No name

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente

Mesajde United Studios » 24 Ian 2010, 18:58

Femeile au nevoie de protectie, tandrete si penis.
Barbatii stiu asta, dar sunt convinsi ca penisul le poate inlocui pe primele doua.
Ei nu stiu ca penisul este in multe cazuri primul lucru de care femeia s-ar dispensa in cautarea fericirii.
Barbatii uita mereu de tandrete si protectie. Uita pentru ca sunt suficienti de invingatori, virili si lipsiti de nuante.
Pana si orgasmul e lipsit de nuante la barbati. Nici pe el nu il pot mima..

Astfel ca prima intrebare care vine in mintea barbatului inselat este:
O fi mai bun la pat ca mine? Apoi invariabil: Are penisul mai mare?

Nici prin cap nu-i trece barbatului suficient de invingator si viril ca adversarul care tocmai i-a luat urma prin asternuturile iubitei a avut mai mult timp, a pus intrebari nerostite demult, a mangaiat, a avut rabdare si a ascultat atent cu blandete in privire.

"Ce are cheliosul ala cu burta, in plus fata de mine? Ala e barbat? Ce dracu are ala in plus? Un penis mai mare?"
Nu, frate, are mai multi bani! - vine invariabil eternul raspuns. Asa e de multe ori, zicem si noi. Dar nu despre acele femei si barbati vorbim noi acum.

Nimanui nu-i trece prin cap ca barbatul cu chelie si burta (ori poate putin intarziat in ale maturitatii) intelege sa pretuiasca femeia de langa el cu disperarea celui care poate pierde ultimul tren. Trecut prin multe, cu cicatrice in suflet si dezvantajat (uneori si fizic), trecut de prima tinerete el stie ca unica sansa este sa mangaie, sa asculte, sa inteleaga, sa fie atent sa deschida usa inainte ca ea sa sune.

Si mangaie, asculta, intelege. Desavarseste un ritual al gesturilor care conteaza, este mereu prezent, gata oricand sa intinda un brat.. nu foarte puternic, dar mereu oportun. Mai presus de orice nu cere nimic in schimb, cel putin nu in mod evident.. pentru ca, sa nu uitam, si el e barbat, vanator experimentat.

Cu lacrimi in ochi varsate pe ascuns cand masina ruleaza monoton si ea privest absent peisajul de pe scaunul din dreapta, femeia va decide sa renunte la penis care ii da fiori de multe ori pe saptamana - nu e de ajuns... El, tinar ..carierist si stresat, conduce si nu intelege ce dracu ar mai trebui sa faca pentru linistea cuplului. Ca doar depune toate eforturile. Trage masina pe dreapta si se usureaza in plin camp. Se urca inapoi fara sa-si aduca aminte ca ea l-a rugat sa-i aduca puloverul din portbagaj.

Vor ajunge in curand la munte. Undeva la acelasi hotel se vor intalni cu un barbat jovial trecut de prima tinerete, dar cu zambet irezistibil si povesti fantastice.

Femeile au nevoie de protectie si tandrete. Femeile renunta cel mai usor la penis. Barbatii renunta la tandrete si protectie. Acest razboi surd al neintelegerii va da nastere profitorilor. Cine sunt ei? Pe termen scurt amantii. Pe termen lung cei intelepti si rabdatori.

Pe drumul de intoarcere el este bucuros si usurat ca ea si-a revenit. E vorbareata si nu mai priveste absenta pe geam .
Si zambeste ca in prima zi. E prea neatent ca sa realizeze inceputul sfarsitului.

Pe terasa hotelului barbatul jovial, trecut de prima tinerete savureaza un cognac... Pe buza paharului este zahar...
United Studios
VETERAN
VETERAN

Mesajde BrattyPrincess » 24 Ian 2010, 19:59

United Studios scrie:

Pe terasa hotelului barbatul jovial, trecut de prima tinerete savureaza un cognac... Pe buza paharului este zahar...

7 STELE !! :shock:
BrattyPrincess
User Avansat
User Avansat

Mesajde Ken » 24 Ian 2010, 20:26

Interesant tot ce ai scris :)

Cat despre cognac sau mai pe romaneste "coniac" probabil era Alexandrion daca are 7 stele cum spune @BrattyPrincess :D

P.S: suferi in dragoste ?
Ken
VETERAN
VETERAN

Mesajde BrattyPrincess » 24 Ian 2010, 21:11

Metaxa ! ... incalzesti paharul la abur si il pui cu gura in jos in zahar ... il ridici gata glazurat ... 8)
acu` nu stiu daca barbatul jovial doar a aburit paharul ... pardon, femeia ... zahar la gura au multi ...

pt Ken : stelele sunt pt povestea lui United :wink:
BrattyPrincess
User Avansat
User Avansat

Mesajde Ken » 24 Ian 2010, 21:23

stelele sunt pt povestea lui United

Bine bine , 7 stele dar din cate ? .... eu dau 10 din 10 stele

P.S: cand ai spus 7 gandul meu a fost la "coniac" ... sunt pofticios de fel :D
Ken
VETERAN
VETERAN

Mesajde BrattyPrincess » 24 Ian 2010, 21:32

Ken scrie:
stelele sunt pt povestea lui United

Bine bine , 7 stele dar din cate ? .... eu dau 10 din 10 stele

P.S: cand ai spus 7 gandul meu a fost la "coniac" ... sunt pofticios de fel :D

7 stele din 7 k la cognac , te-a dus gandul bine , desi zaharul face toata treaba in povestea asta ... ramane de vazut daca era alb sau brun ... sa ne zica continuarea
BrattyPrincess
User Avansat
User Avansat

Mesajde United Studios » 24 Ian 2010, 22:12

mea culpa....n-am fost suficient de clar....nu eu am scris asta, ci Tudor Chirila

Am postat numai pentru ca mi s-a parut a fi un adevar. L'homme a la decouverte de son ame.....
cat despre faptul daca asta este istoria mea.... cine poate sti? Poate ca e istoria mea...poate ca am fost in ambele ipostaze masculine din story-ul de mai sus
United Studios
VETERAN
VETERAN

Mesajde BrattyPrincess » 24 Ian 2010, 22:24

United Studios scrie:mea culpa....n-am fost suficient de clar....nu eu am scris asta, ci Tudor Chirila

Am postat numai pentru ca mi s-a parut a fi un adevar. L'homme a la decouverte de son ame.....
cat despre faptul daca asta este istoria mea.... cine poate sti? Poate ca e istoria mea...poate ca am fost in ambele ipostaze masculine din story-ul de mai sus

Nu eram sigura cine a scris , habar n-aveam k Tudor Chirila , nu am vrut sa gafez , ideea era sa ne zici continuarea in cazul tau ... presupunand k exista un caz al tau asociat la tema de mai sus k altfel nu ii acordai importanta ... mi-a zis mie o "cunostinta" ca pizdele au pareri si nu e bine dar a omis sa-mi spuna ca mai sunt si curioase ....
p.s : "cunostinta " a se citi persoana care ma cunoaste :roll:
BrattyPrincess
User Avansat
User Avansat

Mesajde Ken » 24 Ian 2010, 22:25

United Studios scrie:mea culpa....n-am fost suficient de clar....nu eu am scris asta, ci Tudor Chirila

Pai si cognacul cum era ? .... eeee vezi lasi treaba netermenata :D
Ken
VETERAN
VETERAN

Mesajde United Studios » 24 Ian 2010, 23:25

mi-e greu sa fac confesiuni in public....:)
sa zicem doar ca am ajuns la varsta in care am descoperit faptul ca femeile au nevoie si de altceva decat de penis...

In plus, desi beau rar, imi place coniacul fin....In nici un caz Alexandrion.... ala e un gen de Adio-Mama, nu coniac
United Studios
VETERAN
VETERAN

Mesajde Ken » 24 Ian 2010, 23:41

United Studios scrie:mi-e greu sa fac confesiuni in public....:)
sa zicem doar ca am ajuns la varsta in care am descoperit faptul ca femeile au nevoie si de altceva decat de penis...

In plus, desi beau rar, imi place coniacul fin....In nici un caz Alexandrion.... ala e un gen de Adio-Mama, nu coniac

Pai de care coniac ? ... alexandrion de 7 stele este mai scump decat JB ....
Ken
VETERAN
VETERAN

Mesajde BrattyPrincess » 25 Ian 2010, 00:02

Bine !!! daca nu faci confesiuni in public ... la cafea nu te invit , k si asa fiecare topic indiferent de subiect a degenerat in cafele si matrimoniale in ultima vreme :roll: si oricum nu am o poza de profil de iesit cu mine la cafea :twisted:
BrattyPrincess
User Avansat
User Avansat

Mesajde United Studios » 25 Ian 2010, 10:28

Ken scrie:
Pai de care coniac ? ... alexandrion de 7 stele este mai scump decat JB ....

A fi ceva mai scump nu are nici o legatura cu a fi mai bun.
Are legatura numai cu lipsa de informatie a celui care cumpara. Si, deseori, cu snobismul.
United Studios
VETERAN
VETERAN

Mesajde United Studios » 25 Ian 2010, 10:29

BrattyPrincess scrie:Bine !!! daca nu faci confesiuni in public ... la cafea nu te invit , k si asa fiecare topic indiferent de subiect a degenerat in cafele si matrimoniale in ultima vreme :roll: si oricum nu am o poza de profil de iesit cu mine la cafea :twisted:

Nu ma invita la cafea....lasa...ne intalnim la munte....cu cognac...:P

cat despre matrimoniale...hmmm...nu e cazul
United Studios
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Diverse