Nelamuriri cu netu !

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Seby » 11 Iun 2013, 18:40

am doua cabluri de net si nu stiu pe care sa il aleg...un cablu este de la o firma care se ocupa cu net doar pt videochat si alt cablu de la RDS.

problema sta astfel: cablu de la firma respectiva imi da banda de 10mb si se imparte la 2 sisteme. cand ma conectez pe acest cablu si deschid JustCamIt imi spune urmatoarele :

Connection Optimizer Report Jun 11 2013 14:54:34
--------------------------------------------------------------------------------
Upload Bandwidth 6848 kbps
Connection Quality Excellent
Latency 63 ms
Server 37.58.93.203:4000
--------------------
Video Bandwidth 600 kbps
Audio Bandwidth 27 kbps
--------------------
Frames Per Second Limit 30 FPS
Encoder Bandwidth Limit 627 kbps

Cand pun cablu de la RDS si redeschid JustCamIt imi spune :

Connection Optimizer Report Jun 11 2013 16:52:59
--------------------------------------------------------------------------------
Upload Bandwidth 8140 kbps
Connection Quality Excellent
Latency 42 ms
Server 37.58.93.202:4000
--------------------
Video Bandwidth 600 kbps
Audio Bandwidth 27 kbps
--------------------
Frames Per Second Limit 30 FPS
Encoder Bandwidth Limit 627 kbps

problema este ca pe primu cablu imi merge oky si nu ma vad inreluare.iar pe celalalt cablu de la rds cand ma conectez ma arata in reluare. dc oare? am facut teste pe ambele cabluri si pe cel de la RDS am viteza mai mare.dar totusi cand ma uit de pe celalalt sistem la mine cand am pus cablu de la RDS ma vad in reluare si cand pun celalalt cablu ma vad oky ..dc ? ma poate ajuta cineva... ?
Seby

Mesajde sweetgirl » 20 Iun 2013, 21:00

salutare tuturor ,cand am fost sa platesc netu ,mi s-a facut poza dupa buletin mi s au luat datele si s a completat un formular de schimbare ip ...

am primit ipul bineinteles , l am schimbat totu normal,oricum mi s a parut cam ciudata partea cu buletinu si schimbarile acestea,voua vi s a intamplat?
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde hayat » 20 Iun 2013, 22:03

La RDS Sweetgirl ? Inca nu am fost sa il platesc ..asta e buna :evil: e pe numele tau abonamentul ?
hayat
User Junior+
User Junior+

Mesajde sweetgirl » 20 Iun 2013, 22:15

hayat de ce intrebi daca pe numele meu abon? no name de cartier...sigur abon. meu

am intrebat asa in mare de ce schimbare si daca doar mie individual ,ca vezi dle sa prevenim f .de ipuri bla bla si ca schimbarea e la toata lumea(abonatii) , ciudatel mi s a parut ca a trebuit sa introduc acasa ip si sa sun pe bosu ca sa activeze ,ma gandesc cum e acolo la el cu toti abonatii pe cap sa il sune pt activare....hmm strange... :roll:

oare ar fi mai bine sa schimb prov, sa trec pe rds? ab 35 ron si never probleme mari ,quality good pe lj ,motiv pt care nu am renuntat...
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde contesa28 » 24 Iun 2013, 17:17

N-am mai auzit pana acum faza cu buletinul....e chiar ciudat rau.la ce companie ti s-a intamplat chestia asta?
contesa28
User Junior+
User Junior+

Mesajde sweetgirl » 24 Iun 2013, 22:54

la o companie no name de cartier,deci nu rds upc sau alte companii mari...

nu stiu ei spuneau ceva de prevenirea furturilor de ip...
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj