Ce model de SONY ar fi cel mai ok ?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde exclusivegirl » 03 Ian 2014, 18:41

Ce model de SONY ar fi cel mai ok pt vch ?Se ocupa cineva cu setare cam + lumini etc etc ?
Thx .
exclusivegirl

Mesajde GlamourFoto » 03 Ian 2014, 21:35

Buna, referitor la camerele video sony este indicat sa fie o camera video de generatie noua care neaparat sa aibe urmatoarele iesiri hdmi sau svideo indicat sa aibe hdmi pentru formatul wide 16:9 e recomandat sa aibe telecomanda pentru a folosi functia de zoom.

Pentru lumina citeste urmatorul articol:
articol-detaliat-despre-setarile-lumina-pentru-videochat-t13055.html este foarte detaliat si are toate informatiile de care poti sa ai nevoie.

Pentru conectare camere video citeste urmatorul articol:
tutorial-conectare-camere-web-video-t11469.html

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde beyou-studio » 05 Ian 2014, 15:13

buna exclusivegirl noi in studio folosim doar camere sony hdr pj10 cu iesire hdmi si telecomanda si sunt foarte multumit ,reda o imagine "oglinda",dar care din pacate acum le gasesti doar la preturi exorbitante acum un an eu fiind cel care le-a cumparat pe ultimele din tara (10 la numar ) :mrgreen: le-am adunat de prin altex ,flanco,mediagalaxy,domo :lol: (erau lichidari de stoc) timp de o saptamana ajunsesem sa ma cunosc cu toti curierii

acum probabil ca o poti gasi in varianta SH pe siteurile gen "okazii " la preturi cuprinse intre 1500-2000ron (stiu ca este scumpa ) dar isi merita toti banutii nemaifiind nevoie de o schema de lumini foarte elaborata sau alte batai de cap cu proiectoare si reflectoare de tip umbrela

sper ca ti-am fost de ajutor cu aceste informatii
daca te hotaresti sa faci aceasta investitie gandestete ca o poti amortiza destul de repede

o zi buna sa auzim numai de bine
beyou-studio

Mesajde sugarPink » 05 Ian 2014, 22:36

beyou-studio scrie:buna exclusivegirl noi in studio folosim doar camere sony hdr pj10 cu iesire hdmi si telecomanda si sunt foarte multumit ,reda o imagine "oglinda",dar care din pacate acum le gasesti doar la preturi exorbitante acum un an eu fiind cel care le-a cumparat pe ultimele din tara (10 la numar ) :mrgreen: le-am adunat de prin altex ,flanco,mediagalaxy,domo :lol: (erau lichidari de stoc) timp de o saptamana ajunsesem sa ma cunosc cu toti curierii

acum probabil ca o poti gasi in varianta SH pe siteurile gen "okazii " la preturi cuprinse intre 1500-2000ron (stiu ca este scumpa ) dar isi merita toti banutii nemaifiind nevoie de o schema de lumini foarte elaborata sau alte batai de cap cu proiectoare si reflectoare de tip umbrela

sper ca ti-am fost de ajutor cu aceste informatii
daca te hotaresti sa faci aceasta investitie gandestete ca o poti amortiza destul de repede

o zi buna sa auzim numai de bine

se poate lega la laptop acest model de camera?
sugarPink
User Junior
User Junior

Mesajde WinXPfather » 05 Ian 2014, 23:22

Orice camera se poate "lega" la laptop.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 05 Ian 2014, 23:43

WinXPfather scrie:Orice camera se poate "lega" la laptop.

Uite ce am "gasit" pe internet :)

Imagine
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde beyou-studio » 06 Ian 2014, 00:19

GLAMOUR ESTI FOARTE TARE :lol:

PINKY ata timp cat laptopul tau are intrare hdmi cu siguranta ca se poate atasa acest model de camera
o seara buna
beyou-studio

Mesajde GlamourFoto » 06 Ian 2014, 00:42

beyou-studio scrie:GLAMOUR ESTI FOARTE TARE :lol:

PINKY ata timp cat laptopul tau are intrare hdmi cu siguranta ca se poate atasa acest model de camera
o seara buna

Mai mult ca sigur ca daca laptopul are hdmi o sa fie out de la placa video deci nu prea se poate conecta camera video prin simpla prezenta a portului hdmi.

Spor acolo

P.S. Mersi de apreciere am avut noroc
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamChatStudio » 06 Ian 2014, 10:57

http://www.amazon.com/Sony-HDR-PJ10-Def ... B004H8FN8A

Noua si mult mai sigur de achizitionat:)
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Mesajde sugarPink » 06 Ian 2014, 17:05

lega am scris? =)) ..no binee, ne scuzati ..sarbatori alea alea ...
sugarPink
User Junior
User Junior

Mesajde sugarPink » 06 Ian 2014, 17:36

ok, sa revenim

ar trebui o placa de captura externa hdmi-usb?

merita investitia? (ma adresez celor care au facut teste de gen ..daca)
sugarPink
User Junior
User Junior

Mesajde exclusivegirl » 08 Ian 2014, 13:15

Multumesc mult pt raspunsuri ( I really appreciate this ) DAR eram curioasa SI daca se ocupa cineva cu instalarea cap-coada( contra cost ,bineinteles ) a acestei Sony HDR-PJ10.
Nu de alta, dar ar fi asa bine sa existe oameni care sa se ocupe de detalii tehnice ( nu ca noi hoastele am fi batute in cap ,pt hoaste LENESE zic :)).
Ah si cand zic detalii tehnice refreritor la cam ma gandeam la cineva care sa vina pe un cal alb ( sau nu ) sa monteze camera si luminile si wow ,eu sa NU imi bat capul .Daca trebuie ,asta e ,o sa ma apuc de citit pe forum ....
Am vazut niste Domnitze pe un site care transmiteau o imagine IMPECABILA ( din punct de vedere tehnic doar din pacate ...) De atunci ,nu prea mai am somn ...:)
xxx
exclusivegirl

Mesajde exclusivegirl » 08 Ian 2014, 13:22

WinXPfather scrie:Orice camera se poate "lega" la laptop.

You crack me up :))
exclusivegirl

Mesajde GlamourFoto » 12 Ian 2014, 22:20

exclusivegirl scrie: Ah si cand zic detalii tehnice refreritor la cam ma gandeam la cineva care sa vina pe un cal alb ( sau nu ) sa monteze camera si luminile si wow ,eu sa NU imi bat capul .Daca trebuie ,asta e ,o sa ma apuc de citit pe forum ....

Eu daca as fi un model nu prea as lasa asa pe oricine la mine acasa poate sa vina pe orice fel de cal, alb negru nu conteaza ... daca totusi te bagi la citit recomand urmatoarele 2 articole/tutoriale cum vrei sa le spui:

Articol detaliat despre setarile de lumina in videochat !

Tutorial conectare camere web si video

exclusivegirl scrie: A ...) De atunci ,nu prea mai am somn ...:) xxx

Tu si Connect-R ce nu dormiti :))
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde exclusivegirl » 13 Ian 2014, 16:03

***GlamourFoto*** - ''Eu daca as fi un model nu prea as lasa asa pe oricine la mine acasa'' ....Hai sa lamurim ceva :nu era o invitatie la mine acasa ( hell no ) .Persoana care poate instala o astfel de camera nu trebuie sa vina la mine acasa :)))O poate face in orice alta casa sau eventual intr-un studio sau sediu ,nu zic bine ?Atata timp cat eu ma pot deplasa cu unitatea ORIUNDE ...locatia cred ca e ultima problema .
Poate m-am exprimat eu gresit...who knows ...
exclusivegirl

Mesajde beyond » 24 Ian 2015, 16:27

beyou tu ce placa de captura folosesti?
beyond

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj