Noi probleme ADULTWORK

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde vdt85 » 06 Apr 2014, 22:59

Am deschis acest topic pentru ca ma confrunt cu o noua problema pe Adultwork. Am impresia ca nu mi se conecteaza membrii in free chat pe Justcamit. Trafic este o gramada, insa vin membrii unul dupa altul si ies in mod automat de parca as avea raie! In casuta Justcamit unde arata BW membrului imi apare 0, de aici si concluzia ca e foarte posibil ca membrii nu mi se conecteaza. cand reuseste vreunul sa se conecteze il intreb cum mi se vede camera, imi spune ca e oglinda, ca e fast, ca tot este super. atunci nu inteleg care naiba e problema. cand ma conectez imi da la upload bandwidth 4000-6000 sau chiar mai mult, iar la latency undeva intre 30-50 ms.
Am problema asta de cateva saptamani si incasarile sau dus dracu, va dati seama. aseara insa totul a fost ok, membrii mi s-au conectat si s-a vazut asta la bani.
Se mai confrunta cineva cu problema asta? Unde si cu cine as putea vorbi pentru rezolvare? sa vb direct cu adultwork sau cu sweetkick?

Mentionez ca am calculator performant, CPU I7, 3.5 Mhz, 8 GB rami, camera BCC, verysoft, Win 7 Pro... si intotdeauna am lucrat asa si totul a fost bine. pur si simplu am problema asta de odata.
Multumesc frumos.
vdt85
User Activ
User Activ

Mesajde dragica1 » 07 Apr 2014, 16:44

Daca nu esti sub aripa protectoare a lui Sweetkick ar fi indicat sa-l contactezi cat mai repede(problemele tale sunt doar la inceput,vor deveni mai grave in timp,posibil cont inchis fara nici un avertisment).Daca esti sub protectoratul lui,trebuia sa-l tragi de urechi din secunda 2(pai cum nene,eu iti platesc procent si tu ma lasi cu curu-n balta cand mi-e lumea mai draga?)Bafta la optiuni.
dragica1
User Junior
User Junior

Mesajde vdt85 » 07 Apr 2014, 20:23

daca ma crezi nici nu stiu sigur daca sunt sub aripa lui sau nu :P de fapt cred ca sunt lol! pe AW platesc 3 fees: 2 din ele imi apar la Credits dupa fiecare pvt, Facility fee si Advisor fee iar ultima este partea site-ului care se ia la sfarsit cand vrei sa transferi creditele, Admin fee. banuiesc ca Advisor fee este partea lui Sweetckick... ca altfel nu-mi ies la taxele la socoteala :lol: ii voi trimite mail, mersi frumos pentru reply.
vdt85
User Activ
User Activ

Mesajde al1na » 18 Mai 2014, 01:11

vdt85 aceasi problema o am si eu ... exact k tine ! membrii intra nu stau 2-3 sec k "left room" sa-i ia naiba k nici "hello" nu ajung sa le zic ! ai dreptate ca numai e traficul care era odata si daca esti atenta pe prima pagina din 10 modele 1 e romanca ... nu stiu ce s-a intamplat dar romancele sunt din ce in ce mai putin vizibile.Cred k vor sa ne excluda incet, incet ... Acum 2 saptamani am primit mail de la ei k mi-au dat reject la niste imagini din galeria privata pe motiv k am incalcat regulamentu ... si jur pe viata mea k pozele erau in albumul respectiv de 2 ani de zile ... ceva se intampla cu adult. Eu inca sper si trag pe el k isi va revenii ... pt. mn adult era baza ! :(

Cat despre "contractul cu sweetkick" eu l-am "semnat" in 2011 ca sa mii se poata activa contul ... aceleasi "taxe" le platesc si eu ... facility fee, advisor fee, bla bla.

Daca ajungi sa le trimiti e-mail si-ti vor sa vreo explicatie pentru problema asta te rog sa ma anunti si pe mine ... Sunt convinsa ca mai sunt fete in aceasi situatie. Sa speram k e ceva trecator
al1na

Mesajde vdt85 » 19 Mai 2014, 02:24

mi-au dat mailul suportului direct al justcamitului support@istreaming.com. scrie-le si spune-le ce pb ai, raspund repede. mie mi-au zis ca n-am nimic, ca am unul dintre cele mai bune video pe site, ca e fast, ca am lumina buna ca e totul perfect. dar imediat dupa ce au facut verificarea asta a inceput sa mearga treaba...
si la mine intra multiiiiiiiii si ies la foc automat, sau intra si nu vb... or astepta sa primeasca ceva moca, dracu sa-i ia ca mi s-a luat de tot :lol:
vdt85
User Activ
User Activ

Mesajde kate87 » 26 Apr 2015, 18:14

Eu am o problema de cand mi-am facut contul pe Adult,cand l-am facut initial,nu mi-am dat seama si am trecut seeking services,contul nu imi poate fi aprobat,daca nu schimb la offerinf services.Problema este ca de ficare data cand incerc sa schimb,nu ma lasa,am doua luni de cand incerc asta,la fel nu ma lasa,nu mai zic de suport,care lasa de dorit,de atata timp eu nu am primit mesaj de la ei,ma poate ajuta cineva?
kate87

Mesajde PrincessEve » 27 Apr 2015, 09:44

kate87 scrie:Eu am o problema de cand mi-am facut contul pe Adult,cand l-am facut initial,nu mi-am dat seama si am trecut seeking services,contul nu imi poate fi aprobat,daca nu schimb la offerinf services.Problema este ca de ficare data cand incerc sa schimb,nu ma lasa,am doua luni de cand incerc asta,la fel nu ma lasa,nu mai zic de suport,care lasa de dorit,de atata timp eu nu am primit mesaj de la ei,ma poate ajuta cineva?

Pe AW sunt mai multe modalitati de a face un cont. iti recomand sa o iei de 0, adica sa iti faci alt cont sau (daca tii neaparat) sa il refaci pe cel curent cu atentie si fii atenta la sectiunea Registration details sa bifezi offering services, erotic content si webcam.
PrincessEve

Mesajde PrincessEve » 27 Apr 2015, 09:45

vdt85 scrie:mi-au dat mailul suportului direct al justcamitului support@istreaming.com. scrie-le si spune-le ce pb ai, raspund repede. mie mi-au zis ca n-am nimic, ca am unul dintre cele mai bune video pe site, ca e fast, ca am lumina buna ca e totul perfect. dar imediat dupa ce au facut verificarea asta a inceput sa mearga treaba...
si la mine intra multiiiiiiiii si ies la foc automat, sau intra si nu vb... or astepta sa primeasca ceva moca, dracu sa-i ia ca mi s-a luat de tot :lol:

Aia nu e adresa de suport a lui SK. Dar, daca ti-a rezolvat problema, well done!
PrincessEve

Mesajde PrincessEve » 27 Apr 2015, 09:53

al1na scrie:vdt85 aceasi problema o am si eu ... exact k tine ! membrii intra nu stau 2-3 sec k "left room" sa-i ia naiba k nici "hello" nu ajung sa le zic ! ai dreptate ca numai e traficul care era odata si daca esti atenta pe prima pagina din 10 modele 1 e romanca ... nu stiu ce s-a intamplat dar romancele sunt din ce in ce mai putin vizibile.Cred k vor sa ne excluda incet, incet ... Acum 2 saptamani am primit mail de la ei k mi-au dat reject la niste imagini din galeria privata pe motiv k am incalcat regulamentu ... si jur pe viata mea k pozele erau in albumul respectiv de 2 ani de zile ... ceva se intampla cu adult. Eu inca sper si trag pe el k isi va revenii ... pt. mn adult era baza ! :(

Cat despre "contractul cu sweetkick" eu l-am "semnat" in 2011 ca sa mii se poata activa contul ... aceleasi "taxe" le platesc si eu ... facility fee, advisor fee, bla bla.

Daca ajungi sa le trimiti e-mail si-ti vor sa vreo explicatie pentru problema asta te rog sa ma anunti si pe mine ... Sunt convinsa ca mai sunt fete in aceasi situatie. Sa speram k e ceva trecator

Am deschis un topic acum vreo luna si ceva despre aceasta problema. Am discutat si cu membrii care ma vizitau des si mi-au spus ca multi memri prefera englezoaicele pentru ca nu intalnesc vreo bariera de comunicare, iar pv-urile sunt mai de calitate. Un membru de exemplu mi-a zis ca a platit pt multe pv=uri in care modelul facea fake..iar inainte de asta avea o conversatie de genul~:'' hey bb h ru wanna play''...nush daca e neaparat vina site ului, cat si vina pietei de la noi care, trb sa recunoastem, s-a stricat. Ca admin, pot sa va spun ca din fetele noi care abia acum se apuca,foarte rar vad o fata care sa faca bani wow de pe adult..sau alte site-uri.
PrincessEve

Mesajde Studio20 » 27 Apr 2015, 13:48

Solutia cu AdultWork este simpla: evita-l :)

Dupa muuulti ani de chinuiala cu ei, asta este concluzia mea si rezultatele au fost excelente de cand am aplicat-o.
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde eldiablo » 27 Apr 2015, 16:32

Studio20 scrie:Solutia cu AdultWork este simpla: evita-l :)

Dupa muuulti ani de chinuiala cu ei, asta este concluzia mea si rezultatele au fost excelente de cand am aplicat-o.

Big like and true proven fact for me also :)
eldiablo
User Avansat
User Avansat

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj