Multifunctionala Canon MP 250

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Skins » 16 Iun 2011, 17:36

Deoarece am cumparat acest produs si il folosesc cu brio,fiind foarte multumit de el,am hotarat sa vi-l prezint si totodata sa pun in aceasta sectiune si cateva how-to despre ea,care vor urma dupa cele 3 prezentari de mai jos,oricum,in acest job o multifunctionala este indispensabila :!: pretul ei este de 175,4 ron si face toti banii,o puteti cumpara de aici;

https://www.pcgarage.ro/multifunctional ... xma-mp250/

Cumpara de la PcGarage folosind acest voucher : 3QPI5GPH si beneficiezi de 1% reducere !

Mai jos urmeaza 3 videoclipuri cu prezentarea ei si modul de lucru;

Acum cateva how-to;

TUTORIAL VIDEO Cum se incarca cartusele color Canon CL 511 C

TUTORIAL VIDEO Cum se incarca cartusele negru Canon PG 510 PG 512

Kit-urile de reumplere le puteti achizitiona de aici;

http://www.reumplerecartuse.net/index.p ... ducts.html

Eu personal , il folosesc pe cel de 24 de ron care imi asigura reumplerea de 2 ori a cartusului negru,suficient pentru circa 900 de pagini,cam 450 de pagini pe reumplere,pagini alb negru bineinteles.

Pentru cei ce folosesc la birou sistemul de operare Ubuntu,iata si un how-to cum sa instalezi driverele, acest how to se adreseaza celor ce au inca un PC in afara celui de lucru si folosesc pe el sistemul de operare linux-Ubuntu;

How to install Canon MP250 on Ubuntu 10.10

Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde Skins » 17 Iun 2011, 14:56

In cazul in care va apare o eroare la instalarea driverelor cu ajutorul CD-ului,iata pasii pentru remedierea ei;

Control Panel/Administrative Tools/ apoi Services si din lista respectiva dublu click pe Print Spooler, setat pe Automatic si apoi Start, Apply, OK. apoi restart windows.
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde BasGLM » 22 Ian 2012, 03:53

cea mai de rahat imprimanta care s-a inventat . cartuse de rahat care se duc imediat, dupa cateva reincarcari se duce dracu . pe o scala de la 1 la 10 eu ii dau -3 ( minus 3)

:)
BasGLM
User Avansat
User Avansat

Mesajde Skins » 22 Ian 2012, 11:32

De ce sa reincarci cand poti cumpara cartuse? la reincarcare nu prea da un randament bun, maxim 150 coli per/reincarcare, asa ca, prefer sa cumpar cartuse noi, am tras cu un singur cartus negru peste 400 de coli, ma declar in continuare multumit de ea .
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 22 Ian 2012, 12:07

loooooooool, cea mai tare imprimanta din toate timpurile este Lexmark in care bagi cu siringa tus de stampile de un leu sticlutza si scoti vreo 3000 de pagini din acel LEU :)))
(din economiile realizate poti sa-ti iei un fax, un scanner, palton si masina mica )

PS-la combinele astea tip strutzo-camila ... cand merge faxul se strica scannerul, cand merge scannerul s-a naclait imprimanta... and so on...
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj