Multisesiune videochat

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Danielasweet94 » 27 Ian 2015, 01:29

Am si eu o intrebare:Vorbeam zilele trecute cu un amic care lucreaza ca model la un studio de videochat,si mi-a spus dupa ce eu m-am plans ca imi ia destul sa pun siteurile in members(mai ales Streamrayul) ca au un soft care tine de exemplu 5 siteuri ,si cand are privat pe unul celelalte se pun automat in members,nude sau ce mai exista...
El mi-a spus ca se numeste model center,am cautat dar nema,NU exista!
Dupa accea am cautat si am gasit ceva :betapro,red5 ,dar nu cred ca sunt astea!
Pana la urma cum se numeste acest program?Nu intentionez sa il folosesc decat strict pentru acea optiune care pune in members celelalte siteuri cand am privat doar pe unul!
Ma oboseste tare sa stau sa inchid cele 4 siteuri cand am privat pe cel de-al 5-lea,mai ales daca dau de un membru care sta cateva secunde ,in plus mai pierd si timp.
Am citit ceva aici ,zicea userul pocahontas ca exista dar e 5000e,sincer nu cred ca un studio cu 20 de camere ar da 100k euro pe asa ceva,cand ar putea modelele sa faca asta manual...
Revenind,Cum se numeste programul cu pricina?
multumesc in avans pentru raspunsuri!spor la $$$
Danielasweet94

Mesajde GlamChatStudio » 27 Ian 2015, 10:19

Softul ala costa 2-3-5 mii, depinde cu cat vrea programatorul sa-l vanda,asta nu inseamna ca pretul se inmulteste cu nr de calculatoare:))))Deci da,este convenabil pentru un studio si nu ,nu o sa-l gasesti gratis nicaieri.

Bafta acolo!
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Mesajde Danielasweet94 » 27 Ian 2015, 10:51

Multumesc mult @poca,scz poate am parut dumb dar m-am gandit ca se gaseste pe net si se plateste licenta la el ,cum e la xlove splitter,am inteles din asta ca se face la comanda si sincer pentru un model independent nu merita pretul asta,avand in vedere ca la banii astia iti faci un decor de lux ,sa nu mai zic ca iti mai raman bani si de outfituri:)
Danielasweet94

Mesajde googlefun » 27 Ian 2015, 11:09

Uite si ce scrie userul theselby@

intrebare-soft-pentru-studio-t15301.html
Multe independente vor asa ceva ,dar nu renteaza sa dai banii pt un singur user /pc. Nu le poti avea pe toate : si independenta si fara griji :lol: !
E ca si cum vrei conditii si metode de antrenament pt fotbalisti profesionisti de la echipa nationala , dar promiti sa te antrenezi doar in spatele blocului cu mingie de 3 lei din plastic .
Amicul de care spui ,pentru confortul de a folosi acel soft suporta privatiunile serviciului militar , nu ?
Altii aleg sa faca totul singuri ,la pachet cu toate incovenientele/beneficiile care decurg din asta .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde trompi » 28 Ian 2015, 05:19

daniela, eu te sfatuiesc decat sa-ti bati mintea sa stai pe cinci siteuri , sa stai pe unu si bun si ssa faci pe el cat faci pe toate cinci la un loc....s-a tot vorbit aici ca maxim doua siteuri cu trafic mare dar pe o urche va intra, pe alta va iese.....unde atii vazut voi modele de top sa stea pe cinci siteuri.....
Si bun, stai pe cinci sa zicem, pai membrul ala care vine tot il tii ceva timp la vorba ca sa-ti dai seama ce vrea si ce pleaba este, il simti daca se grabeste sau nu so....in concluzie ai doua sanse.daca se grabeste il lasi in papuci sau ii spui sa-si incarce, daca nu se grabeste ii iviti pe restul d epe celalte siteuri! Mie prsonal mi s epare un dezavantaj ca celalte siteuri sa treaca imediat in members, pai pana cand incepi tu actiunea cu agariciul mai poti ciupi si alti agarici de pe celalte, so mai bine s aramana deschise ca ai sanse s ama intre cate unul si doar atunci cand simti ca ai intins coarda si tre sa scoti vreo textila le pui in members. No fetelor, serios, ce atat graba? :mrgreen: Cand lucrezi pe mai multe siteuri pleci din start cu ideea de a face concomitent privaturi pe cat mai multe dintre ele, nu pleci de la ideea ca pe unul sa faci si retsul in members....
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetkitty » 28 Ian 2015, 14:01

Bine punctat, Trompi .. doua site-uri este mai mult decat suficient .. am aceeasi problema cu anumite persoane care ma sfatuiesc sa intru pe cat mai multe si nu vor sa inteleaga mentalitatea mea.. cunosc persoane care stau pe mai mult de 5 ..gosh, cum naiba reusesc asta?? cred ca eram de mult la balamuc :))) .. membrii nu sunt prosti , isi dau seama foarte bine cand esti pe mai multe siteuri si nu le place , ei se gandesc ca nu esti suficient de buna daca nu esti in stare sa tii un singur site , am lucrat si eu o perioada pe 2 si chiar mi-a atras atentia un memru ca nu-i place cand intru in members.. inseamna ca nu am timp pentru el , plus ca ei intra si ies de mai multe ori in freechat pana se decid daca vor pvt cu tine , si poate cand se hotarasc esti in members .. :) . La un moment dat aveam cerinte pe ambele in aceeasi masura si cand intram in pvt se suparau ori unii ori altii .. si a trebuit sa aleg un singur site ca ma duceam cu capul :)).. 5 site-uri este prea mult pentru a face performanta .. este vorba de cantitate vs calitate .. si dupa cum vedem fetele de top stau exclusiv pe un singur site . dar acum dpinde de fiecare ce isi doreste .
Bafta tuturor !
sweetkitty
User Junior
User Junior

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj