Mult lagg la Lenovo Y700 I7 8GB Ram NvidiaGTX

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Justine » 17 Apr 2017, 14:13

As dori sa fiu lamurit va rog frumos de ce am lag daca ma conectez la mai multe siteuri deodata cu o camera loghitech c920 si un router foarte bun zic eu , AC 750 Archer c2 dual band , iar netul este de la rds fibra optica .
Imi merge in reluare si am windows 8.1 .
Oare sa fie din cauza windowsului sau ca nu am anumite programe pt camera etc ?
Multumesc si apreciez fiecare raspuns !
Justine

Mesajde GabiXO » 19 Apr 2017, 16:58

Ce inseamna acel lag despre care vorbesti?
Ce inseamna mai multe site-uri? 2 sau 50? Ce setari sau modalitate de conectare folosesti? Conteaza sa raspunzi pentru ca daca te conectezi la site-uri precum Jasminul, carora le place sa consume tot ce ai in pc... nu e de mirare sa nu-ti mearga.
La cum ai descris problema, cauza pot fi toate cele enumerate de tine si chiar mai multe. Detaliaza putin pasii care-i faci, cand apare problema si cum se manifesta mai exact.
GabiXO
User Junior
User Junior

Mesajde Justine » 27 Apr 2017, 19:28

Erau doar 4 maxim 5 , dar era de la windows se pare , multumesc mult pt raspuns !
Justine

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj