Membru in afara site-ului

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Nicollle » 18 Ian 2015, 03:34

Buna.. Nici nu stiu cum sa incep ca e o poveste luuunga.. Acum 2 ani jumatate am facut chat, scurta perioada, mi-a intrat in room un membru care voia sa imi,de-a cadouri.
eu iam dat mail de payo si adresa de mess, apoi mi-am facut paypal . Am conversat pe mess dar eu lucram si pe site, am lucrat mai vreo 5 luni dupa. In tot acest timp am tinut legatura cu el,imi trimitea bani regulat lunar cam 1000 euro pt cheltuieile mele + cate un cadou. A fost o relatie virtuala foarte frumoasa , nu avea de gand sa vina sa ne cunoastem desi ii bateam apropoul sa vad pana unde vrea sa ajungem sa stiu sa ma opresc. Am invatat multe alaturi de el, toate fanteziile lui , ii placeau filmele xx sa ne uitam si sa le comentam , filmele cu animale , sado maso etc. Rar ii trimiteam cate o poza . El este un barbat de afaceri tanar si frumos, dar foarte speriat de lumea din 'afara' pe care nu o,cunoaste. M-am atasat enorm de el, stiu totul despre el, si el despre mine,in afara de adresa, a stiut-o dar de acolo m-am mutat pentru ca stateam cu prea mult stres ca poate ma trezesc cu el la,usa. si de faptul ca nu sunt singura. Au fost multe, multe minciuni din partea mea, pe care ori le-a crezut ori sa facut ca le crede.in noiembrie mi-a trimis bani mai multi decat de obicei. De o luna, am primit un sms ca a avut accident, nu imi raapunde pe tel, mail, yahoo. Practic el ma intretinut. De lucrat nu am putut (job normal) ca am un inger mic acasa . Ne-am stabilit in alta tara dar e greu cu limba sa imi gasesc de lucru si cum am tot asteptat sa reapara el si nu vine, vreau sa ma apuc de chat iar. Am 1000 de ganduri in cap, sunt ingrijorata pentru el , dar ma gandeac si la noi, poate atat a fost sa fie cu el.. Acum de ce postez ? Rog sa nu fiu judecata prea aspru.. In tot timpul asta de cand am inceput cu el am stat cu stres, ca cine stie ce maniac bolnav o fii la ce preferinte are, dar partea cealalta inima imi spune ca el a facut-o pt mine ca sa atasat si el si ma ajutat . Ma gandesc ca daca reapara, daca ma vede pe chat, daca ar vrea sa imi faca rau, daca citeste acest post ( sunt paranoica deja stiu).. Daca ar vrea sa imi faca rau,cum ar putea ? Are poze cu mine cu sutele , sau strans in 2 ani jumatate. Dar si eu cu el am. Daca ar reveni si doamne fereste m-ar vedea pe site? Ce i-as putea spune .. Si inca am multe intrebari dar o sa ziceti ca dintre mine si el mai bolnava sunt eu. Poate ca sunt,ca ma gandesc ca el a pus suflet si nu, nu mi-am batut joc, nu vreau eu sa cred asta, ca m-am atasat si eu si ii siimt lipsa, si lui si dpdv al banilor de aia vreau sa ma apuc de chat iar . Ma scuzati,pt greselile de ortografie dar scriu de pe telefon. As vrea ceva sfaturi, nu stiu, o parere, buna rea nu mai conteaza cu ce ati face in locul meu ..
Nicollle

Mesajde WinXPfather » 18 Ian 2015, 10:32

Dar oamenii "normali", majoritarii, oare ce fac in perioada in care nu sunt intretinuti de un membru? Cand membrul intretinator "le" are accident si amnezic uita de ei? Cred ca stiu! Gasesc altul... Doar nu le-o arata ingerilor ca exista si alta modalitate de existenta. Ar fi imoral sa educi ingerul in munca. E pentru looseri. Retoric m-as putea intreba o chestie foarte tare :). Dar plm, nu o fac in scris ;).
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Nicollle » 18 Ian 2015, 10:41

WinXPfather scrie:Dar oamenii "normali", majoritarii, oare ce fac in perioada in care nu sunt intretinuti de un membru? Cand membrul intretinator "le" are accident si amnezic uita de ei? Cred ca stiu! Gasesc altul... Doar nu le-o arata ingerilor ca exista si alta modalitate de existenta. Ar fi imoral sa educi ingerul in munca. E pentru looseri. Retoric m-as putea intreba o chestie foarte tare :). Dar plm, nu o fac in scris ;).

.. cresc un copil(ingerul meu mic) , la prima ta intrebare .
In legatura cu afirmatia ta, chiar as vrea sa te intrebi in scris , sincer , cu inca un raspuns la postul meu.
Nicollle

Mesajde WinXPfather » 18 Ian 2015, 11:06

Nicollle scrie:
WinXPfather scrie:Dar oamenii "normali", majoritarii, oare ce fac in perioada in care nu sunt intretinuti de un membru? Cand membrul intretinator "le" are accident si amnezic uita de ei? Cred ca stiu! Gasesc altul... Doar nu le-o arata ingerilor ca exista si alta modalitate de existenta. Ar fi imoral sa educi ingerul in munca. E pentru looseri. Retoric m-as putea intreba o chestie foarte tare :). Dar plm, nu o fac in scris ;).

In legatura cu afirmatia ta, chiar as vrea sa te intrebi in scris , sincer , cu inca un raspuns la postul meu.

Si prima intrebare tot retorica era. Cu toate ca mi-am si raspuns: "Ar fi imoral sa educi ingerul in munca.". Si desigur ca la acel inger se referea. De ce ti se pare ca nu as fi inteles?!

Cealalalta e prea grea. E un forum de divertisment totusi...
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Nicollle » 18 Ian 2015, 11:30

WinXPfather scrie:
Nicollle scrie:

Si prima intrebare tot retorica era. Cu toate ca mi-am si raspuns: "Ar fi imoral sa educi ingerul in munca.". Si desigur ca la acel inger se referea. De ce ti se pare ca nu as fi inteles?!

Cealalalta e prea grea. E un forum de divertisment totusi...

Multumesc de raspunsuri, sa revenim pe subiectul meu la care totusi astept raspunsuri .
O zi frumoasa sa ai !!!
Nicollle

Mesajde WinXPfather » 18 Ian 2015, 12:36

Pai raspunsuri la ce? Sa previzionam cand se trezeste din amnezie membrul sa-l mai arzi? Daca sa arzi pe altul? Sau ce? Tu ar trebui sa stii ce ai de facut. Tu ar trebui sa fi tras invataminte. Tu ar fi trebuit sa iti faci obiectiv o autoanaliza si ai fi inteles ca asta nu e o solutie. Ca pe termen lung te ratezi. Ca nu ai nimic. Toti care fac asta cand trag linie de fapt au pierdut. Toti care gandesc atat de mic sunt niste ratati.

Ai vrut un raspuns, il ai. Si e unul foarte pertinent, bazat pe experienta proprie si pe studiul pe bune al nefericitilor care cred ca evolueaza cu tepe. Inca ii studiez pe arzoii care au incercat-o si cu mine. Vai de steaua lor... Nu poti fi altfel cu asa mentalitate. Si nu ma refer la faptul ca ai profitat de cineva un timp, ci ca nu ai inteles nimic din asta. Si exact asta reiese din ce ai scris.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Nicollle » 18 Ian 2015, 13:00

Ai dreptate.. nu stiu ce raspuns as vrea, cum am scris am 1000 de ganduri rele, asta a fost , asa a fost situatia la momentul acela si atunci a fost cea mai buna alegere , nu am fost pusa in situatia asta niciodata si de aia sunt asa.. de asta am si postat ca sa invat , din raspusuri ca si al tau si pt asta iti multumesc. So.. life goes on , decat sa ma stresez mai bine fac ceva productiv daca nu cum zici tu, ma ratez . Oricum daca ceva am invatat din asta pot sa zic ca niciodata nu mai amestec feelings si vchatu-ul trebuie sa ramana job, si asta doar pe site-uri, nu in afara lor.
Nicollle

Mesajde IsaGlamChat » 18 Ian 2015, 13:50

Ce ai facut tu fac milioane de femei care-si rateaza viata acceptand sa fie intretinute,nu conteaza la ce nivel,unele se limiteaza la salariul minim altele la milionari,cum spuneam nivelul nici macar nu conteaza cat timp esti doar ''o mana intinsa'' la bunavointa si cheremul cuiva.Cand aud de divorturi si despartiri de genul ,ea a ramas in curul gol dupa 10-15-25 de ani de relatie sau si-a dat seama ca nu mai are nimic oricat as vrea nu pot sa le compatimesc,nu au nimic pentru au fost niste ratate care au asteptat pomana toata viata,s-au bucurat de luxul oferit de el ,munca fiind prea grea pentru unele,din pacate nu se gandesc ca frumusetea si tineretea e trecatoare si ca sentimentele unui om se pot schimba si exista mereu posibilitatea sa te trezesti in curul gol,prea batrana sa mai poti realiza ceva ,unele nestiind sa faca nimic infara de eventual un copil, o cratita de mancare si sa cheltuiasca banii altora.Sau dispare sponsorul ,din varii motive,ca in cazul tau si raman in pom.Iti spun ca atunci cand iti vor chiorai matele si copilul va trage de tine cerand diverse,sentimentele se duc dracu si trebuie sa pui mana pe altceva,preferabil ar fi pe munca de data asta si sa inveti o lectie din tot ce ti s-a intamplat,eu consider ca orice in viata ni se intampla cu un motiv si trebuie sa invatam ceva din orice lucru ,bun sau rau asa ca pune mana si munceste,fa-ti ceva al tau pe munca ta,ceva care nu ti poate lua nici un barbat,independenta.Pentru mine sentimentele nu au avut si nu vor avea niciodata legatura cu banii,miliardar daca ar fi barbatul meu ,eu tot as munci pentru ca in viata sunt atatea variabile de nici nu ne imaginam si se poate intoarce roata oricand la 180 de grade si atunci nu va ramane decat disperare si neputinta,esec,depresie si alte chestii naspa pe care nu vreau sa le cunosc,le-am vazut la altii si am invatat ca nu trebuie sa ajung acolo.
Pune mana si munceste,fa-ti un viitor pentru tine si mai ales pentru copilul tau,barbatii vin si pleaca,contul ramane acolo si din cap ce stii sa faci in viata nu-ti poate lua nimeni.
Bafta acolo!
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde Nicollle » 18 Ian 2015, 14:07

pocahontas scrie:Ce ai facut tu fac milioane de femei care-si rateaza viata acceptand sa fie intretinute,nu conteaza la ce nivel,unele se limiteaza la salariul minim altele la milionari,cum spuneam nivelul nici macar nu conteaza cat timp esti doar ''o mana intinsa'' la bunavointa si cheremul cuiva.Cand aud de divorturi si despartiri de genul ,ea a ramas in curul gol dupa 10-15-25 de ani de relatie sau si-a dat seama ca nu mai are nimic oricat as vrea nu pot sa le compatimesc,nu au nimic pentru au fost niste ratate care au asteptat pomana toata viata,s-au bucurat de luxul oferit de el ,munca fiind prea grea pentru unele,din pacate nu se gandesc ca frumusetea si tineretea e trecatoare si ca sentimentele unui om se pot schimba si exista mereu posibilitatea sa te trezesti in curul gol,prea batrana sa mai poti realiza ceva ,unele nestiind sa faca nimic infara de eventual un copil, o cratita de mancare si sa cheltuiasca banii altora.Sau dispare sponsorul ,din varii motive,ca in cazul tau si raman in pom.Iti spun ca atunci cand iti vor chiorai matele si copilul va trage de tine cerand diverse,sentimentele se duc dracu si trebuie sa pui mana pe altceva,preferabil ar fi pe munca de data asta si sa inveti o lectie din tot ce ti s-a intamplat,eu consider ca orice in viata ni se intampla cu un motiv si trebuie sa invatam ceva din orice lucru ,bun sau rau asa ca pune mana si munceste,fa-ti ceva al tau pe munca ta,ceva care nu ti poate lua nici un barbat,independenta.Pentru mine sentimentele nu au avut si nu vor avea niciodata legatura cu banii,miliardar daca ar fi barbatul meu ,eu tot as munci pentru ca in viata sunt atatea variabile de nici nu ne imaginam si se poate intoarce roata oricand la 180 de grade si atunci nu va ramane decat disperare si neputinta,esec,depresie si alte chestii naspa pe care nu vreau sa le cunosc,le-am vazut la altii si am invatat ca nu trebuie sa ajung acolo.
Pune mana si munceste,fa-ti un viitor pentru tine si mai ales pentru copilul tau,barbatii vin si pleaca,contul ramane acolo si din cap ce stii sa faci in viata nu-ti poate lua nimeni.
Bafta acolo!

Multumesc de raspuns Pocahontas, si pentru sfaturi . Clar am invatat din asta, si niciodata nu voi mai ajunge in situatia asta . E nasol acum, a fost bine pana acum, nu am avut stres cu bani , nu iam cerut , dar deloc, niciodata eu bani, tot timpul a fost la latitudinea lui cat sa trimita , normal si eu ii faceam favoruri deci nu simt ca "am stat cu mana intinsa" dar intretinuta da, am fost si nu trebuia.. m-am complacut , mi-a placut si a disparut si poate ca e mult mai bine acum decat mai tarziu, Sunt tanara , asa invatam din greseli si voi face tot ce pot sa ne fie bine.
Multumesc inca o data de raspuns, a fost ca un dus rece, m-am gandit si eu pe toate partile la toate variantele de raspuns dar ma bucur ca vi-ati facut timp sa imi scrieti si dracu' .. sa ma trezesc la realitate o data !!!
Nicollle

Mesajde TheObserver » 18 Ian 2015, 15:13

pocahontas scrie:Ce ai facut tu fac milioane de femei care-si rateaza viata acceptand sa fie intretinute,nu conteaza la ce nivel,unele se limiteaza la salariul minim altele la milionari,cum spuneam nivelul nici macar nu conteaza cat timp esti doar ''o mana intinsa'' la bunavointa si cheremul cuiva.Cand aud de divorturi si despartiri de genul ,ea a ramas in curul gol dupa 10-15-25 de ani de relatie sau si-a dat seama ca nu mai are nimic oricat as vrea nu pot sa le compatimesc,nu au nimic pentru au fost niste ratate care au asteptat pomana toata viata,s-au bucurat de luxul oferit de el ,munca fiind prea grea pentru unele,din pacate nu se gandesc ca frumusetea si tineretea e trecatoare si ca sentimentele unui om se pot schimba si exista mereu posibilitatea sa te trezesti in curul gol,prea batrana sa mai poti realiza ceva ,unele nestiind sa faca nimic infara de eventual un copil, o cratita de mancare si sa cheltuiasca banii altora.Sau dispare sponsorul ,din varii motive,ca in cazul tau si raman in pom.Iti spun ca atunci cand iti vor chiorai matele si copilul va trage de tine cerand diverse,sentimentele se duc dracu si trebuie sa pui mana pe altceva,preferabil ar fi pe munca de data asta si sa inveti o lectie din tot ce ti s-a intamplat,eu consider ca orice in viata ni se intampla cu un motiv si trebuie sa invatam ceva din orice lucru ,bun sau rau asa ca pune mana si munceste,fa-ti ceva al tau pe munca ta,ceva care nu ti poate lua nici un barbat,independenta.Pentru mine sentimentele nu au avut si nu vor avea niciodata legatura cu banii,miliardar daca ar fi barbatul meu ,eu tot as munci pentru ca in viata sunt atatea variabile de nici nu ne imaginam si se poate intoarce roata oricand la 180 de grade si atunci nu va ramane decat disperare si neputinta,esec,depresie si alte chestii naspa pe care nu vreau sa le cunosc,le-am vazut la altii si am invatat ca nu trebuie sa ajung acolo.
Bafta acolo!

Daca te referi la videochat atunci iti spun urmatoarele chestii:

De ce viitor vorbesti? Videochat-ul este o activitate care iti serveste doar in primii ani. Pe masura ce inaintezi in varsta iti vor scadea veniturile. Adica cele mai bune venituri le vei avea la inceputul activitatii, apoi vor scadea treptat. Asadar nu este o activitate de viitor. O profesie de viitor este cea pe care o studiezi la facultate si care cu anii vei capata mai multa experienta (un medic, inginer, dentist, arhitect, etc) pe masura ce trec anii are mai multa experienta si nivel la firma unde lucreaza, sau poate chiar lucra in alta tara.
Insa o fata de la videochat poate spera sa aibe succes daca are intre 18-25 de ani . Dupa aceea devine un ''old trash'', incepe sa se ingrasa, sa-i apara riduri si sa-si piarda formele. Ce viitor poate avea acea fata? Trebuie doar sa ai norocul de a fi strans ceva bani si la 25 de ani sa iti pui o afacere, sa iti cumperi un apartament pentru ca femeia traieste in medie 80 de ani teoretic. Trebuie sa iti serveasca pentru toata viata ce ti-ai cumparat/montat. Nu e ca si cum ai fi studiat o cariera iar cand o termini sa capeti experienta la nivel profesional si atunci se poate vorbi de un viitor mai bun pentru tine si pentru cariera ta. Si daca nu o faci in tara ta o faci in alta. O model de videochat nu poate cere un viitor mai bun la 40 sau 50 de ani. Asa ca nu mai da sfaturi prostesti. Nu ai nici cea mai vaga idee despre ce e sa ai viitor.
Videochat-ul e o activitate de prezent nu de viitor. Si inca o chestie: cine iti spune tie ca peste 10-15 ani videochat-ul o sa mai fie acelasi? Apar tot mai multe pagini unde lumea se dezbraca gratis, userii vad totul free si in plus vad show-uri mult mai bune decat ce fac fetele pe livejasmin. De aceea ii merge asa prost paginii livejasmin acum deoarece nu mai este un tabu ca in anii anteriori. Acum femeile cand ajung acasa de la job-ul lor normal, deschid camera web si se arata cum vor ele pentru ca le place si daca le mai da si niste tokensi pai mult mai bine pentru o gentuta, un luciu de buze etc. Dar nu traiesc din asta cum vor multe romancele. Se va termina in curand toata vrajala asta cu videochat-ul. Asta e viitorul pe care il vad eu. Asa ca mai bine orientati-va spre profesii adevarate nu mai traiti din povesti (binenteles cele tinere care inca mai sunt la timp de a face ceva).

PS: Si daca vreti o ''profesie'' ce va exista intodeauna este prostitutia. Dar aia in carne si oase. Exista si va exista mereu. Videochat cu plata nu. Lasati vrajala.
TheObserver

Mesajde IsaGlamChat » 18 Ian 2015, 15:30

Hold ur horses draga sa nu faci vreun atac cerebral:)))Eu am sfatuit fata sa munceasca nu neaparat sa faca videochat,asta ramane la latitudinea fiecaruia,munca nu inseamna numai vchat,munca inseamna orice meserie.Videochatul va muri?Hai pe bune,esti cumva Nostradamus si nu stim noi?Nu cred ca poti face astfe de predilectii si chiar asa daca va muri ,in lumea asta nu exista numai videochat,poti face orice altceva cat timp esti muncitor/e,nu o sa astepti sa-ti pice din cer sau poate tu ai impresia ca cei care fac vchat nu pot face si altceva?Nevoia te invata si foamea este cel mai bun bucatar,mie una nu mi-a fost frica de munca niciodata,indiferent ca voi face vchat sau sapa cat timp imi castig banul nu mi-e frica de munca.

Ia-o mai incet ca rata de infart este in crestere:)

P.S.Vezi ca te contrazice realitatea,sunt modele care au facut milioane de dolari din videochat si daca se chibzuiesc si stiu ce sa faca cu ei nu vor muri de foame niciodata,de altfel nu ai tu cum sa stii ce viitor am eu ,esti prea habarnist sa ma poti judeca si prevede viitorul dar te asigur ca va fii unul asa cum mi l-am construit prin munca.Si inca o chestier,un model de videochat bun va face din ce in ce mai multi bani pana la sfarsitul carierei,alt lucru care te depasteste pentru ca habar nu ai despre ce vorbesti...
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde BrattyPrincess » 18 Ian 2015, 16:29

pocahontas scrie:Si inca o chestier,un model de videochat bun va face din ce in ce mai multi bani pana la sfarsitul carierei,alt lucru care te depasteste pentru ca habar nu ai despre ce vorbesti...

Corect.
BrattyPrincess
User Activ
User Activ

Mesajde TheObserver » 18 Ian 2015, 16:59

pocahontas scrie:Hold ur horses draga sa nu faci vreun atac cerebral:)))Eu am sfatuit fata sa munceasca nu neaparat sa faca videochat,asta ramane la latitudinea fiecaruia,munca nu inseamna numai vchat,munca inseamna orice meserie.Videochatul va muri?Hai pe bune,esti cumva Nostradamus si nu stim noi?Nu cred ca poti face astfe de predilectii si chiar asa daca va muri ,in lumea asta nu exista numai videochat,poti face orice altceva cat timp esti muncitor/e,nu o sa astepti sa-ti pice din cer sau poate tu ai impresia ca cei care fac vchat nu pot face si altceva?Nevoia te invata si foamea este cel mai bun bucatar,mie una nu mi-a fost frica de munca niciodata,indiferent ca voi face vchat sau sapa cat timp imi castig banul nu mi-e frica de munca.

Ia-o mai incet ca rata de infart este in crestere:)

P.S.Vezi ca te contrazice realitatea,sunt modele care au facut milioane de dolari din videochat si daca se chibzuiesc si stiu ce sa faca cu ei nu vor muri de foame niciodata,de altfel nu ai tu cum sa stii ce viitor am eu ,esti prea habarnist sa ma poti judeca si prevede viitorul dar te asigur ca va fii unul asa cum mi l-am construit prin munca.Si inca o chestier,un model de videochat bun va face din ce in ce mai multi bani pana la sfarsitul carierei,alt lucru care te depasteste pentru ca habar nu ai despre ce vorbesti...

Aici nu vorbim de acel grupulet select de modele care au reusit ceva. Aici vorbim de majoritate, si majoritatea nu au nici un viitor, ca cele de pe acest forum.

Nu am spus ca vchatul ca muri. Am spus ca nu va continua la fel. Din ce in ce mai mult apar pagini cu exhibitionisti free. Asa ca pe Livejasmin asta va avea un efect foarte negativ (care deja se simte).

M-am plictisit sa tot citesc pe acest forum despre modele care fac 100 usd pe saptamana. De ce viitor le vorbesti acelor fete? Nu-mi ajung degetele de la maini in acest caz sa iti enumar cate modele au disparut de la livejasmin si aparand pe pagini free disperate dupa cativa tokensi mizerabili. Asa ca lasa povestile Disney pentru altceva.
TheObserver

Mesajde WinXPfather » 18 Ian 2015, 18:36

Pai poca vorbeste prin prisma experientelor ei proprii ca model si ca owner studio, normal ca nu poate vorbi in numele unor necunoscute. Ea stie si dovedeste ca daca faci ce trebuie poti face planuri mari si-n domeniul asta. Daca restul nu fac ce trebuie, e normal sa se taraie cum spui tu cu 100$/sapt?! Pentru astea, sigur ce zice poca sunt povesti, dar devin realitate pentru cei ce cred si fac ce trebuie. Crezi ca eu nu le vad cum se rateaza pe siteuri? Dar vina nu-i a observatorilor ci a lor. Si prima si cea mai mare greseala e tocmai aceea ca nu cred. In nimic. Cand imi vin la scolit le triplez incasarile numai din insuflarea increderii. In tot! Cifrele vorbesc de la sine.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde IsaGlamChat » 18 Ian 2015, 18:37

Tu cred ca nu ai cu cine sa te certi si m-ai gasit pe mine,unde ai vazut tu cuvantul videochat in primul post si cand am spus ca ea trebuie sa faca vchat si ce dracu legatura au frustrarile tale cu acest topic.Nu este prima data cand iti arunci frustrarea pe un topic,de fapt cam asta faci de obicei asa ca o sa te las cu problemele tale,se pare ca ai multe dar nu te mai erija tu in profetul pulii mele ca nu esti in masura sa ne socotesti vietile,ce te intereseaza pe tine daca eu o sa mor de foame sau daca fata in cauza o sa moara de foame,a cerut un sfat si I l-am dat ,daca-l ia de bine daca nu e problema ei,nu o sa vina nici la usa ta si nici la usa mea sa ceara de mancare,se va descurca cum o va duce capul.O ajuti tu mai mult ?
Asa stau lucrurile si in industrie si nu numai in industrie,in general asa stau in viata,daca esti istet si muncitor nu o sa mori de foame niciodata,am vazut oameni cu 4 clase milardari,am vazut genii care nu au terminat elementara sau au fost repetenti si lumea intreaga a invatat de la ei.Invata sa nu mai judeci oamenii pentru ca omul este imprevizibil si de acolo de unde nu te astepti poti sa ai surprize,bine ca trebuie sa fi si putin evoluat spiritual ca sa intelegi anumite lucruri.Nu am spus niciodata ca toata lumea trebuie sa faca vchat,din contra pe unde am putut si pot sustin contrariul deci lasa-ma cu filozofia ta de 3 lei si dute cu morala in alta parte ca sunt satula de moralisti din astia care traiesc chiar din lucrurile pe care le detesta si sa nu spui ca nu ai nici o legatura cu industria pentru ca nu te cred.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde vdt85 » 19 Ian 2015, 19:11

Nu-ti voi vorbi despre ce mare greseala ai facut ca l-ai ars de bani in afara site-ului, ar trebui sa fii constienta de asta deja, daca nu... e problema ta.
Consider insa ca cea mai mare greseala a ta este insa faptul ca ai stat in baza lui si atat. cand esti dependenta financiar de cineva, membru, sot, iubit, tata, mama etc joci dupa regurile respectivului sponsor, daca nu, ti se taie venitul si ajungi in situatia de fata.
Ce vei face de acum? pai iti recomand sa pui osul la munca! ca-i videochat, ca mergi vanzatoare la magazin sau director la o internationala, nu conteaza. pur si simplu te apuci si muncesti pentru un venit sigur cum face toata lumea pentru a supravetui.
Cum adica ce te faci daca membrul respectiv apare si te vede online pe sites? pai sa apara! care-i treaba? esti sclava lui? cumva ti-a spus "sa fii doar a lui" si atat? este foarte posibil s-o fi facut-o, pentru ca orice ban gratis, nu este chiar un ban gratis. se fac fel de fel de compromisuri si ajungi la mana lui, cum de fapt ai si ajuns.
Ce n-am priceput eu: ti-e teama ca te vede muncind? de ce? este munca o rusine? pai eu chiar as vrea sa ma vada muncind si sa priceapa ca nu-s proprietatea lui indiferent de ce-mi da si mai ales ca-s o femeie cu respect de sine si imi doresc sa am si propiul venit pe langa ce-mi ofera el. ti-e teama ca odata ce te vede muncind, nu vor mai fi sanse sa se intoarca la a fi bunul samaritean si astfel nu vei mai obtine nici un leu de la el? asa si? pa si la revedere! cat esti sanatoasa si in putere, te poti descurca si singura, cu sau fara copil.
La final iti spun ca membrii astia pe care ii vedem noi pe sites, nu prea se indragostesc ei pe bune de noi, modelele. "Se indragostesc" o luna, doua, 10, un an, doi ani si gata! apoi se indragostesc de alta si tot asa. pentru ei este o fantezie, nu dragoste adevarata asa cum cred o parte dintre noi. noi credem ca-i facem de bani, dar de fapt ei ne fac pe noi! pentru o amarata de 1000 euro, trebuie sa fii la cheremul lui, sa-l dadacesti, sa- iubesti, sa fii musai single si sa-i dai raportul in tot ceea ce faci. pai stai putin ca esti in gaura grav! daca ai fi depus tot acest efort online, fara sa dai raportul nimanui, fara sa te frece la cap careva, fara sa stai cu stres, pai draga mea, iti garantez ca ai fi facut mult, mult mai multi bani. teapa nu si-o ia membrul, teapa ti-o iei tu ca model.
Si inca ceva... apuca-te de treaba ca membrul tau a disparut... la alta amoreaza. asa se intampla mereu...

ps. trebuie sa-ti mai zic ceva: poate imi vei spune ca membrul tau nu este ca altii, ca il cunosti, ca voi doi chiar v-ati atasat pe bune, ca este un barbat extraordinar, adevarat nu ca alti membrii etc... tine cont de o chestie: el TE-A PLATIT sa-i fi prietena, amica, iubita sau ce i-ai fost tu. si el stie foarte bine asta. exista vorba aia ca noi femeile suntem curve si prefacute, ca mintim mult... dar doamneeee cat pot minti si barbatii! doamneeee mai ales cat pot mintii membrii!!! astia mint mai mult decat modelele! avem noi scoala noastra, dar ce scoala au si ei... sa te fereasca dzeu! poti lua lectii de minciuni de la 98% dintre membrii nostri.
vdt85
User Activ
User Activ

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj