Am nevoie de ajutor cu Livejasmin!

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde wishable » 09 Iun 2017, 19:19

Buna tuturor! Sper sa nu ma injurati pentru acest post: am citit cam 80% din ce este pe forum,totusi nu reusesc sa pun cap la cap cateva chestii.Daca deranjeaza acest post,va rog ignorati-l ,nu aruncati cu pietre :?
Deci in urma cu vreo 2 ani fac si eu una bucata cont pe LJ,dar am lucrat cateva luni si apoi l-am lasat balta pt ca prietenul a prins un job (mina de aur) si mi-a spus ca ma sustine el.Fata naiva ,care credea in dragostea vesnica si totodata comoditatea,am ales sa renunt . Intre timp re latia a luat sfarsit si iata-ma din nou cu nevoi financiare ,intr-un oras unde cel mai bun salariu este cel de la supermarket. Mi-am pus la punct contul,adica filmulete,poze,fanclub (facute de un fotograf profi),am cumparat lumini,webcam BCC950 etc. Intrebarea mea este: neavand din nou dreptul la acea perioada de promotie,cum imi ridic contul.am zile cand in 8 ore intra pe mine maxim 25 membrii si in acele zile fac nimic sau cativa dolari. La suport imi spune ca sa am rabdare.Totusi ,este ceva ce imi scapa? A mai incercat cineva sa isi ridice un cont de la minus ,fara promovare si a reusit?Va multumesc!
wishable

Mesajde SAD^^EYES » 09 Iun 2017, 19:38

Buna,

Bine ai venit pe forum... din cate stiu exista posibilitatea sa primesti din nou perioada de promotie, dar acum nu stiu daca pentru toata lumea si in ce termeni.
Daca nu vor sa iti dea un restart la perioada de promo cred ca e mai bine sa faci cont nou, probabil ca ar dura mai putin sa te ridici. Poti pastra si pe cel vechi pentru a face o comparatie...

In rest sfaturile clasice, stat online mai mult ca de obicei, incercat mai multe abordari diferite sa vezi ce prinde mai bine.. ce atrage vizitatorii, membrii etc...

Daca timp de 1 luna sa zicem, nu ai semnale pozitive, atunci poti incerca si alte situri care merg bine, sunt mai multe in prezent, le gasesti pe forum la sectiunea asta: lista-site-uri-adult-video-chat-f9.html

In rest, multa bafta si sper sa fie cat mai bine.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde wishable » 09 Iun 2017, 19:55

Multumesc pentru raspuns! :)
Am discutat azi cu cei de la suport si au spus ca nu imi pot restarta perioada de promotie ,dar nu mi-au argumentat de ce! Care sunt conditiile pentru a restarta aceasta perioada? pe ce criterii hotarasc ei cui restarteaza si cui nu? Intreb ca sa stiu si cum sa formulez cererea si sa nu par chiar picata din cer (chiar daca sunt :D ) .
wishable

Mesajde Ana33 » 09 Iun 2017, 21:49

Buna.Mai asteapta raspunsuri de la cei cu exprienta pe lv.Eu nu am pe ac site. Desi l am creat dar nu am poze asa ca nu am lucrat deloc. Pe mfc ai lucrat ? E diferit dar se castiga mult. Eu am lucrat par time pe el si asa am ajuns dupa 1 an cu scor 300.Nu prea mai intra nimeni ziua mai ales. ..am renuntat ca n am nici net f bun pt multe siteuri.In fine..ideea sa nu astepti f mult. Dc nu va merge baga te si pe alt site .tine l si pe asta.ia ti net bussines.Poate te vor ajuta cei cu experienta.Dar cunosc sentimentul...mie mi a parut rau dupa mfc si ei nu vor sa mi deschida alt cont iar ca sa ma refresez mi ar tb 3 luni de munca si noaptea iar eu n am rabdare si am nevoie de bani. Succes sunt multr siteuri dar dc ai nevoie urgent de bani nu ai timp sa testezi multe. Am pierdut o luna cu un site chipurile bun aia e. Ass ca documenteaza te bine.Ajutati o care puteti eu nu prea am experienta.pe jasmin nici atat
Ana33
User Junior
User Junior

Mesajde wishable » 09 Iun 2017, 23:09

Ana,multumesc frumos de raspuns. Este exasperant sa stai atatea ore si sa nu ai trafic deloc. Azi efectiv am plans de nervi,mai ales ca sunt constienta de cum arat,vb engleza foarte bine,dintre putinii membrii care ajung la mine in camera reusesc sa atrag si in privat si culmea ii si tin acolo .Dar de de exemplu in ultimile doua zile nu am facut niciun $$ ,pentru ca nu am pe cine sa atrag in privat. Sunt eu cu vreo 150-200 de guesti. Cei de la suport spun ca totul e in regula cu profilul meu,cu feed-ul de pe site,dar ca sa am rabdare. Vreau sa stiu daca a mai trecut cineva prin asa ceva.Pe forum sunt explicatii f multe despre conturile modelelor incepatoare si nu prea ma aflu in aceiasi oala cu ele,desi as vrea.
M-as orienta si pe alt site,insa CB sau MFC nu mi se potrivesc. AM lucrat pe CB cateva seri si nu ma simt in elementul meu ,iar asta cred ca se vede si pe camera. :cry:
wishable

Mesajde GlamourFoto » 10 Iun 2017, 03:55

Rabdare si timp dar se pare ca timpul nu este ceva de ce dispui de aceea sfatul meu este sa te gandesti sa mai adaugi 1 2 siteuri pe langa jasmin pana cand reusesti sa iti revii cat de cat, jasminul cere timp si crossed fingers :) nu sunt adeptul mai multor siteuri dar la tine poate e nevoie de asa ceva.

Sub nici o forma nu adaugi site de genul gb mfc langa jasmin = esec.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde ladyinblack21 » 10 Iun 2017, 06:06

hey.pe jasmin ai posibilitatea sa.ti faci alt cont..si chiar daca nu vei fi la promotie,tot vei fi undeva mai sus ca si cont nou,si vre.o 2 sapt iti da trafic,ai multi regulari pe contul vecvhi?da.le mesaj la most spend cu noul tau nickname,poti face unul aproape identic,mai adauga o litera la sfarsit sa fie mai usor sa te gaseasca cei care te mai stiu...dupa 2 ani de pauza mai greu sa.si aminteasca de tine,si mai greu daca esti undeva la "coada site.ului" :) mult succes,ai incredere in tine,se poate!:)
ladyinblack21
User Junior
User Junior

Mesajde wishable » 10 Iun 2017, 09:36

Hello again!
Aseară am încercat încă o data la suport sa ii rog sa îmi restarteze acea perioada , mi-au spus ca nu se poate așa ceva .
Ladyinblack nu am regulari, a trecut prea mult timp de atunci , deci nu am o baza de membrii pana acum. Curiozitatea mea este dacă am nevoie de un set nou de poze și alte teasere pt acel cont nou.
Va mulțumesc pt toată susținerea și interesul vostru . Contează fosrte mult sa existe oameni care sa îți ridice moralul, mai ales in momente in care îți vine sa arunci toată aparatura pe geam și sa te ascunzi sub plapuma plângând . Big HUG
wishable

Mesajde GlamChatStudio » 10 Iun 2017, 10:47

Mai exista o varianta de a avea un cont nou cu promotie and shit.
Parerea mea ca inainte sa folosesti ce-ti spun este sa faci intai urmatoarele chestii:
1.Contul nou sa nu aiba nici o legatura cu cel vechi ca nume,mai ales daca nu ai dat importanta site-ului in trecut si nu ai membri demni de atentie.
2.Poze noi si un profil foarte bine facut,atentie si la screen,numele este foarte important si trebuie sa te reprezinte + un teaser adecvat.
3.Niste outfituri noi si mai deosebite,eventual si o vizita la un coafor.(o mica schimbare de look uneori face minuni)
4.Inchiderea contului vechi,dar inchidere totala nu lasat acolo balta,se inchide trimitand actele la help@livejasmin.
5.Daca contul vechi a fost facut cu buletinul,noul cont incearca sa-l faci neaparat cu alt act,permis sau pasaport si atunci vei aparea ca model nou,asta este cred ca una dintre informatiile destul de importante pe care putini le stiu.(cu placere pentru restul:))
Nu deschide noul cont pana nu te asiguri ca cel vechi este inchis.
6.Si nu in ultimul rand atitudinea si comportamentul tau ca model trebuie schimbat,ore cat poti de multe ca sa ridici contul,asta inseamna peste 8 ore pe zi,incearca sa-ti iei un liber pe saptmana care sa nu fie in weekend sau daca este pe weekend neaparat sa lucrezi ori sambata ori duminica.Incearca sa lucrezi la intervale orare fixe(dar fixe) in fiecare zi ,daca-ti alegi program de zi atunci 7 dimineata pana nu mai poti:),daca o faci noaptea 8-9 seara,idem ca mai sus.Stai exclusiv pe Jasmin nu splita si asigura te ca ai internet constant si banda suficienta+lumina si camera cel putin Logitech 920.
Construieste-ti o poveste care vinde,nu lasa impresia ca esti cheap dar nici ca esti vreo fandosita,accepta orice membru chit ca este pus pe show sau pe vorbarie,evident sper ca engleza este la nivel mediu.
Cel mai important lucru:renunta la Jasmin o perioada daca nu ai posibilitatea sa faci tot ce ti-am spus,mergi pe alte sites ca sunt cacalau maria ta pana vei putea sa faci ce ti-am scris pentru ca altfel nu vei avea nici cea mai mica sansa pe jasmine la ora actuala ca model independent.Poti oricand sa te intorci pe site deci nu fute ce ti-am spus pentru alt cont care se va duce in cap la fel de rapid ca primul.
Mult success!
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Mesajde wishable » 10 Iun 2017, 11:34

Buna Isabelle!
Am făcut print screen la ceea ce ai scris ca sa recitesc de fiecare data când e nevoie! Mulțumesc pt pont , cel cu perioada de promoție și nu numai. Ca model mai am de lucrat la atitudine ,însă momentan nu sunt nici tipa ca urla după privat la fiecare membru care intra și nici aia care la un surprise sta doggy in free. Nu sunt agresiva verbal, zâmbesc , când au un request pe care eu nu sunt dispusă sa îl fac nu încep sa le vb urat sau de sus.Am reținut de pe forum , ca atunci când am in privat un membru care nu vrea decât Show , sa nu îl gonesc . Chiar am pățit in una din zile sa îmi între unul in privat , a stat câteva minute , iar in ziua următoare a revenit și a stat aproape 1 ora. Voi face tot ceea ce mi-ai spus , rămâne sa gasesc un fotograf care sa știe sa îmi facă acele teasere , pt ca in zona in care eu locuiesc e fff greu. Ultima data am fost pana la Timișoara la un studio foto, dar nu am fost eu 100% incantata. In legătura cu lenjeria , chiar astept sa îmi ajungă vreo 7 pachete de pe Ali. Am mai luat și in proporție de 70% am fost mulțumită. Pot lucra fără probleme in Weekend , nu am copil, nu am alt job pe lângă.
Mulțumesc încă o data ! :D
wishable

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj