Muzica si comportament in free chat

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Floriiiaa » 09 Dec 2013, 20:49

Buna, fetelor! Voi ce muzica ascultati in free chat pentru a atrage membrii? Dar in privinta comportamentului? Am vazut o gramada de modele care stateau plictisite intinse pe pat, rezemate intr-un cot si se intreaba de ce nu le intra nimeni in camera, ca sa nu mai zic in privat.
Ce e indicat, dupa voi, sa facem in free chat? :D
Floriiiaa

Mesajde marin » 09 Dec 2013, 23:23

Buna,

E simplu cu muzica, sa fie muzica buna si mai veche, pt. a atrage membrii mai in varsta.
Nu e musai sa fie muzica din 1900 toamna, e buna si cea de acum, de exemplu, era la moda melodia "i follow rivers", e ok, dar cea mai buna versiune a ei, nu e cea de club, e aceasta:
https://www.youtube.com/watch?v=hgHtIPv4L4s
Si asa mai sunt multe alte melodii.
Cat despre comportament, este evident ca modelul sa se prezinte impecabil, sa fie aranjata si ea cat si decorul din spatele ei.
Sa fie zambitoare, amabila, multe pvt-uri se fac cu cine nu te-ai astepta, doar bagand in seama membru fara sa i se repete tot timpul, celebra replica "only in pvt".
Asta e parerea mea, nu sunt model, dar daca as fi membru, asa as vrea sa se prezinte fata la care as intra.

Acum am gasit si un post a lui SAD, fix despre muzica:
video-chatul-atragerea-clientilor-prin-muzica-t13749.html
marin
User Junior+
User Junior+

Mesajde angeline » 10 Dec 2013, 03:46

Floriiiaa scrie:Buna, fetelor! Voi ce muzica ascultati in free chat pentru a atrage membrii? Dar in privinta comportamentului? Am vazut o gramada de modele care stateau plictisite intinse pe pat, rezemate intr-un cot si se intreaba de ce nu le intra nimeni in camera, ca sa nu mai zic in privat.
Ce e indicat, dupa voi, sa facem in free chat? :D
De ce nu incepi prin a zice cum faci tu in free chat , inainte de a cataloga drept plictisite pe alea care stau intr-un cot pe pat? :lol: Sunt foarte multe fete care asa in cot, au o comunicare f buna si e suficient pentru a obtine pv . Eu una nu sunt adepta tease ului pe free ,consider ca e suficient zambitoare , amabila ,limbi straine CEL PUTIN nivel mediu scris /vorbit,imagine/sunet bun si vointa. Acum depinde si de stilul fiecarei fete si cum e obisnuita sa atraga membrii .Astept cu nerabdare sa ne zici cum procedezi tu pe free "Floriiaa"! A si inca ceva , daca modelul e varza limbi straine , da atunci va face tease maxim pana transpira pe spate (poate fi si sexi:))) , deja am o imagine in minte :lol: )
angeline
User Junior+
User Junior+

Mesajde evaeva1 » 10 Dec 2013, 08:45

huummm, pai depinde ce fel de membrii vrei sa atragi! :) pe mine nu ma intereseaza tinereii, ca de obicei, nu prea au bani, si atunci nu merg pe muzica de club, sau ceva foarte nou! Eu cred ca muzica treuie sa fie in concordanta cu ce fel de membrii vrei sa atragi, cum vrei sa te prezinti, daca mai crazy, classy, playfull, etc, Eu una merg pe muzica Jazz , Blues, si muzica anilor 80 :) Apoi despre atitudinea din free, recomand threadul lui Infinity, ceva de genul sfaturi pentru un model incepator, nu mai stiu exact, cauta in forum si vei afla. Asa cum zicea si marin, nu intra cu fata scoasa din perna si in chiloti si sutien, fi originala in alegerea outfiturilor, chiloteii si sutienele nu mai sunt asa impressive, hehehe Nici eu nu sunt de acord cu tease ul in free, asa cum spunea angeline, daca stapanesti ft bine limba, si ai ceva in capsor, poti atrage in pvt pretty much, stiu ft multe modele, care fac o caruta de bani, fara sa se maimutareasca in free pe nimic, da-ti valoare! Bine acum depinde si de site ul pe care lucrezi, ca daca esti pe unul LJ, unde fetele sunt aproape naked in free, si se batzaie si fac tease non stop, poti sa stai tu ca printesica pe norisorul tau ca jnu se va intampla nimic :lol: :lol: :lol: gandeste te daca ti ar cere cineva in Romanica, fara sa te cunoasca, fara sa iti dea un sfant , sa faci niste acrobatii moca daca le ai face, sau care ar fi minimul pe care ai fi dispusa sa te dezbraci ( asta pt ca imi aduc aminte de fetele instant action) hehehe!
Bafta la banuti!
evaeva1
User Activ
User Activ

Mesajde trompi » 10 Dec 2013, 09:08

floriia, fiecare fata are stilul ei caruia i se potriveste cel mai bine....unele fac bani stand in cot , altele sunt mai energice, depinde de ce stil ti se potriveste....ai sa fii suprinsa dar sa stii ca modelele pe care tu le critici ca stau in cot poate sco mult mai multi bani decat iti imaginezi....nikki spre exemplu de pe livejasmin sta asa putin intr-o parte s euita jmechereste la camera nu se zbantuie ca o nebuna....
Sunt multe modele pe lj care fac bani fara sa se zbantuie si imbracate deci nu e o regula....Pe de alata parte littlered se misca tot timpul si face bani deci repet, fiecare fata cu stilul ei....degeaba ne intrebi tu pe noi cum en comportam in free chat, iti garantez ca fiecare dintre noi se comporta diferit si asculta alt stil de muzica, tu nu trebuie sa-i copii pe altii, tu trebuie sa-ti gasesti stilul care ti se potriveste tie si prin intermediul caruia tu poti face bani
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde velia » 03 Mar 2014, 17:31

Eu pun muzica de pe StereoMood (Chill, Ambient, Morning, Lounge - depinde de dispozitie), SmoothJazz Radio sau Deezer sau 8Tracks (cand e mai lejer si am timp sa fac playlist-uri personalizate). Primesc adesea complimente pentru muzica aleasa, deci cred ca fac bine ce fac :)

De cand am inceput sa lucrez, am avut noroc sa dau de-o echipa geniala la studio, iar ei m-au invatat ca nu e bine sa pun muzica de pe Youtube sau orice alt site cu video, deoarece "mananca" banda. Plus ca iti distrage atentia sa tot selectezi urmatoarea piesa. Desi eu le spun user-ilor ca sunt din Romania, nu pun piese autohtone - ce sens ar avea, cand membrii nu inteleg versurile si nici n-au auzit piesele in viata lor?

Consider ca muzica pe care o pui in free chat trebuie sa se potriveasca in primul rand cu tine, sa spuna ceva despre tine, sa iti reflecte atitudinea generala sau dispozitia in acea zi. Degeaba pui ceva ce le-ar placea lor, dar te indispune pe tine. De asemenea, imi tin volumul la limite rezonabile (cat sa nu se auda tastatul meu rapid & agresiv :) ), ca nu stiu ce boxe au membrii si cred ca le-ar taia din avant sa le distorsioneze sunetul.

Cat despre pozitie, stau tolanita pe canapea, incerc sa-mi mentin spatele drept si o atitudine relaxata, insa o privire atenta si ferma. Uneori stau picior peste picior, alteori imi scot tocurile si stau cu genunchii sub mine, ridicand camera mai sus. In perioadele mai linistite, spre dimineata, ma intind pe canapea cu picioarele goale (asta pare sa atraga foot fetishist ca mustele la miere) si cu cravasa in mana, aparent relaxata, dar gata de "atac". Mi se pare greu uneori sa imi mentin o atitudine interesata si interesanta, dar ce sa-i faci, it's part of the job.
velia

Mesajde jebyby » 04 Mar 2014, 15:05

Sfatul meu e sa puneti, in primul rand, muzica pe care suportati voi sa o auziti ! Orice va da energie si zambet pe buze :) Chiar si Irina Loghin, daca asta va face sa va simtiti bine :) Hehehehe :)
Foarte misto varianta I FOLLOW RIVERS, o ascult pe repeat :)
Succes everybody!
jebyby
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj