Myfreecams vs Livejasmin

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Nikalai » 05 Aug 2013, 07:49

Verde sau rosu. Am citit N review-uri despre aceste site-uri si tot nu sunt lamurit. Ca si trafic se pare ca sunt primele doua insa ma intereseaza si dpdv al incasarilor. Am auzit diverse lucruri din trecut cu 50k la perioada insa ma intereseaza ce se intampla in prezent.
Exista cineva care sa faca aprox. 3300$/zi pe aceste site-uri????!!!! Si asta daca modelul lucreaza zi de zi pt ca daca mai ia si pauza 2 zile sa zicem, suma pe zi ar fi si mai mare !!!!
Nikalai

Mesajde fetish » 05 Aug 2013, 10:33

depinde ce vrei sau mai excat ce vrea modelul sau mai bine spus ce poate

lj -este un site f mare , muult trafic , obositor cateodata , daca nu esti obsinuita cu genul asta de site te lasi f repede , devine enervant , pvt pe banda , consuma mult din enrgia ta dupa 8-12 ore iesi offline stoarsa ac o lamaie , trebuie sa te updatezi constant , sa aduci mereu ceva nou

mfc -aici nu ai neaparat trafic pt aceste un site mare ca si trafic , ai trafic daca ai o sansa si noroc sa dai peste cativa memebri cu bani multi , este cam ca intr-un liceu , exista modele populare si modele nepopulare

nu trebuie sa te updatezi , nu trebuie prea mare agitatie , insa trebuie sa fii caopabil sa iti vinzi sufletul , ca sa faci bani multi trebuie sa ramai in gasca ta de prieteni 24/7 , cu ei iesi in oras , cu ei manaci , cu ei ti-o tragi , ei te simpatizeaza i tot ei te pot darma , parerea lor e mai importanta decat a lui Dumnezeu insusi , treb sa fii mereu f atenta sa nu -i gelozesti etc

daca reusesti toate astea si daca ai si norocul sa fii printre modelelel populare faci infinit mai multi bani decat pe jasmin

insa jasmin ul iti ofera sansa unui viitor in vdc , daca la inceput de drum iti incepi jobul in vdc , sincer eu cred ca daca si muncesti f mult devii modelul perfect

jasminul te trainuietsi in asa fel incat sa afci fata oricarui site

diferenta este intre a vrea sa fii un model bun care afce bani oriunde si la orice ora din noapte si din zi sau un fluturas in vdc dai 7-8 tunuri si te lasi de job , pastrand vie amintirea momentelor cand faceai miliarde din vdc
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 05 Aug 2013, 14:38

sa faci bani muuuulti multi pe mfc trebuie sa fii neaparat dea casei adica americanca sau macar americanizata domle ,sa fi genul jucausa non stop sa razi sanatos si sincer ca americancele cu gura căscată pînă la urechi ,sa vorbesti mult si tare orice,sa-ti placa sa faci tombole,pokere,pokemoane si alte dracii , giumblusucuri ,sa iti faci codite si sa porti ciorapei pana la genunchi asa tot ca americancele genu majoreta ,deci nu cred ca te poti preface cu asa ceva ,sa le cunosti muzica filmele tot sa fi dea lor ca sa ai ce conversa ,trebuie sa fii genul asta de fată,si nu in ultimul rand sa fi cat mai cruda tanara ,sa emani tinerete prin toti porii tai,sa fii figuranta adica sa scrii la profil chestii ilogice ,de ex toti stim ca esti acolo pt bani dar la profil scrii așea: nu fac aia nici aia nici sex nu merg in pvt nu fac grup nu ma dezbrac te banez de nu te vezi ,nu ma uit cand te masturbezi ,nu deschide webcamu si incerca sa te faci vazut ca te-am si banat 6 luni daca nu pe viata ,poate fac pvt daca ma anunti cu o ora inainte discutam ce si cum dar iti spun de pe acum nu roleplay nu anal nu schimb pozitia cand vrei tu ,fara toyuri poate hitachi(hitachi e la moda pe mfc e un imens masator de clitoris lol) ,nu fac nimic dar vreau munti de bani (ca nah asa se poarta in top) si incredibil ii si primesti :lol: halucinant nu???, e de bine oricum se poate orice nu te mai mira nimic este mfc,se mai lasa si cu cate un castigator de real dating .....deci cam asa e mfc..situ miraj ..dar numai pt genu de mai sus america sa scrie pe tine!

in schimb lj e genu clasic ,aici fetele de top fac acelasi lucru zilnic zi de zi aproape obsesiv (daca comparam cu stilul de viata si animația mfc)din acelasi decor aceleasi miscari totu e la fel schimbari rare poate anuale ,doar ca isi schimba lenjeria lol logic in rest nimic nou sub soare ,nu e ca pe mfc unde sa ridici scoru trebuie musai sa te lasi arestată televizată sa iesi prin cafenele garaje sau prin cine stie ce barloage ,eeeeeee lucru dracu acolo :mrgreen:

pe mfc e circ populatia cere circ entertainment noutati la secunda deh genu american :mrgreen:,sa stai pe mfc intr un pat si sa dansezi continuu obsesiv asteptand clientii cum face mai toata lumea pe lj cazi in ridicol,

hate mfc :mrgreen:
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde Nikalai » 05 Aug 2013, 15:36

Totusi nu am inteles. Face cineva 50k la perioada pe aceste site-uri?
Nikalai

Mesajde fetish » 05 Aug 2013, 17:07

tu chiar crezi ca cine face 50 de k la per , sta calare pe forumul asta sa te instruiasca pe tine ?

sa fim un pic realisti , a postat cineva aici incasari de 1 k la zi si deja jumatate de forum era in bulimie si oftica medicala :(
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde Nikalai » 05 Aug 2013, 17:44

Nu fac reclama nimanui insa si eu am ramas socat cand am auzit. Aici pe forum scrie k cele din top 10 fac 50k iar no1...chiar si 100k . De aceea eram curios sa aflu macar daca cineva se apropie cat de cat de aceste sume.
Nikalai

Mesajde sweetgirl » 05 Aug 2013, 18:03

Nikalai scrie:Totusi nu am inteles. Face cineva 50k la perioada pe aceste site-uri?

face dracu ,face una la o mie ,uitate pe top earning ! sunt afisate acolo pe site sumele sau ce astepti sa vina redbunny sa ti zica da prezent tovarasu nikolai la apel io sunt aia !!! :mrgreen:

da tu cine esti tovarase nikolai sa intrebi ,noi te intrebam ce venituri ce salariiu ai???ia zi tu faci 50 k la perioada?????

aa e fixat pe 50000 ca intreaba si pe topicu ălalalt mfc sfaturi din experienta mea,da d ece nu 60 sau 40 ,e pe 50 fixat,si daca face careva cu ce te incalzeste pa tine tovarse nikolai te pomenesti ca vrei sa faci si tu?????????
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde Nikalai » 05 Aug 2013, 18:20

Sunt doar curios. Mi se par sume foarte mari si incerc sa imi dau seama daca sunt doar povesti. Adica si fizic mi se pare complicat. Lucrezi 12 ore ,zi de zi si tot este greu avand in vedere tarifele si procentele actuale.
Nikalai

Mesajde sweetgirl » 05 Aug 2013, 19:22

da sunt sume exorbitante si uite ca se fac ai top earning livej ,ai acolo sumele reale ale celor 5 fete de top!

fizic e si timp ,pe mfc de ex primesti cateva tipsuri de cate o mie ca deh joci poker unde doar tu esti castigatoarea bineinteles ,iar labagii hipnotizati si care nu au mai pomenit asa ceva iti dai seama arunca cu lovele in tine pana nu mai poti duce ca doar daia muncesc si se zbat in viata ca sa fie modelului bine ,nu??? :lol: :lol: :lol:
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde fetish » 05 Aug 2013, 19:26

ai senzatia ca dac stii te ajuta fizic personal pe tine cu ceva? te face sa te simti mai confortabil in viita ta , ai viitorul mai roz , e viata ta mai linistita ?

eu inteleg ca Romania e o tara saraca si ca astia suntem , ca facem vdc fix din prima banului dar toate discutiile atea despre cat si cum se fac , bazate pe simpla curiozitate , nu cred ca aduc nici un folos

bun poate nus e fac 50 de k pe per (cu toate ca eu persoanl cred ca se fac ) dar fa un experiemnt , pune mana si fa pe unul din astea 2 site uri macar un 500 de dolari pe zii , pt inceput , baniia stia se pot face , asa ca da-i bataie si fa -i

dupa aiai al final de per daca nu -ti ajung 7500 de dolari , mai chinui-te un pic si fa 10 mii si daca niic 10 mii nu ajung mai fa pana ajungi al 15 mii

ce vreua sa zic e ca daca vrei bani , nu sta la discutii sterile , pune mana si fa-i

daca poti , daca nu poti nu vad rosytul discutiei
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde fetish » 05 Aug 2013, 19:29

are barbate l meu o vb ,, f...nu f... vremea p..ii trece ,, asa si aici ,, faci nu faci bani vremea vdc ului va trece ,, important e sa te trezesti al timp si sa ii faci
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 05 Aug 2013, 19:39

fetish scrie:are barbate l meu o vb ,, f...nu f... vremea p..ii trece ,, asa si aici ,, faci nu faci bani vremea vdc ului va trece ,, important e sa te trezesti al timp si sa ii faci

cum asa va trece vremea vdc ului ,pe bune acum adica ce vrei sa spui ???lol

si uite cum pierd eu timpu ,linistita ca si maine e o zi :lol::
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde IsaGlamChat » 05 Aug 2013, 19:46

Teoretic se fac banii astia, se pot face in orice site pe mfc mult mai usor fiind un site cu trafic si bazat pe multi tips, am avut norocul chiar acum 3 sapt sa fac cu un model 10 mii intr o zi, ma gandeam cum ar fi sa facem suma asta zilnic? Cred ca fetele care fac banii astia zilnic se simt ca si cum ar fi Craciun si fiecare zi, mai raeal cum a spus fetish trebuie sa ne multumim cu sume mult mai mici decat miss mfc dar infinit maimari decat ce poate castiga un om normal in 10 ore demunca..Incearca sa stai 2 saptamani fara pauza 12 chiar 14 ore pe zi online si o sa constati ca e al dracu de greu si ca putini sunt cei cu rezistenta sau ambitie asamare.Doar acele persoane pot atinge sume de genul, restul noi muritorii ne multumim si cu un 7 sau 10mii la perioada dar si pt banii astia aproape mori cu zambetul pe fata.
Scuze pt eventuale greseli , scriu de pe tableta.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde fetish » 05 Aug 2013, 20:17

pai sweet depinde dmodel , eu iti garantexz ca in 10 ani de acum chiar daca va exista vdc ul si se vor mai face bani multe din modelele de ai nu vor mai face nici un leut

vdc e o industrie , se schimba , concurenta va deveni si maia cerba , deja dispar modele de la luna la luna , e clar ca unele in special celd care au senzatia ca ot ce zboara se manaca nu rezista ami mult de o luna, 2

acum 5 ani de exemplu nu auzisem de model care sa castige sub 15 milioane la per , acum cunosc f mult care zic mersi pentru 2o de milioane lunar , peste 3 ani aceleasi model ori se lasa ori zic mersi pentru 8 =10 milione lunar

eu cred ca in timp vor rezista modele f bine trainuite sa faca fata multor modalitati de site uri , cele gen mfc chjhaturbate , cam4 , vor castiga din ce in ce mai mult teren , modele care sa stie sa faca marketing sa isi vanda marfa cu surle si trambite , modelele care vor introduce ceva nou lunar etc
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 05 Aug 2013, 20:31

mda nu stiu ce sa zic, foarte complicat nu mi se pare sincer,atata timp cat te ingrijesti mentii silueta ,etc ,te tii de program ,atat cat poti dar totusi cu seriozitate ,aparitie ingrijita mai tii cont si de sfaturile celor din jur outfituri de bun gust ,eu zic te poti mentine pe aceiasi linie poate si mai bine...

chiar nu pot sa mi explic ce s a intamplat cu acele modele care au scazut ,la mine daca nu merge o zi max doua ,am inchis imi iau pauza si incep cumparaturile ...de outfituri bineinteles,mers coafor putin relax ,si gata totu revine la normal....deci chiar nu imi explic cum ar fi de la o zi la alta sa scazi pur si simplu....straniu :(

m am mai linistit am crezut ca era un zvon cum ca in cativa ani vdc dispare cu totu lol si imi scapase mie... ca ar putea scade incasarile nu mi e teama...poze ,outfituri ,sa nu iei proportii kilo in plus si merge :lol: ...bine daca alergi dupa 50 k lol nu va merge niciodata !!! :lol:
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj