Noile sanctiuni introduse de Livejasmin

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde joesancez » 16 Feb 2012, 19:12

In sfarsit au fost anuntate noile modificari suferite de regulamentul siteului Livejasmin, si pentru ca o modificare nu sugera nimic bun, ne-am gandit la ce era mai rau, printre modificarile cele mai nedorite din pct meu de vedere se numarau:
- Sa ceara exclusivitate
- Sa introduca sistemul de Show for Tips in free,
Bine ca nu a fost asa :wink:

Se pare ca modificarile aduse nu sunt asa de grave, ci de fapt sunt o completare a regulamentului cu chestii de bun simt si inasprirea "penalitatilor" pentru cei care le incalca

Imagine

Referitor la aceste reguli mi se par ok mai putin una:

As vrea sa se tina de cuvant si sa poata impune regulile referitoare la:
- nuditatea in free
- dormit mancat in free
- prezenta persoanelor neinregistrate in video
- etc etc etc

Ce ma deranjeaza dintre aceste reguli este regula numarul 5 referitoare la:
- inactivitatea in PVT, refuzul de a indeplini anumite cereri, time staling
Intr-un fel forteaza modelele sa percuteze la cerintele membrilor, Ex: intra un membru cu camera pe dick si spune: "i wanna see you naked..now...fast, dildo in pussy", daca tu nu te conformezi la cerintele membrului si il iei cu gargara, esti pasibila de sanctiune... :evil:

Tu ce parere ai despre aceste noi reguli?
joesancez
VETERAN
VETERAN

Mesajde IsaGlamChat » 16 Feb 2012, 20:03

Mda,au intarit porcaria aia de regula ''faci ce spune membrul'' si cum ei si asa erau obisnuiti sa ceara fast ,fast ,acum si mai cu tupeu o vor face,cel putin pe anumite categorii este o adevarata bataie de joc,membrii fac abuz de aceasta regula stupida,multi iti spun de cum intra in private ,daca nu faci ma duc la admin :evil: si multi chiar o fac.De altfel mi se pare o porcarie ca nu ai voie sa-ti pui decat maxim 3.99 pretul,o idiotenie fara margini,daca eu vreau sa-mi pun 10 dolari pe minut si sa nu fac nici un ban ,nu vad de ce un site nu ma lasa.....In rest mi se pare de bun simt sa nu stai sa clefai in free chat cum fac multe cu gura plina''i am horny bb'' ,sa nu dormi si sa nu-ti vari degetele sau obiecte in tine prin free,bine asta mai tine si de prostie,care o fac.
One day or sa ne puna daca membrul zice ''sari pe geam'' do it,ca plateste ..yuk
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde Incepator » 16 Feb 2012, 21:26

Nimic grav :)
Sa vedem daca vor fi respectate de acum.Unele isi permiteau cam orice pentru ca(parerea mea)erau in top,aveau castiguri mari,deci nu se luau masuri impotriva lor pentru a nu le pierde
Incepator
User Junior
User Junior

Mesajde joesancez » 16 Feb 2012, 22:50

Mda Poca e o cretinitate, si cred ca o sa se abuzeze de acest aspect, in momentul de fata nu vad nici o scapare scuza din partea modelului care nu percuteaza la cererea membrului, ar trebui totusi sa fie ingaduitori din aceasta privinta si sa lase o portita de scapare modelului, ceva de genul: posibilitatea de a refuza un anumit privat, fara sa sufere respectivele consecinte.
Altfel chathostul in privat = sclav pe plantatie, fara nici un drept nimic,
joesancez
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 16 Feb 2012, 22:51

sunt de bun simt ,doar faza cu aratatu la comanda sa nu tragi de timp e aiurea rau ,poate unii ar prefera amenda in loc sa faca pe plac unui dobitoc cu pretentii de go,show now lool :twisted:

dar stati putin daca pur si simplu ma deconectez a picat netu whats wrong? se mai prinde de intentiile mele ascunse ??lol
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde joesancez » 16 Feb 2012, 23:02

sweetgirl scrie:dar stati putin daca pur si simplu ma deconectez a picat netu whats wrong? se mai prinde de intentiile mele ascunse ??lol

E posibil sa se prinda, pentru ca faza cu deconectatul e veche :) gandeste-te ca ai un membru insistent ca de opbicei astia asa sunt cu capu :!: si membrul asteapta sa te reloghezi si intra din nou la tine in pvt ce faci pica netul din nou si din nou doar la membrul 'X"

Si regula numarul 8 mi se pare un pic ciudata, pentru ca e posibil ca modelul sa doreasca sa testeze o alta camera, sau un splitter si din nestiinta/ sau probleme tehnice se logheaza si nu se vede camera, nu mi se pare ok sa fie pasibila de penalizare ... ca doar nu intra nimeni online cu buna stiinta fara imagine.
joesancez
VETERAN
VETERAN

Mesajde mediachatstudio » 17 Feb 2012, 01:55

Ei bine eu in ultimele 2 luni am avut vreo 5 sau 6 penalizari ptr ca nu am vrut domne sa percutez in pvt ba chiar i- am si onorat pe respectivii cu cate un " fuck off" de toata frumusetea ... Adminul deja si- a facut un hobby in a ma vizita si a ma ruga sa le dau " flit" intr- un mod mai "profesional" celor ce se comporta execrabil deci exersez :mrgreen: Nu stiu ce o sa iasa cert e ca ma deranjeaza cumplit regula asta si ca atare cred ca voi infiinta si eu la randul meu tabel cu reguli de care sa se tina cont din freechat! A functionat foarte bine pe cams ptr mine sa ii " educ" in stilul meu si practic asa mi i- am trecut prin sita pe iepurasii astia care oricum nu stau mai mult de 3 min in pvt In rest regulile sunt de bun simt. Good luck to all
mediachatstudio
User Activ
User Activ

Mesajde mediachatstudio » 17 Feb 2012, 09:56

adminul invoca mereu ca membrul nostru clientul nostru deci banii nostri si ca se tine cont de regula asta in exces din motive financiare,exact asa s-a exprimat...deci o idiotenie totala.Plus ca eu mai am o problema cu jasminul asta ...nu pot bana membrii forever ceea ce iar e al naibii de frustrant ptr mine nu stiu cum va e voua...am spus si asta adminului am incercat sa explic faptul ca sunt destui care stau pe freechat doar sa jigneasca sa iti schimbe total starea de dispozitie...sau chiar astia care fug tare la admin sa te parasca ca vai domne nu te-ai dezbracat intr-o sec etc astia oricum nu vor fii vreodata membri cu care sa faci un ban decent ...ei sunt acolo doar ca sa ne frece pe toate la icre deci exista degeaba si din punctul meu de vedere eu i-as bana ptr totdeauna si as scapa de stres,,,dar nu , adminul din nou aminteste de motivul financiar ptr care nu exista ban permanent ca vai domne asa "avem cea mai mare comunitate de membri din industrie"...bullshit ...
Si camsul are membri cacalau si am o lista care nu se mai termina cu romani si alti idioti banati pentru totdeauna din chatul meu si ce bine e fara stres! Ma rog...in concluzie fiecare cu ideile lui de marketing !
Succes :wink:
mediachatstudio
User Activ
User Activ

Mesajde joesancez » 17 Feb 2012, 10:29

mediachatstudio scrie:Plus ca eu mai am o problema cu jasminul asta ...nu pot bana membrii forever ceea ce iar e al naibii de frustrant ptr mine nu stiu cum va e voua...

Acest aspect este o alta "buba" a celor de la jasmin, faptul ca nu poti sa banezi forever un membru.. si e mai mult decat frustrant, pentru ca nu este ok, iti poate distruge buna dispozitie si, e posibil ca ziua ta de lucru sa se termine brusc, cum am spus mai sus, ar trebui lasata posiblitatea modelului sa poata refuza privaturile cu un anumit membru, - posibilitatea de a-l bana.

Ma gandesc sa le scriu un mail la suggestions cu aceasta problema dar m-as mira sa schimbe ceva.... !
joesancez
VETERAN
VETERAN

Mesajde readyforyou29 » 17 Feb 2012, 10:50

Nu inteleg de ce va plangeti atata de acest site. Nu va convine treceti mai departe. Sunt atatea site-uri care culmea si platesc mai bine si au si reguli de bun simt. Oriucm faza cu aratatul si showul in free a ajuns prea departe. Parerea mea ca nuditatea in free ar trebui interzisa total pe toate siteurile. Vrea cineva sex sa intre in pv. Cred ca s-a gresit mult cand i-au lasat pe cei de la MFC sa isi faca de cap.
readyforyou29
User Activ
User Activ

Mesajde cara_em22 » 17 Feb 2012, 12:19

Nu se plange nimeni , pur si simplu comentam noile reguli ale Jasminului
Ce inseamna ,, nu iti convine treci mai departe,, atunci ne lasam de vchat, nu conteaza daca ne convine sau nu un site anume , de obicei majoritatea lucram pe cele care ni se par cele mai profitabile
Incercam sa facem bani , sa tragem de timp in pvt < k deh,pt bani muncim , nu pe ore pierdute in van aiurea> si te mai trezesti si cu bani luati pt k nu ai indeplinit cerintele membrului in 2 secunde < naked and dildo in pussy NOW FAST >
Bullshit
cara_em22
User Junior+
User Junior+

Mesajde mediachatstudio » 17 Feb 2012, 12:34

ready lasa-ne surioara daca cumva te incomodam ok?
deja mi s-a scarbit aici pe forum de personaje care apar brusc cu cate o sageata de genul cum tocmai ai facut tu
nu vrem sa trecem la alt site doar ptr ca unele reguli sunt pur si simplu gresite
poate noua ne merge binisor pe jasmin si incercam sa gasim o cale de mijloc totusi sa ne fie si noua mai comfy sa facem bani
solutia castigurilor satisfacatoare in acest job aka videochat inseamna AMBITIE si PERSEVERENTA
asta in caz ca te intereseaza ready ca despre asta vorbim nu?
de vdc
doamne cat pot sa ma indispuna unele persoane pe aici
ma rog
vroiam sa spun ca eu cred ca ar fii bine sa dam toate mailuri sa sarim pe support sa ii stresam putin in legatura cu aceasta sugestie de a ne introduce permanent ban button
multe miscari de gen au dat roade cu ani in urma pe alte siteuri ...este posibil sa avem noroc si cu jasmin daca chiar vrem asta..
ce spuneti?
regulamentul nu il putem modifica
dar tare mult ne-ar ajuta acest artificiu de permanent ban button ...
p.s. si din nou ptr ready sa stii ca majoritatea fetelor de pe aici activeaza si pe alte site-uri nu numai pe jasmin;)
mediachatstudio
User Activ
User Activ

Mesajde mediachatstudio » 17 Feb 2012, 12:38

p.s. ptr ready ...un detaliu foarte important in jobul asta sta in constanta pe care o pastrezi,timpul alocat online si nu in ultimul rand regularii pe care ti i-ai creat de-a lungul timpului....de aceea nu putem pur si simplu sa ne luam jucariile si sa disparem din relief(jasmin)
vezi exemplul tuturor fetelor de top de pe toate site-urile de succes din industrie :roll:
mediachatstudio
User Activ
User Activ

Mesajde mediachatstudio » 17 Feb 2012, 12:42

joesancez scrie:
mediachatstudio scrie:Plus ca eu mai am o problema cu jasminul asta ...nu pot bana membrii forever ceea ce iar e al naibii de frustrant ptr mine nu stiu cum va e voua...

Acest aspect este o alta "buba" a celor de la jasmin, faptul ca nu poti sa banezi forever un membru.. si e mai mult decat frustrant, pentru ca nu este ok, iti poate distruge buna dispozitie si, e posibil ca ziua ta de lucru sa se termine brusc, cum am spus mai sus, ar trebui lasata posiblitatea modelului sa poata refuza privaturile cu un anumit membru, - posibilitatea de a-l bana.

Ma gandesc sa le scriu un mail la suggestions cu aceasta problema dar m-as mira sa schimbe ceva.... !

sincer mie mi-au stricat buna dispozitie de foarte multe ori multi dintre idiotii aia pe acolo si sa stii ca s-a vazut la earnings la final de tura:(
foarte proasta ideea asta cu "pupincurismul" membrilor :cry:
mediachatstudio
User Activ
User Activ

Mesajde readyforyou29 » 17 Feb 2012, 13:16

Ce va place sa va vaitati!? Ca aia nu merge, ca aia e asa. Mai acum vreo saptamana doua, una plangea de mama focului pe forum ca au bagat free pe un site care nu avea asa ceva. Nu va convine treceti la alt site. E simplu. E loc pentru toata lumea in industria asta.
readyforyou29
User Activ
User Activ

Mesajde mediachatstudio » 17 Feb 2012, 13:37

readyforyou29 scrie:Ce va place sa va vaitati!? Ca aia nu merge, ca aia e asa. Mai acum vreo saptamana doua, una plangea de mama focului pe forum ca au bagat free pe un site care nu avea asa ceva. Nu va convine treceti la alt site. E simplu. E loc pentru toata lumea in industria asta.

o da o sa trecem toate mai departe pe alte site-uri sa te lasam pe tine singur/a pe jasmin
hai pas ca mi-e mi s-a luat de idiotenii...vorbim impreuna si ne intelegem separat
o curiozitate am si eu cu userii de genul tau
nu e pacat de timpul petrecut sa iti faci cont aici? :roll:
mediachatstudio
User Activ
User Activ

Mesajde joesancez » 17 Feb 2012, 14:05

mediachatstudio scrie:vroiam sa spun ca eu cred ca ar fii bine sa dam toate mailuri sa sarim pe support sa ii stresam putin in legatura cu aceasta sugestie de a ne introduce permanent ban button
multe miscari de gen au dat roade cu ani in urma pe alte siteuri ...este posibil sa avem noroc si cu jasmin daca chiar vrem asta..
ce spuneti?
regulamentul nu il putem modifica
dar tare mult ne-ar ajuta acest artificiu de permanent ban button ...

Este o idee buna referitor la rezultatul ei , nu vom stii niciodata pana nu incercam, au fost doua modificare suferite chiar de siteul Jasmin, la requestul modelelor:

-- modificarea softului performer optimum, am inceput sa trimitem mailuri in august si in octombrie fereastra softului respectiv a suferit modificarea ceruta acesta este topicul: cei-care-detin-cont-jasmin-rog-citeasca-t8330.html

-- reintroducerea optiunii Sneak peek optiunea-sneak-peek-jasmin-fost-scoasa-t11177.html

Deci ar cam trebui incercat sa-i contactam si sa le explicam faptul ca banul permanent care sa blocheze pe bune un anumit membru ar fi indicat, macar un ban de cateva zile ( gen 7 zile - 30 zile )
timp in care sa nu iti poata intra in free sau pvt...
Eu am sa trimit un mesaj pe mai departe o sa vedem , nu am sa mai incer sa stimulez si pe altii pt ca ultima oara nu am vazut un feed back pozitiv si nici o sustinere foarte mare, a se citi topicul cu Performer optimum,
joesancez
VETERAN
VETERAN

Mesajde readyforyou29 » 17 Feb 2012, 14:13

Sincer nu regret nici o clipa ca mi-am facut cont pe acest forum. Insa ma dispera bocitoarele. Cele care se vaita, se vaita dar nu fac nimic sa schimbe ceva. Si inca ceva nu lucrez pe jasmine. Asa ca da-i inainte! Ai loc de mine.
readyforyou29
User Activ
User Activ

Mesajde IsaGlamChat » 17 Feb 2012, 14:14

:))))))))Hai ,toata lumea adunarea pe sitele ala de-l promoveaza ready 4you :)))))))))))))Stii ce scrie pe sticla de Red Label ,parca:Keep Walking

Now on topic:Faza cu banatul e cea mai funny,daca-l enervezi pe unul bine ii dai ban ,dupa ce te-a creierit,vine in private si la sf iti zice o mare magarie gen: baga-ti nu stiu ce sau ceva care tu nu faci,el merge la admin si-ti banii.Sa va spun ce experienta am fct eu ,am intra in private la fetele mele,la vreo 2,am stat fain frumos si la sf le-am zis sa faca ceva care oricum stiam ca nu vor face,pe urma m-am dus si ''m-am plans la admin'' le-am luat banii ,a fost o experienta in urma chargeback-urilor pe care le-am vzt de la acelasi membru la mai multe fete,unii dezvolta capacitati uimitoare de a vedea gratis in private,dupa aia din contul fetelor am scris patania cu membrul ''eu''.Raspunsul a fost uimitor ,membrul a fost nesatisfacut de prestatia modelului, cu toate ca puteam sa fac 10 labe gratis.Nu trebuie sa-l vedeti de 10 ori pe imputit ,la cat e sitele de mare,se satura de laba everyday,gratis cu 20- dolari:evil:
Eu prefer sa evit free chatul,ma indispune maxim,parca e mai liniste pe members area dar bineinteles ca se cunoaste la payment dif dintre free go private si members,asta e.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde Duncan85 » 17 Feb 2012, 14:45

Hi,

I probably missed it, but the second part of the rules also contains important changes:
The followings will result immediate suspension for 24 hours, and if it reappears 2 more times they close the account forever.
- unregistered user
- promotion
- contact exchange
- Prohibited contents (drug, animals, incest/underage role-play, brutality, blood, giving show to underaged members).

Another interesting stuff: Closing intentionally an admin chat before its end will also result suspension till the issue is solved.

And for doing pre-recorded shows or showing underaged kids in the camera will result immediate closure.

My view about the new rules is that they are strict, yes..... but on the other hand they will help Jasmin to purge out low quality models who constantly violate the rules and ruin the business for others too.
As for the concerns regarding the private show complaints or leaving the camera or being online without camera image i think they will only penalize rightful cases, not technical problems or where it is clear that the model did his best to please the members. In my read it sais that every type of violation gets a warning at first, than the sanctions will apply next time, but there is a 1 month cooldown, so if you do nothing bad for 30 days, you undo the previous violation. Everyone can make a mistake, and i do not think that LJ will suspend 90% of its models because of that... :wink:
Duncan85
User Junior
User Junior

Următorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj