M-am mutat la studio (de acasă tot acasă)

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde andreead » 06 Iul 2015, 03:33

Bună. Mă numesc Andreea și sunt nouă pe aici. Am făcut timp de un an videochat de acasă. La început a mers bine, 1200 - 1500 /perioadă , iar după 8 - 9 luni a început să scadă veniturile indiferent ce făceam, de fapt făceam același lucru ca înainte, nu am început să lenevesc sau orice altceva. Am ajuns la momentul în care am zis că nu se merită.

De câteva zile am început să lucrez pentru un studio din iași. Mi s-au făcut conturile mi s-au predat, mi s-au instalat toate programele pe care le folosesc ei.

Ok, ei opresc 20% din câștiguri. Când am întrebat dacă o să am parte de vre-un pic de training au zis că nu, că nu au cum eu fiind acasă nu au cum să mă vadă.

Eu cum să știu dacă fac bine ceea ce fac? Dacă mă mișc cum trebuie, dacă vorbesc cum trebuie cu ei. Atât au zis că în caz de vreo problemă să dau telefon.

Dacă vor să mă vadă (sunt mai multe fete cu care discut de obicei) o pot face prin remote sau sunt și alte metode dacă vor.

Sunt total de acord cu acel procent dar ei cu ce mă servesc în afară de conturi? În prima zi am avut trafic dar acum iar scade (nu mă plâng de asta vouă, ei au responsabilitatea asta) și văd că ajung de unde am plecat. Cei cu studio-uri ce oferiți modelelor de acasă?

Echipament/background/webcam/computer toate le am personale și sunt de la decente în sus.
andreead

Mesajde dragica1 » 06 Iul 2015, 08:22

Asta da afacere....bulgareasca
Cei cu studio-uri ce oferiți modelelor de acasă?

Intrebarea asta trebuia pusa inainte....dar,na,cat traieste omu`invata.
dragica1
User Junior
User Junior

Mesajde IsaGlamChat » 06 Iul 2015, 10:06

Eu nu inteleg logica asta,m-am mutat de acasa tot acasa ca sa donez 20% procent cuiva,nu mai exista orfelinate,oameni cu probleme in orasul tau si ai ales sa-i donezi cuiva din domeniu din curtoazie profesionala sau care-I treaba?Daca tot vroiai sa te muti la studio de ce nu te-ai mutat direct la studio ca sa ai parte de training si ce mai crezi tu ca-ti lipseste?Trainingul nu se poate realiza pe remote sau pe radmin decat daca ia cineva cu totul chatul si iti scrie non stop,ca sa nu mai zic ca este nevoie de coordonare si sincronizare cu cel/cea care-ti scrie.

Logica defecta nu poate avea ca rezultat decat ceva defect..
Studiourile care fac performanta cu adevarat nu vor oferi niciodata conturi de acasa decat daca acel model a lucrat in studioul respectiv o lunga perioada de timp si este un model care a facut performanta deja nicidecum unui model nou care nu-ti va aduce decat 20% din mai nimic (cazul tau)Nu inteleg nici logica lor dar ...
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 06 Iul 2015, 11:01

E foarte posibil sa aiba un fetish ascuns - in sensul sa vrei sa te simti controlata - sa simti ca ai niste sefi .. chiar si virtuali :)
Poate lucreaza pe categoria submissive si de aici nevoia aparuta ... :wink:

Cu toate ca si in acest caz , senzatia fiind foarte mult diluata din lipsa interactiunii , va duce la plictis maxim in scurt timp ....

De ce spui Isa , eu am vazut o sumedenie de studiouri (unele de renume ) care din prima incurajeaza colaborarile direct de acasa .Ba unele , iti mai vand si pc-uri gata optimizate , camera web la suprapret s.a.m.d . Oferta de acest gen e ....suculenta . :wink:

P.S Altii saracii , cauta studiouri prin Chisinau si nu gasesc .Cei drept ,distanta dintre Chisinau si Iasi e de vreo 177 km .Plus o granita . :wink:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 06 Iul 2015, 11:27

Singura chestie logica din acest topic este intrebarea care trebuia sa o adresezi inainte de a incepe colaborarea si anume: voi in afara de conturi ....?

La aceasta intrebare deja ai primit raspuns...

Un lucru este cert Andreea daca nu ai tu grija de tine cine vrei sa aibe? Din chestii de genul asta inveti... unele modele invata toata viata saracele ...

googlefun scrie: iti mai vand si pc-uri gata optimizate , camera web la suprapret s.a.m.d . Oferta de acest gen e ....suculenta . :wink:

Culmea este ca modelele erau mandre tare: am luat pc-ul de la unul care face pc-uri pt videochat ( bineinteles la supra pret si echipament low )
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde trompi » 06 Iul 2015, 12:08

nu ma refer la tine dar vazand lucrurile in genral parca saracie si prostie ca in Moldova nu mai intalnesti, si culmea ca fetele sunt foarte frumoase dar parca se lasa asa repede prostite.....sa nu-mi sara moldovenii in cap si eu tot din aceasta regiune sunt :wink:
la ora actuala nu stiu daca este vreun studio in regiune care sa aiba standardele celor din bucuresti,insa studiouri bune cred ca or fi, eu zic decat sa primesti 80 la suta din nimic mai degraba sa primesti 50 la suta din ceva deci ia si intreaba colegii de pe forum sa-ti recomande un studio ok din orasul tau de la care intr-adevar sa poti invata ceva si sa poti evolua
În prima zi am avut trafic dar acum iar scade (nu mă plâng de asta vouă, ei au responsabilitatea asta)sa stii ca traficul nu e responsabilitatea studioului, nu gata te duci la studio si ai trafic ca ti-l asigura ei, astia sunt cai verzi pe pereti, tot responsabilitatea ta este in functie de cat mult , bine si serios muncesti.
sper ca gasesti un studio ok in viitorul apropiat , nu pierde timpu ca timpul costa bani
ps cand erai acasa nu ai precizat pe cate siteuri stateai, care ore pe zi, daca aveai poze profesionale....
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde andreead » 06 Iul 2015, 13:37

Nu cred că există topic în care cineva să întrebe ceva și să nu îl luați peste picior. Voi pentru că știți de atâta timp cu ce se mănâncă normal că știți orice întrebare să vă puneți dinainte.

Da dragica ar fi trebuit pusă înainte, dar ... :)

IsaGlamChat, realizezi că nu discutam despre un training de începător? Aș fi avut nevoie poate doar câteva ore să mă monitorizeze cineva. De ce? Uite de ce.

Dansez prea mult în free?
Ar trebui să discut mai mult cu ei pe chat decât o fac eu în free?
În privat abordarea pe care o am este corectă?

și astea sunt doar 2 - 3 întrebări

googlefun ești total pe lângă, ce ar mai fi ca toate modelele să înceapă să facă videochat chiar și pentru un studio fără vreo pregătire necesară. De fapt răspunsurile tale nu mă ajută în nici un fel și mă și jignesc.

Am căutat studio-uri doar pe raza orașului Iași, nu am apelat să fac din studio că încă mai am o legătură timp de 1 - 2 luni față de orașul în care sunt, iar când am decis să văd alte studio-uri din București de exemplu ... SURPRIZĂ:

1. Esti un model cu experienta (minim 2 ani) si rezultate foarte bune (peste 3000$/perioada constant). Ai echipamentele necesare sau le poti achizitiona (un calculator performant, camera video HD cu sistem de ghidaj cu telecomanda, lumini profesionale, decoruri, etc). In acest caz vei avea conditii speciale de colaborare, un comision de pana la 90% si ajutor permanent din partea noastra:

– suport online NON-STOP

– sesiuni de poze profesionale

– materiale video profesionale

2. Esti un model incepator sau fara nici o experienta. Poti lucra full-time la noi in studio pentru o perioada de 6 luni, timp in care sa inveti jobul, sa castigi banii necesari pentru a-ti achizitiona echipamentele proprii si apoi continuam colaborarea de acasa. Stim ca pare simplu jobul de model online si la prima vedere nu ai nevoie de nici un training, dar credeti-ne, 6 luni intr-un studio profesional fac minuni pentru un model, fie el nou sau chiar cu ceva experienta.

Așa da, chiar dacă nu puteam pleca acum din oraș o făceam cu siguranță după. Dar ce să mai zic că cei la care am apelat nu m-au întrebat nici:

- ce cameră web folosești
- ce background ai
- ce computer ai
- ce lumini ai

Adică ei ar fi fost de acord cu orice scursură de echipament. Și acest studio e cel mai promovat din Iași, restul ce am mai găsit ori au pagini făcute free, ori o singură pagină fără prea multe detalii.

Nu am vorbit cu nimeni niciodată despre ce se poate face la un studio și ce nu, de asta am întrebat aici, ei îmi pot zice îți ofer aia, aia și aia dar ăsta e punctul lor de vedere.

Și chiar dacă am văzut că nu au pus întrebările necesare am ales să încerc 3 zile.
Dacă nu puteau face un minim de pregătire de acolo pentru fetele care vor de acasă probabil trebuiau să pună o restricție ca studio-ul din citat. Fără 6 luni pregătire la noi nu ai ce căuta.

Păcat că de ăsta am aflat aseară abia ... și până acum m-am bazat doar pe Iași.

trompi, prostie e 20% după părerea mea și știi de ce? Nu au experiență în așa ceva, nu cunosc ce trebuie să facă, ce trebuie să li se ofere și ce nu. Apelează la primul studio, ăia oferă ce vor, ea crede că e în regulă și tot așa. Sau ar trebui să facem proști pe toți care lucrează cu 800 RON / lună pentru că în alte locuri găsesc și cu 1.200.

În prima zi am avut trafic dar acum iar scade (nu mă plâng de asta vouă, ei au responsabilitatea asta)

mă refeream strict că:

Cei de la studio ar lăsa un model să moară în 40$ pe noapte? Hai să investigăm ce se întâmplă, cine e de vină, de ce e așa. Adică ca și studio îți convină ca un angajat să stea în 40$ sau îl pregătești pentru mai mult?

Când eram acasă stăteam doar pe jasmin, iar de fotografii nu se pune problema, sunt profesionale făcute la hotel de lux și tot așa, diverse locații.

Eu vreau să muncesc, să îmi dau silința, stau 8 sau 10 or pe zi , cât e nevoie dar și motivația.
andreead

Mesajde googlefun » 06 Iul 2015, 13:43

Hai sa ma autoplagiez :lol:....

googlefun scrie: .Ba unele , iti mai vand si pc-uri gata optimizate , camera web la suprapret s.a.m.d . Oferta de acest gen e ....suculenta . :wink:

Ca nu este asa peste tot , cum gandeste Isa ca ar fi corect , rezulta si din oferta bogata a unor studiouri de renume .Si nu o sa dau acum link-uri , sa mai fac si eu reclama .Asta in nici un caz !! :))

Pana la urma , probabil si eu as fi facut la fel , ca si ei .Deocamdata , imi permit sa fiu corect si moral . Si sa gandesc cum ca , daca as fi o mare fabrica de facut mobila, sa zicem - NU as da unor insi , care habar n-au nici sa bata un cui , niste scule de prelucrat lemnul ca sa faca si ei mobila in numele meu , daca nu am si garantia ca nu-mi face de rusine breasla de tamplari si nu-mi va periclita propriile vanzari .

Pentru ca pana la urma , se va intoarce impotriva mea aceasta actiune de "evanghelizare cu orice pret " .

Asta ar fi ca si cum , tu Glamour@ ai da (ai vinde) aparate foto in stanga si-n dreapta ,unor persoane care nu au nici in clin , nici in maneca cu arta fotografica si sa-i indemni sa faca poze in numele tau , contra unui commission de 20 % , din incasari .Pe langa inflatia de fotografi de duminica ,se va bagateliza si renumele tau ,eu asa cred .

Suna mai mult a actiune de autocanibalizare , dar unii prefera castigurile de moment ( in ideia de a ocupa piata ) in detrimentul unor castiguri constante , substantiale , viitoare , pe baza de performanta .

Asta ar fi de asteptat de la unu ca mine sau ca altul ,care nu este un brand si care nu pretinde a fi luat in serios .Si pe undeva ar fi scuzabil (chiar daca , nu si moral ) , dar nu m-as astepta de la Coca Cola sa imparta reteta chioscarilor de cartier ....iar aia , sa se apuce in conditii insalubre sa produca celebra bautura racoritoare :lol:

Pana una alta , cainii latra ,caravana trece ....

...iar noi , pentru Biserica cu drag donam !! :lol: :lol

P.S andreead@, uite ce polemici ai iscat ! Nu puteai tu sa ramai acasa ? De fapt acasa ai ramas...dar ori ramaneai acasa (pe bune ) , ori te duceai la un studio cu tot cu ...fizic !! :lol: :lol: :lol:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Studio20 » 06 Iul 2015, 14:00

andreead scrie:Bună. Mă numesc Andreea și sunt nouă pe aici. Am făcut timp de un an videochat de acasă. La început a mers bine, 1200 - 1500 /perioadă , iar după 8 - 9 luni a început să scadă veniturile indiferent ce făceam, de fapt făceam același lucru ca înainte, nu am început să lenevesc sau orice altceva. Am ajuns la momentul în care am zis că nu se merită.

De câteva zile am început să lucrez pentru un studio din iași. Mi s-au făcut conturile mi s-au predat, mi s-au instalat toate programele pe care le folosesc ei.

Ok, ei opresc 20% din câștiguri. Când am întrebat dacă o să am parte de vre-un pic de training au zis că nu, că nu au cum eu fiind acasă nu au cum să mă vadă.

Eu cum să știu dacă fac bine ceea ce fac? Dacă mă mișc cum trebuie, dacă vorbesc cum trebuie cu ei. Atât au zis că în caz de vreo problemă să dau telefon.

Dacă vor să mă vadă (sunt mai multe fete cu care discut de obicei) o pot face prin remote sau sunt și alte metode dacă vor.

Sunt total de acord cu acel procent dar ei cu ce mă servesc în afară de conturi? În prima zi am avut trafic dar acum iar scade (nu mă plâng de asta vouă, ei au responsabilitatea asta) și văd că ajung de unde am plecat. Cei cu studio-uri ce oferiți modelelor de acasă?

Echipament/background/webcam/computer toate le am personale și sunt de la decente în sus.

Desi nu sunt o sustinatoare a lucrului de acasa, pentru ca timpul mi-a demostrat ca nu aduce rezultate constante decat la 1% dintre modele, care au o vointa si o disciplina de fier, avem cateva modele de top care lucreaza de acasa. Ce primesc de la noi (deci ce ar trebui sa ceri si tu de la studioul cu care lucrezi):

1. suport permanent 24/7
2. sesiuni de poze profesionale (initial si odata la 2-3 luni)
3. materiale video (teasere si concursuri)
4. promovarea in whitelabe-ul propriu, deci mai mult trafic pe site
5. plata legala a sumelor castigate (aici iti vei asuma insa si tu obligatiile fiscale proprii)

Mult succes!
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde DarkBOO » 06 Iul 2015, 22:37

andreead scrie:Nu cred că există topic în care cineva să întrebe ceva și să nu îl luați peste picior. Voi pentru că știți de atâta timp cu ce se mănâncă normal că știți orice întrebare să vă puneți dinainte.

Da dragica ar fi trebuit pusă înainte, dar ... :)

IsaGlamChat, realizezi că nu discutam despre un training de începător? Aș fi avut nevoie poate doar câteva ore să mă monitorizeze cineva. De ce? Uite de ce.

Dansez prea mult în free?
Ar trebui să discut mai mult cu ei pe chat decât o fac eu în free?
În privat abordarea pe care o am este corectă?

și astea sunt doar 2 - 3 întrebări

googlefun ești total pe lângă, ce ar mai fi ca toate modelele să înceapă să facă videochat chiar și pentru un studio fără vreo pregătire necesară. De fapt răspunsurile tale nu mă ajută în nici un fel și mă și jignesc.

Am căutat studio-uri doar pe raza orașului Iași, nu am apelat să fac din studio că încă mai am o legătură timp de 1 - 2 luni față de orașul în care sunt, iar când am decis să văd alte studio-uri din București de exemplu ... SURPRIZĂ:

1. Esti un model cu experienta (minim 2 ani) si rezultate foarte bune (peste 3000$/perioada constant). Ai echipamentele necesare sau le poti achizitiona (un calculator performant, camera video HD cu sistem de ghidaj cu telecomanda, lumini profesionale, decoruri, etc). In acest caz vei avea conditii speciale de colaborare, un comision de pana la 90% si ajutor permanent din partea noastra:

– suport online NON-STOP

– sesiuni de poze profesionale

– materiale video profesionale

2. Esti un model incepator sau fara nici o experienta. Poti lucra full-time la noi in studio pentru o perioada de 6 luni, timp in care sa inveti jobul, sa castigi banii necesari pentru a-ti achizitiona echipamentele proprii si apoi continuam colaborarea de acasa. Stim ca pare simplu jobul de model online si la prima vedere nu ai nevoie de nici un training, dar credeti-ne, 6 luni intr-un studio profesional fac minuni pentru un model, fie el nou sau chiar cu ceva experienta.

Așa da, chiar dacă nu puteam pleca acum din oraș o făceam cu siguranță după. Dar ce să mai zic că cei la care am apelat nu m-au întrebat nici:

- ce cameră web folosești
- ce background ai
- ce computer ai
- ce lumini ai

Adică ei ar fi fost de acord cu orice scursură de echipament. Și acest studio e cel mai promovat din Iași, restul ce am mai găsit ori au pagini făcute free, ori o singură pagină fără prea multe detalii.

Nu am vorbit cu nimeni niciodată despre ce se poate face la un studio și ce nu, de asta am întrebat aici, ei îmi pot zice îți ofer aia, aia și aia dar ăsta e punctul lor de vedere.

Și chiar dacă am văzut că nu au pus întrebările necesare am ales să încerc 3 zile.
Dacă nu puteau face un minim de pregătire de acolo pentru fetele care vor de acasă probabil trebuiau să pună o restricție ca studio-ul din citat. Fără 6 luni pregătire la noi nu ai ce căuta.

Păcat că de ăsta am aflat aseară abia ... și până acum m-am bazat doar pe Iași.

trompi, prostie e 20% după părerea mea și știi de ce? Nu au experiență în așa ceva, nu cunosc ce trebuie să facă, ce trebuie să li se ofere și ce nu. Apelează la primul studio, ăia oferă ce vor, ea crede că e în regulă și tot așa. Sau ar trebui să facem proști pe toți care lucrează cu 800 RON / lună pentru că în alte locuri găsesc și cu 1.200.

În prima zi am avut trafic dar acum iar scade (nu mă plâng de asta vouă, ei au responsabilitatea asta)

mă refeream strict că:

Cei de la studio ar lăsa un model să moară în 40$ pe noapte? Hai să investigăm ce se întâmplă, cine e de vină, de ce e așa. Adică ca și studio îți convină ca un angajat să stea în 40$ sau îl pregătești pentru mai mult?

Când eram acasă stăteam doar pe jasmin, iar de fotografii nu se pune problema, sunt profesionale făcute la hotel de lux și tot așa, diverse locații.

Eu vreau să muncesc, să îmi dau silința, stau 8 sau 10 or pe zi , cât e nevoie dar și motivația.

Citind asa ceva, fara sa vreau m-a luat rasu'... Offf mare e gradina ta, Doamne, si multi sar gardul in loc sa intre pe poarta! :idea: In primul si in primul rand, cine te-a mintit pe tine ca iti trebuie pregatire in prealabil ca sa lucrezi la un studio, bai nene tu te auzi ce spui?!? A, da, ca exista un training acolo, se ocupa cineva tot timpul de tine, de imaginea ta, (asta daca se intampla :x ) e o treaba, dar nu te pregateste nimeni inainte, inveti pur si simplu fiind online, inveti de la tine, din greselile tale, asculti, dar treaba asta cat se danseaza in free daca dansezi prea mult sau prea putin iar, daca vorbesti prea mult/ prea putin!!!! Mai degraba intreaba-te daca ce vorbesti este ce trebuie, daca ai atitudine, daca stilul format (asta daca il ai) este cel care ti se potriveste, cum iti este engleza, buna-rea, mai e de lucru la ea, daca nu te regasesti in nimic din ce spun-lasa prostiile si mergi direct la un studio!!! Si nu le mai spune ca ai experienta, ca nu ai! Mergi pe burta :wink:
DarkBOO
User Activ
User Activ

Mesajde Nephthys » 06 Iul 2015, 23:17

Buna Andreea,

Desi tu consideri ca ai nevoie de training cam tot atat cat are nevoie un pește de-o motocicleta, trebuie sa intelegi ca manualul secret al succesului garantat, "Model de Top in 15 minute - Cum sa generezi INSTANT trafic nelimitat in 3 pasi simpli", este doar un mit urban. Hi-ho!

E tare dragut cand spui ca nu se pune problema unui training de incepator, 80% dintre modelele independente cu multi ani de experienta, au inca nevoie.
Ma rog, ele sunt niste stalpi totemici balosi, iar restul sunt proaste de respira pe gura.

Da' nu fi tristuța... eu cred ca studioul pentru care lucrezi de acasa investeste donatia in trafic!
Nephthys
User Activ
User Activ

Mesajde Ceecee » 07 Iul 2015, 07:24

Buna Andreea, bine ai venit pe forum. Daca esti fata desteapta si citesti printre randuri o sa observi ca nu te ia nimeni peste picior. Ti-au fost date niste sfaturi si ti-au fost puse niste intrebari legitime,poate unele putin mai dur decat de asteptai.
andreead scrie: de andreead » 06 Iul 2015, 13:37

Nu cred că există topic în care cineva să întrebe ceva și să nu îl luați peste picior. Voi pentru că știți de atâta timp cu ce se mănâncă normal că știți orice întrebare să vă puneți dinainte.

Da dragica ar fi trebuit pusă înainte, dar ...

Dar ce? Daca tot ai studiat forumul asta si ai observat ca utilizatorii sunt luati peste picior cum de ti-au scapat alte lucruri? In cazul tau nici macar nu este vorba despre a cunoaste cu ce se mananca videochat-ul. Este pur si simplu logic, pentru ca platesti aia 20%? Explica-ne si noua, ce ai crezut ca o sa se intample. Iar la procentul asta pur si simplu nu are cum sa existe implicare. La 50%, da, te transforma din ratusca cea urata in lebada. :lol:
Ceecee
User Junior+
User Junior+

Mesajde Lolly19 » 07 Iul 2015, 08:23

Draga Andreea cred ca orice model care lucreaza pe videochat de acasa sau din studio are perioade in care face mai multi bani si perioade mai slow, important este traficul si pozitionarea profilului tau pe site, conteaza si stilul tau, camera, luminile, pozitia in care stai in free chat, outfiturile etc
Colaborarea cu un studio poate fi benefica atata timp cat ei iti promoveaza conturile cumva si te ajuta cu poze profesionale, video uri, idei despre decorul camerei...
este imposibil sa fi facut bani o perioada si acum sa nu mai faci nimic, schimba ceva la stilul tau, par, machiaj, unghiul camerei, lucreaza constant la aceleasi ore, fa teasing in free chat , fa ti fideli, roaga I sa te voteze si sa te bage in favorite dupa pvt, schimba site ul daca e nevoie
Bafta acolo
Lolly19
User Junior+
User Junior+

Mesajde BrattyPrincess » 07 Iul 2015, 10:00

Îmi cer scuze de la inițiatoarea postului... dar la cât s-a vorbit despre situații de genul ăsta aici, probabil zeci, dacă nu chiar sute de topicuri, nu îmi vine să cred că în 2015 că minunate studiouri cu conturi "de acasă" încă mai există, şi găsesc gâşte care să halească prosteala lor.
BrattyPrincess
User Activ
User Activ

Mesajde nudaunume » 07 Iul 2015, 13:47

Scuze ,eu nu inteleg.Deci faceai acasa ,incepuse sa-ti mearga prost,iar in loc sa mergi la studio ,ai decis sa ramai tot acasa ,doar ca mai dai cuiva 20%??WOW!
nudaunume
User Junior+
User Junior+

Mesajde mron3 » 07 Iul 2015, 14:34

nudaunume scrie:Scuze ,eu nu inteleg.Deci faceai acasa ,incepuse sa-ti mearga prost,iar in loc sa mergi la studio ,ai decis sa ramai tot acasa ,doar ca mai dai cuiva 20%??WOW!

A facut de acasa, nu i-a mai mers. A gasit "studio" care lucreaza cu modele de acasa si s-a gandit ca poate o sa aiba ceva sustinere/ajutor din partea lor, de acei 20%. A vazut ca nu e asa si a venit aici, pentru sfaturi.

Stau si ma uit la comentariile unora din voi... stiti doar sa aratati cu degetul si sa radeti... nu e un mod bun de a ajuta sau a dezbate un subiect.

@andreead: continua sa lucrezi de acasa, daca a lucra dintr-un studio nu este o optiune pentru tine, dar lucreaza pe conturile personale, care le aveai inainte de a incepe colaborarea cu "studioul". Nu se justifica cu nimic acei 20% dati lor, din moment ce ti-au spus ca nu au cum sa te ajute cu nimic.
Iar daca de acasa, tot nu o sa mearga, ia in calcul serios varianta de a lucra dintr-un studio, doar acolo ti se vor da raspunsuri despre comportamentul tau din free, limbaj, etc.

Think about it, just my 2 cents.
mron3

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj