Am nevoie sfaturi de la o fata.

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde SashXC » 23 Feb 2015, 21:57

Buna seara, stiu ca titlul suna cam ciudat si sincer nu vreau sa credeti ca l am pus la misto sau ceva, povestea mea incepe cam asa: acum doi anisori abia implinisem varsta de 18 ani si m am indragostit de un baiat cu doi ani mai mare decat mine (stiu ca suna siropos ) m am indragostit innebuneste de el, ne am mutat impreuna in apartamentul parintilor lui (care in momentul acela erau plecati din tara cu munca)am avut o relatie frumoasa bazata pe incredere etc etc bla bla, pana in momentul in care am ramas insarcinata si aveam nevoie urgenta de bani, intr un final am reusit sa ne imprumutam de la niste prieteni de o suma de bani pe care ulterior a trebuit sa o dam inapoi, si cum am fi reusit noi asta in conditiile in care nici unul dintre noi nu avea un loc de munca, raspunsul e simplu : Videochat. Cine? Eu bineinteles ca sunt fata. Si taca paca ne am mobilizat am luat pc ul sorasii (unul vechi bineinteles) un webcam si mai vechi am facut cateva poze mai sexoase si ne am pus pe treaba, Acum cand ma gandesc ma bufneste si rasul la cat de penibila am fost referitor la cat de cheap ma imbracam la cum pozam la ce atitudine aveam etc. Am tinut o asa o perioada, am rezolvat treaba cu banutii, era totul ok dar parca prea usor facusem banii astia si voiam sa continui treaba daca tot m am bagat in asta. M am gandit sa bag niste $$ in PC, webcam internet, decor etc, intr un final am ajuns sa imi fac un pc cat de cat bunicel (eu lucram doar pe imlive, cu ala m am inteles cel mai bine)un webcam tot cam cat de cat bun, (nu mai tin minte exact ce model dar era logitech seria C ) mi am pus un tapet super, camera mea era total schimbata. Diferenta era de la cer la pamant, dar bineinteles cum orice lucru frumos se termina...relatia noastra a inceput sa scartaie si ne am despartit iar el cum a fost un om cu "maaare caracter" nici macar webcamul nu mi l a mai dat inapoi ce sa mai vorbesc de pc...(in conditiile in care eu le am cumparat, si numai eu stiu cat mi am aratat curu la camera pentru banisorii aia... nvm. ) Absolut tot ce cumparasem a fost vandut de el si nu mi am mai capatat absolut nimic cu exceptia hainelor mele. :? Mda, intre timp am plecat in Anglia la un prieten am stat acolo cateva luni, ma lasasem de job ul asta iar acum a venit o perioada in viata mea cand am ajuns iarasi la mana parintilor si imi este extrem de rusinte de rusinea lor sa le mai cer bani pentru x sau y, asadar am hotarat sa ma apuc iarasi de videochat. Tin sa mentionez ca inca am contul de imlive si pe cel de jasmin. Am un laptop cumparat nou din emag acum cateva luni pe care vreau sa lucrez, (http://www.emag.ro/laptop-lenovo-b50-70 ... D4VWRBBBM/) vreau sa imi cumpar si o camera ( am gasit pe olx c950 parca cu trepied la suma de 290 ron) Vreau sa ma apuc serios de treaba ca stiu ca pot sa fac bani frumosi. Am incercat saptamana asta sa intru sa vad cum mai e, mi am mai facut niste poze de proasta calitate bineinteles pentru ca a mea camera web incorporata nu este buna de nimic, si am facut in vreo 3 zile (mentionez ca nu am stat foarte mult aproximativ 4 ore pe sesiune) suma de 158$. Foarte putin dar in conditiile in care am lucrat, credeti ma ca sunt ceva. Simt ca laptopul nu imi este suficient, atunci cand sunt in free imi sta procesorul la 70% lejer. Intentionez sa imi cumpar o camera perioada asta pe 2 cand imi vin banii si cealalta perioada sa imi strang bani pentru un PC, problema este ca Vreau sa imi sugerati un pc bun fix pentru asta si nimic mai mult care sa fie cat de cat rezonabil la pret si sa imi suporte 2 siteuri.
Stiu ca prietenia nu se dezvolta de pe o zi pe alta, dar sincer as avea nevoie de o fata( pentru ca fata baieti mi e super rusine si sincer nici nu as vrea sa ma complic cu asta datorita faptului ca sunt intr o relatie pe care nu as vrea sa o compromit cu treburi dinastea) care sa fie in domeniu si sa stie cu ce se mananca meseria asta dar nu in ultimul rand sa vrea sa ma ajute cu un sfat atunci cand am nevoie, poate cu o sesiune foto (intentionez sa imi cumpar si un aparat foto mai profi cu care sa imi fac pozele ) etc.
Sper ca nu v am plictisit cu povestea mea de viata si sper ca nu v am aburit prea tare cu modalitatea mea de a scrie, dar fix ce e pe foaie fix asa e si in capul meu un haos total, nu stiu de unde sa incep cum sa incep. Please help!

Multumesc mult pentru timpul acordat si scuze inca o data pentru postul plictisitor. :( hugs and kisses to everyone! :)
SashXC

Mesajde IsaGlamChat » 24 Feb 2015, 01:58

Pe google exista fotografi femei,cu toate ca nu vad ce legatura are un barbat fotograf cu un model pe care o pozeaza,fotografii de obicei doar pozeaza nu si foteaza( exceptand cazurile in care fata ridica coada,daca nu este cazul tau nu ai de ce sa te temi),dar cum spuneam exista si femei care pozeaza si chiar foarte usor de gasit,suni,programezi,platesti si asta e tot.Nu inteleg de ce-ti trebuie ''o prietena'' adica o straina,imi scapa logica,poate pentru ca nu cred in prietenie cand la mijloc exista ceva numit concurenta,da,chiar daca iti vine greu sa crezi sunt modele si eu cred ca 99% care mai repede si-ar taia o mana decat sa te ajute cu ceva,acum e problema ta daca nu ai trecut de stadiul Alba ca zapada si cei 7 pitici,aici sunt numai vrajitoare,daca intelegi aluzia,fie marul cat de frumos sigur are ceva otrava in el,macar un gram de laxativ asa for fun si tot iti pune:)
Sfaturi gasesti pe forum,nu cred ca exagerez cand spun milioane de sfaturi,deci gasesti orice,nu ai nevoie de nimeni care sa-si bage nasul in viata ta .Daca simti nevoia de socializare fa-ti un cont pe facebook si poti trolla in voie cu necunoscuti,aici e job/business,invata sa ti-l aperi altfel o sa te manance de vie niste necunoscuti/te.
Daca ai facut bani inainte si ai fost multumita vei face si de acum incolo,cauta bine in forum,gasesti si pc pentru vchat si ce camera iti trebuie,lumini ,absolut TOT.

Bafta acolo!
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 24 Feb 2015, 03:10

intereseaza-te ca exista modele de aparate foto al caror ecran se desface ca o aripioara , la fel ca la camerele video, deci il poti roti astfel incat sa te poti vedea, sa-ti studiezi atitudinea si sa te poti "poza" singura, e ca si cum ti-ai face un selfie.

ca de exemplu:

http://www.dc-shop.ro/aparate-foto-d_sl ... -vr-l/poze

iar despre computere ai 1000 de topicuri aici....bafta.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 24 Feb 2015, 08:03

SashXC scrie:Stiu ca prietenia nu se dezvolta de pe o zi pe alta, dar sincer as avea nevoie de o fata( pentru ca fata baieti mi e super rusine si sincer nici nu as vrea sa ma complic cu asta datorita faptului ca sunt intr o relatie pe care nu as vrea sa o compromit cu treburi dinastea) care sa fie in domeniu si sa stie cu ce se mananca meseria asta dar nu in ultimul rand sa vrea sa ma ajute cu un sfat atunci cand am nevoie, poate cu o sesiune foto (intentionez sa imi cumpar si un aparat foto mai profi cu care sa imi fac pozele ) etc.
Sper ca nu v am plictisit cu povestea mea de viata si sper ca nu v am aburit prea tare cu modalitatea mea de a scrie, dar fix ce e pe foaie fix asa e si in capul meu un haos total, nu stiu de unde sa incep cum sa incep. Please help!

Asa cum bine a spus Isa, trebuie sa intelegi ca este concurenta si unele fetele e rele, sfaturi date doar din dorinta de a indruma gresit pe cineva am vazut o multime... e greu de crezut ca inca exista atata naivitate.

Daca ai intrebari referitoare la poze poti sa ma intrebi fara nici o problema, chiar daca nu sunt fata iti voi raspunde incercand sa te ajut (asta in limita timpului disponibil dar intrebarile trebuie sa fie concrete), relax nu ai sa compromiti relatia cu iubitul, tin legatura cu iubitii, e foarte cool, in ultima perioada mai mult iubitii ma suna ... nu de alta dar modeala e rusinoasa, nu stie ce vrea, e obosita, etc

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde SashXC » 24 Feb 2015, 10:49

Multumesc mult, nu m am gandit ca inca se mai practica rautatea gratuita, fara motiv dar avand in vedere ca sunt atatea modele romance m am gandit ca poate poate, sare cineva in ajutor. Poate sunt eu prea naiva. Oricum multumesc mult pentru sfaturi. You're the best!
SashXC

Mesajde IsaGlamChat » 24 Feb 2015, 11:49

Nu este rautate,imagineaza-ti ca tu esti unul dintre sutele de modele care de-a lungul timpului au venit pe forum si au cerut sfaturi,dovada stau sutele de posturi scrise pe tema asta,in general 99,9 % dintre modele,vin ,cer sfaturi,pe urma isi vad de viata lor,mai mult sau mai putin lamurite,nici tu nu ai facut exceptie pentru ca ai venit sa ceri inainte de a da ceva,nu?Deci inainte de a judeca pe cineva ,trebuie sa ne judecam pe noi.Poate am exagerat un pic cand am descris colegele de breasla,a fost si ceva gluma acolo,sunt modele care au ajutat,odata,de 2 ori ,de multe ori,poate nu au nimic sa mai spuna decat ce au spus deja,tu trebuie doar sa cauti,asta e ideea.
In privinta prieteniei,raman la aceasi conluzie,nu exista prietenie sincera unde este vorba de interes,interesul unui model este sa faca ea bani nu sa ajute alt model sa faca bani,cu toate astea mai sunt cazuri exceptionale in care modele au ajutat alte modele tocmai prin acest forum.Nu fa confuzia intre prietenie si ajutor,nu au nici o legatura.Unde intervine banul in ecuatie este greu sa fi altruist:)
Tu esti singura care te poti ajuta,asteptand ca cineva sa-ti aduca pestele sau luand undita si incercand sa-l prinzi,undita exista pe forum,depinde de tine cat de foame iti este sa pleci la pescuit. :wink:

P.S.Asa ca ceva funny,de-a lungul timpului au fost mult mai multi baieti care au ajutat fete,ca sa nu mai spun ca unii baieti pe langa faptul ca sunt mult mai destepti decat multe modele sunt si mai altruisti:)

Bafta acolo!
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj