Metode de recrutare modele bune?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde moldovastudio » 28 Mar 2012, 15:46

Salut, este prima data cand scriu aici. Am studiat foarte mult acest forum pe parcursul uni an si nu am gasit nimic bun referitor la acest subiect.
Osa incerc sa explic in citeva rinduri care este problema.
Am un mic studio in Moldova deja de un an si juamte. Mai intii a fost intr-un apartament dupa l-am mutat in oficiu, am facut firma si restu pentru al aduce la nivel. Despre profit nici nu vreau sa spun deoarece este foarte mic dar inteleg ca eu sunt de vina ca administrator. Ma intereseaza mai mult daca poate cineva sami spuna ce metode se pot folosi pentru a recruta modele BUNE. Am incercat de toate, flyere, site, facebook, bunos daca aduci o prietena, etc. Acum am ramas cu un model. Aici in Moldova am impresia ca fetele se uita foarte sceptic si se tem de acest job dar probabil asa era si in Romania la inceput. Daca este cineva care mi-ar putea da careva sfaturi as fi foarte recunascator.
moldovastudio

Mesajde Rami » 01 Apr 2012, 11:43

Migratia modelelor e un lucru obisnuit. Sunt modele neserioase cum sunt si studiouri neserioase. Toate modelele sunt incantate de oferte mega extra super, fara sa se gandeasca ce se ascunde in spatele ofertei. Naivitatea si lacomia le duce la studiourile care le promit multe si le ofera nimic . Si dupa ce au luat o mare tzeapa, e greu sa le convingi ca la tine e mai bine . Din pacate...
Modele care muncesc serios sunt 10% . Restul asteapta sa cada niste sume astronomice din cer.
No offense, nu vorbesc din carti.
Rami
User Junior+
User Junior+

Mesajde IsaGlamChat » 01 Apr 2012, 12:49

Cred ca vb de Rep Moldova unde sunt alte legi din ce stiu eu si unde au cam patit-o urat cativa din ce am citit pe celalat forum.Asa ca nu putem face comparatie cu RO unde sunt mii de studiouri la vedere.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde loveish » 11 Apr 2012, 22:49

In loc sa cauti alte persoane care sa iti faca treaba de ce nu te faci tu model?
loveish

Mesajde mediachatstudio » 12 Apr 2012, 07:17

Nu exista modele BUNE ...exista modele cu ceva neuroni la purtator,care vor sa invete ,care persevereaza si care au ambitie sa razbata ....nu le trebuie decat un om care sa stie ce si cum sa le ghideze....
nu stiu exact ce vrei tu...dar daca cumva visezi ca vei gasi fix cateva care le postezi acolo si incep sa curga dolarii te inseli...
din partea mea mult succes...
pe mine tare mult m-a ajutat bestjob
mediachatstudio
User Activ
User Activ

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj