 13:55

De saptamana viitoare, incerc si LJ. Acum pe cam4 vreau sa imi scot aprox. 140, adica cat sa raman cu 100 in mana.
Pe LJ am impresia ca tre sa fii destul de profi, sa arati destul de bine...si mno, eu is asa mai, metal core :))
Erno

Mesajde Erno » 25 Iun 2014, 15:47

N-am inteles o chestie la LJ:
La inceput, daca setez prv la 1,99 sa zicem, primesc 30€/ min din 1,99? Pana la acel "upgrade" de 35%...sau mai mult.

Sau, eu primesc 1,99 acum si dupa imi vor fi marite cotele posibile?

Thx :D
Erno

Mesajde SFG2707 » 25 Iun 2014, 17:00

Primesti 30% din pretul pe care ti-l setezi ( 1,99$/min. in exemplul tau ) dupa care, in functie de pragul atins, procentul creste.
SFG2707
User Avansat
User Avansat

Mesajde Erno » 29 Iul 2014, 10:40

Revin cu niste detalii:
am avut 3 saptamani in care nu am putut intra din varii motive. No problem.
Cardul Payoneer a venit la 3 zile dupa confirmare. Am platit taxa anuala de 30 USD si...am facut prima plata cu el. Eram curios, unde si cum functioneaza: m-am dus la aprozar, am luat o paine, lapte, balarii, 3 pachete de tigari, dau cardul, imi ia bani...PIN?! Ce ii ala...nu iti cere :D
Drept ii, ca si eu cand mergeam in afara UE nu imi cerea PIN la platile in magazine. Fie.

Am ajuns la concluzia ca trebuie sa ai noroc. Au fost seri in care am stat si greu prindeam ceva. Acum 2 seri nu aveam chef sa intru, dar cum is in bai cu banii ca am avut alte belele am zis..hai ca intru..ce sa fac.
In 20 de minute am facut 50USD si eram... :shock: Mi-am terminat treaba si am iesit. Am avut timp in seara aia si de film :lol:
Erno

Mesajde JohnMiles » 30 Iul 2014, 00:18

daca te multumesti cu 50 USD si dupa filme e clar.. nu o sa reusesti niciodata. Cu cat timp stai mai mult online cu atat ai mai multe sanse sa agati ceva, poate iti vine vreun membru din industria petroliera 8)
JohnMiles

Mesajde Erno » 28 Ian 2015, 04:16

JohnMiles scrie:daca te multumesti cu 50 USD si dupa filme e clar.. nu o sa reusesti niciodata. Cu cat timp stai mai mult online cu atat ai mai multe sanse sa agati ceva, poate iti vine vreun membru din industria petroliera 8)

Mare dreptate ai avut :D Adica...dupa cateva "ture" si dupa ce mi-am vazut tinta atinsa ( vacanta si mutat in casa noua ) am renuntat. Drept ii ca 5 luni apoi am avut un job foarte bine platit si nici timp, nici chef nu mai aveam.

Dar acum nu mai lucrez ( si mi-as gasit repede, tot in domeniul in care am mai lucrat ) si m-am gandit s-o iau de la capat cu vc-ul. Nu de alta dar trebuie sa platesc cumva taxa anuala la payoneer...in plus, parca mi-e dor, era amuzant :D

Daca la inceput m-o mancat undeva sa apar pe cam4, acum am regandit situatia.
La cam4 era fain ca erai platit oricand, destul de mult. Era naspa ca apareai vroiai nu vroiai gol in free chat... si e deranjant uneori, mai ales ca sunt paranoic.

Erau tot felul de ciudati ( unul ma platea sa ma vada fumand, atat ), o tipa m-a platit sa se uite la mine pe skype cum dorm...etc, tot felul de ciudati :D
Bun, ciudati sunt peste tot.

Candva, as soon as possible ( pentru ca mai am de rezolvat niste treburi tehnico-logistice intre timp ) voi incepe sa intru pe LJ.

Pe LJ am contul..cam tot de atunci. Aprobat. Dar nu am intrat deloc, trebuie oricum sa re-verific tot.
Nu am intrat pe LJ din cauza platii, diferentiata in functie de performanta/ etc...dar, hei, calitatea e alta.

Numai bine, va mai scriu
Erno

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj