Nu merge imaginea pe un site!

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde madelaynes » 23 Feb 2012, 12:25

am o problema,care ma chinui de cateva zile,eu lucrez pe home at cams, toate bune si frumoase pana cand de o data numa mergea,numai merge sa dau imagini la web pe site,camera web imi functioneaza am incercat si pe alte siteuri merge camera nu are nimica,am incercat si pe alta siteuri si merge in afara de home at cams imi cere instalarea flash player plug in ing am instalat tot nu merge am dat restart nimica tot nu merge si am vb si cu ei de la home at cams si au spus ca ie ceva de la mine din calculator nu mi explic ce poate fiiiii
madelaynes

Mesajde SAD^^EYES » 23 Feb 2012, 12:37

Solutie mai la indemana ar fi sa incerci sa dai calculatorul inapoi la o data cand sti ca mergea (1 sapt sa zicem).
Ai aici video despre system restore pentru windows 7:
http://www.youtube.com/watch?v=oGXbMyFaROw

si aici pentru windows xp:
http://www.youtube.com/watch?v=upbpNDYYlV8

Ai incercat mai multe browsere si pe toate face la fel: Internet explorer, Firefox, Chrome?
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde madelaynes » 23 Feb 2012, 19:48

da am incercat pe mai multe browsere si chorme si internet explorer si mozila tot nu merge
imi arata ceva gri si spune ca treb sa instalez flash player ba ca nu merge ferestrele pop up
apoi am intrat pe chorme sa reinstalez flash player si imi aparea ca flash player este instalat si nu este disponibil,deci am stat bine mersi a mers totul bine si deodata brusc a aparut problema eu de umblat nu am umblat,poate sa umble taicamiu din calculatorul lui in calculatoru meu??offff ajutati-ma ca nu stiu
madelaynes

Mesajde trompi » 24 Feb 2012, 17:53

instaleaza bre din nou windows-ul si gata, ce atata behaiala, decat sa stai 2 zile sa te plangi intr-o ora e totul; ok si poti munci din nou fara probleme si fara griji ca vai daca X intra pe calc meu, daca s-a intamplat ceva :roll:
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde Rami » 25 Feb 2012, 15:53

SAD^^EYES scrie:Solutie mai la indemana ar fi sa incerci sa dai calculatorul inapoi la o data cand sti ca mergea (1 sapt sa zicem).

Fiind vorba despre home.cams, ( inoveo ) , daca nu ma insel eu acum si nu cred ca ma insel, e un site care cere update pt flash player foarte des. daca nu il faci , bye bye imagine. Este un site pretetios, care consuma mult din banda si cere multe update-uri.
Deci, din flash player e joaca , daca nu ii faci cand il cere, e greu apoi.
Rami
User Junior+
User Junior+

Mesajde readyforyou29 » 27 Feb 2012, 15:04

Era vorba de InterClimax. M-a lasat sa intru in calculatorul ei si era singurul site care ii cerea sa faca update la Flash ,pe oricare browser as fi intrat, cu toate ca avea instalata ultima versiune. Celelalte siteuri mergeau normal. Am facut si invers, adica am lasat-o sa se logheze pe site de pe pc-ul meu, insa la mine a mers. Chiar nu stiu ce se intampla la aceasta fata. A mai intalnit cineva problema asta sau stie vreo rezolvare? Sistem de operare XP Professional SP3 pe 32
readyforyou29
User Activ
User Activ

Mesajde Rami » 27 Feb 2012, 22:09

readyforyou29 scrie:Era vorba de InterClimax. M-a lasat sa intru in calculatorul ei si era singurul site care ii cerea sa faca update la Flash ,pe oricare browser as fi intrat, cu toate ca avea instalata ultima versiune. Celelalte siteuri mergeau normal. Am facut si invers, adica am lasat-o sa se logheze pe site de pe pc-ul meu, insa la mine a mers. Chiar nu stiu ce se intampla la aceasta fata. A mai intalnit cineva problema asta sau stie vreo rezolvare? Sistem de operare XP Professional SP3 pe 32

M-am inselat dar si inoveo reactioneaza la fel si daca nu ii faci update , nu te lasa sa intri.
Rami
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj