Materie vs Antimaterie. Vorba dulce posibila otrava.

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Jobs4Adults » 03 Ian 2017, 06:38

Salut forum, salut Gabriel.

Felicitari BucharestCams, felicitari Gabriel, asa cum v-am scris si pe pagina voastra de facebook, pe unde v-am sharuit peste tot in paginile si grupurile mele, ma bucur nespus de aceasta noua initiativa, deosebit de bine venita si gandita, ca de altfel toate noile initiative de a crea noi evenimente, noi posibilitati de intalniri ale membrilor industriei si noi canale de comunicare, prin care lumea sa fie cat mai bine informata, dar prin care si liderii vechi si noi sa aiba ocazia sa demonstreze mai bine ce pot atat la nivel profesional, cat si moral, pentru ca in "business just for money and no values or shit values" eu personal nu cred. Cu Gabriel am avut ocazia sa ne intalnim in 2015-2016 cred, atat in Romania cat si in Spania si sa schimbam cateva impresii, mi-a parut un tip inteligent si decent, clean business oriented, pus pe a oferi valoare industriei, si deloc pe a semana intrigi si mizerii, precum o parte dintre veterani. Cu atat mai placuta a fost surpriza sa vad ca a preluat initiativa organizarii unui eveniment bianual, eveniment la care daca voi fi binevenit, chiar mi-ar placea sa particip, sa ma implic, si de ce nu, sa cautam si gasim mijloace de colaborare, pentru ca spatiu exista!

Felicitari, Gabi si...LA MAI MARE!!! Ca semne bune, anul are!!!! ;)

alexiss scrie:
ElittaStudio scrie:Inca un lucru pe care l-am apreciat a fost ca nu s-a facut reclama pe partea de studio-uri, nu au fost o suta de logo-uri si pamflete cu StudioX si StudioY. Pur si simplu a fost un respiro placut si mie mi-a dat un feeling de neutralitate din punctul asta de vedere. Toata lumea a fost egala.

Da-mi voie sa te contrazic cu un alt punct de vedere . La multe dintre evenimente toata lumea apasa butonul de FREE registration , desi poate e unul si de PREMIUM registration . Atunci aceste studiouri ar trebui sa le vezi , prin bugetele care le aloca , ca pe sustinatori ai unui eveniment , oferind oportunitatea tuturor sa participe , sa invete , sa faca business in cele mai bune conditii posibile .
Business-ul nu se face pe sentimente si frustrari . Hai sa judecam drept , sa fim mai cuminti si linititi intr-un 2017 care o sa fie destul de agitat si confuz .

alexiss, da-mi voie sa te contrazic cu un alt punct de vedere: Pe bune "business-ul nu se face pe sentimente si frustrari"???? Tu ori esti mult mai naiv decat te-am crezut, ori mult mai desprins de realitate! Tu chiar crezi ca oamenii pe care i-ai scuipat, insultat ori sapat ANI DE-A RANDUL, ori chiar luat la bataie (Dintre care multi au pus umarul si au ajutat la crearea aws, ca apoi tu sa iti arogi meritele doar tie!), vor continua sa mai faca "business" cu tine??? Ce intelegi tu prin "business", doar ala care vine si iti pune in brate cateva (zeci de) mii de euro, sau si "necajitul" care vine la tine, te sustine pe retele sociale si cheltuie doar cateva zeci/sute de euro pentru a fi la evenimentul tau sau chiar in cadrul evenimentului tau??? Ech, poate sunt eu mai "neexperimentat" in business si studii economice, dar pentru mine business inseamna RESPECT si ATENTIE pentru "sentimentele si frustrarile" fiecaruia, de la cel mai mic, pana la cel mai mare, asta, desigur, pe langa mentalitate de business si INOVATIE! Insa tu, cum ai recunoscut de atatea ori, ca nu esti nici simpatic (A se citi "lipsit de caracter"), nici creativ (A se citi "copist"), eu cred ca singurul "agitat" in 2017 vei fi tu, si cu siguranta ca aparitia de noi "new friends in LiveCams business", atat in Romania cat si in Europa, va contribui masiv la eliminarea "confuziilor"!

Va doresc un an nou fericit tuturor, plin de realizari, si fiecaruia, dupa cat meritam! ;)

Cod: Selectaţi tot
Topic extras din cel al evenimentului Bucharestcams,  motiv -  offtopic
Moderator Adrian -  Glamourfoto
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde Smart » 03 Ian 2017, 11:20

In postarea de mai sus sunt fix sentimente si frustrari... Daca stau sa imi aduc aminte de ultimele doua seminarii de la bucharestcams sunt cam putini care au avut timp macar sa participe la eveniment... nu mai zic sa il sustina in vreun fel... De spus o parere doua nu mai zic ca nu scotea nimeni un sunet... p.s nici pe tine nu te-am vazut pe acolo dar eu port ochelari si recunosc ca e posibil ca tu sa fii fost dar sa nu te fi vazut eu....
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde alexiss » 03 Ian 2017, 12:27

Se spune ca : o imbratisare e ca un bumerang - o primesti inapoi instant , oamenii inteligenti nu vor reactiona pe efect de bumerang si la frustrari sau atacuri de tip decoy . Sunt suficient de inteligent , draga Luca , incat sa iti acord posibilitatea sa ai o parere , si pe care sa nu ti-o intorc ca pe un bumerang . Ar fi totala risipa de energie din partea mea .
alexiss
User Avansat
User Avansat

Mesajde Jobs4Adults » 03 Ian 2017, 13:42

Smart, nu am inteles daca te refereai la mine, ca sa stiu daca pot sa iti raspund sau nu, desi, recunosc, ca fiind topicul celor de la BucarestCams, nu vreau sa le rapesc din protagonism, EI sunt subiectul principal al acestui topic, insa am considerat ca opiniile mele de fapt in mod direct si indirect, tot pe ei ii sustin, Profesionisti cu Caracter, oamenii de care avem nevoie, care sa creeze evenimente cu mai multa valoare si mai putina...duhoare, asa cum (nu!) organizeaza prietenul tau. Data viitoare, iti sugerez 2 perechi de ochelari, ca sa vezi mai bine pe ce liste de participanti am fost eu, si pe ce liste tu, si la care eu am participat, si la care tu "ai uitat sa vii"! Recitind, am explicat ca la BC "chiar mi-ar placea sa particip, sa ma implic, si de ce nu, sa cautam si gasim mijloace de colaborare", dar pe langa ca am aflat tarziu de eveniment, nici nu m-am angajat oficial in a sustine evenimentul prin participare, ci am facut-o direct pe retele sociale si chiar si in privat, recomandand evenimentul tuturor amicilor din industrie, atat din Ro cat si din Spania sau alte tari! La fel cum am facut-o si cu alte evenimente de-a lungul anilor, doar ca cu unele nu o voi mai face, tocmai datorita "efectului bumerang".

"mai nu asa draga" alexiss, tot pe efectul bumerang mizez si eu in viata, de aia am dorit la toti sa primim PE CAT MERITAM! Si am usoara senzatie ca anul asta "va fi anul tau"!
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde Smart » 03 Ian 2017, 14:18

Daca tu imi recomanzi doua perechi de ochelari... eu te intreb: care amici... cei 8?

Revenind la subiect eu sunt curios de ce schimbari vor fi la editia 2. Eu cu siguranta voi fi acolo!
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde Jobs4Adults » 03 Ian 2017, 15:22

Smart scrie:Daca tu imi recomanzi doua perechi de ochelari... eu te intreb: care amici... cei 8?

Revenind la subiect eu sunt curios de ce schimbari vor fi la editia 2. Eu cu siguranta voi fi acolo!

Smart, cei care au ceva ani pe forumuri și în industrie, stiu cine ce reprezinta si au înțeles cine ce a făcut "last summer", deși la numere, nu ai fost chiar așa de bine informat! ;) Și nici cei din "afară" nu au muscat mesajul, ca dovada ca unii încă ne mai susțin și anul ăsta vei fi surprins pana la cât vei învăța să numeri! Însă, mă bucur ca recunoști ca deții detalii, e sănătos pentru industrie sa se afle cu ce se ocupa unii, și mai devreme sau mai târziu, "secretele" vor ieși la suprafata!
Atâta doar ca tu și prietenul tău veți avea mai mult de săpat anul ăsta, de unde și oftatul cu "un 2017 destul de agitat și confuz", iar eu fac parte dintre cei care sper ca anul ăsta sa fie mai clar cu CE "ajuta industria" și cum, unii/unele smarts.

Revenind la subiect, ca bine zici, eu am așa o premoniție ca editia 2 o sa fie BOMBĂ, și sponsorii si majoritatea jucatorilor vor înțelege mai bine ce evenimente e nevoie sa incurajeze pentru ca industria românească sa crească sănătos și pentru majoritatea.
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde alexiss » 03 Ian 2017, 18:32

Jobs4Adults scrie: eu am așa o premoniție ca editia 2 o sa fie BOMBA.

PREMONÍȚIE, premoniții, s. f. Nume dat fenomenului de presimțire a unor fapte viitoare, în general fără motivare rațională.
alexiss
User Avansat
User Avansat

Mesajde theselby » 03 Ian 2017, 21:26

Ca sa fiu sincer, nu cred ca adevaratul Luca a scris de pe contul Jobs4Adults.
Cred ca rusii (sau ceva hackeri distinsi, d-ăia dă hecărește centrale nucleare) i-au spart contul si folosesc Google Translate.
Nu de alta dar nu-mi explic diacriticile.
Adica rusii au influentat alegerile in US... ar fi culmea sa nu influenteze ei lumea dupa forum folosindu-se de o personalitate deja existenta (totusi n-au rezistat si i-au atribuit +50 inteligenta... s-au dat de gol puslamalele).

@Gabi - sorry ca-s offtopic, dar Luca aici vrea asociere cu matale. Cu siguranta iti va propune sectiunea de awards. Sau ti-a propus deja aceasta miscare. Ca de asta va fi (citez) BOMBA. Nu pleca urechile peste tot ce graieste lumea, ca "e prea multa".

@Luca - eu mi-am promis cumva (cu dintii scrâșnind) ca nu o sa mai intru in polemici cu tine. Nu din cauza ca esti la un nivel peste mine sau sub mine... ci din cauza ca esti prea incapatanat. Vointa de care dai tu dovada este exact ce le lipseste modelelor... Treci inapoi la moderat modele pe Chaturbate ca acolo faceai bine. Dar hai te rog nu starni monstri si-ti spun si de ce (un proverb):

Anonim scrie:Apa tulbure se curata cel mai usor daca e lasata in pace. La fel si mintea.
theselby
VETERAN
VETERAN

Mesajde tomaadrian » 03 Ian 2017, 22:17

E mare pacat ca topicul asta se transforma iar in Alexiss & Co. ☹️
tomaadrian

Mesajde Smart » 04 Ian 2017, 16:35

Luca, la numere am fost informat ( fara sa cer vreo informatie ) de cei ce au fost acolo... nu ca as fi fost foarte interesat de subiect...
In plus, cei cu multi ani pe forum ( sper ca vreo 5-6 ani pe care ii am eu pe forum intra in aceasta categorie ) stiu ce sa intamplat last summer...
Pana una alta vorbim de fapte nu de vorbe.. Vorbe tot aud de cand ma stiu.. faptele sunt ceea ce conteaza. Pana acum faptele nu au fost... cel putin nu din partea ta.. Poate anul 2017 sa fie altfel...desi am dubii..

Ca si incheie as avea un sfat si o rugaminte...

Catre Gabriel.. sa aibe grija cine vrea sa acapareze acest summit..
Catre Luca si si rugaminte.. Cand vorbesti de/cu mine fa referire doar la mine.. Ca nu sunt Stefan Banica si fiu cu Band-ul dupa mine...
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde Jobs4Adults » 05 Ian 2017, 06:36

Razvan/Smart (cred, daca nu ma insel, ca mi s-a cam sters numele tau din memorie dupa ce am vazut cum te-ai comportat "last summer"!): N-as fi vrut sa iti mai raspund, caci postul e al lui BucharestCams si al lor ar trebui sa ramana! Dar nu ma pot abtine cand vad ce josnic poti fi!!!! Si pe de alta parte, e chiar bine ca vorbim de oamenii care miros urat in aceasta industrie, pentru ca Gabriel/BC, mi s-a parut un tip capabil sa faca un eveniment mai respirabil, desi cred ca ORICUI din industria romaneasca ii este usor sa faca un eveniment mai putin mizerabil decat aws-ul lui alexiss si lingaii lui!

Nu stiu de ce numere dispui si de la cine, dar daca ne uitam pe poze, si mai punem si faptul ca nu s-au facut poze tot evenimentul, si o pot demonstra, numerele sunt binisor peste cele de care dispui tu si chiar onorabile pentru un prim eveniment, avand in vedere si cat de mult am fost SAPATI in special de catre unii "frati si surori"! Si aici voiam de fapt sa ajung: NU ITI ESTE RUSINE sa spui ca "nu ai fost interesat de eveniment", cand ai fost printre primii care te-ai pus pe lista????????????? Dupa ce te-ai pus pe lista, a existat vreun moment in care mi-ai spus ca te retragi??????? Ca eu consider "normal" ca unii sa se mai gandeasca-razgandeasca-rassfatuiasca-rasreuneasca, dar un minim de bun simt inseamna SA ANUNTI evenimentul respectiv ca nu mai vii!!! UN MINIM DE BUN SIMT! Bun, trecem si peste asta, ca "nu ai avut timp" poate...Ne-am intalnit la TES si m-am deranjat sa te salut (Vei vedea de acum incolo daca ma mai deranjez vreodata sa cunosc oameni de nivelul tau!!!), si sa te intreb daca totul e ok, ai raspuns ca da. Ti-am mai trimis si niste mesaje pe facebook sa ma asigur daca vii sau nu, pe care le citeai, aparea v-ul albastru si "uitai sa raspunzi"....Iarasi am zis ca "ok"....Dar cand mai aud si de la unii (de aici de pe forum, iti pot da si nume daca vrei!!!), ca ma luai la misto in diverse cercuri publice, n-am mai rezistat!!!!!!!!! Daca ma intreaba pe mine o fata ce vrea un studio din Galati, cred ca e "ok" sa spun ca nu cunosc SmartStudio sau sa nu te recomand...Dar sa ma apuc sa arunc cu mizerii in tine, CUM TE-AI SIMTI???? Pentru mine nu e de mirare ca apele sunt asa "tulburi" in videochatul romanesc cu oameni ca tine si ca alexiss, desi nu am inteles CU CE TE AVANTAJEAZA pe tine un astfel de comportament mizerabil fata de noi??? Nu te-am tratat suficient de bine? Nu ti-am oferit tot ce ai cerut? Ai facut vreo sugestie pe care nu am asculta-o cu maximum de atentie?

Si mai pot da multe printscreenuri sau chiar forwarda emailuri de la diversi, prin care sa demonstrez cat de MIZERABILI au fost unii!!!! Si asta fara ca eu sa fac vreun fel de investigatii, doar ce mi-a ajuns pe la urechi fara sa intreb nimic, desi era clar ca treaba mirosea urat! Ca unii nu au vrut sa vina, OK!!! Super!!! Dar ca atunci cand erau intrebati de catre alti participanti sau interesati de eveniment, daca mai merg sau nu, raspundeau cu "Eu nu mai merg, dar nu te du nici tu, ca o sa fii singur!", fara sa mai vorbim de altii care imi contactau oamenii persoana cu persoana si "ca din intamplare" le ziceau ca "nu se merita sa vina la CS/ECA, pentru ca.....", CUM TI SE PARE???? De fapt, nu e nevoie sa te mai intreb ceva, ca tu doar stiai toate detaliile astea dinaintea mea!

Eu am lasat usa deschisa oricui si am invitat pe aproape oricine, dar daca unii s-au exclus singuri, oare nu exista si o parte pozitiva in faptul ca persoane de acest nivel, nu vor mai fi niciodata la noi??? Eu zic ca unii, poate chiar multi, s-ar putea sa aprecieze si asta sa fie unul dintre marile noastre avantaje!!!

Cat despre 2017, nu fi chiar asa pesimist, Razvan! Stii cum se cheama aia care mor de dubii pe seama altora!

Pe de alta parte, eu recunosc ca nu ma bucur, ca oameni ca tine, pe care i-am considerat profesionisti, inteligenti si cu (un minim de) caracter, si pe care i-am invitat sa se adauge valorilor pe care evenimentul meu a incercat sa le adune/ofere, au ajuns sa ma dezamageasca cu un comportament atat de josnic! Faza e ca dupa o anumita varsta, doar surprizele placute mai sunt cu adevarat ...surprize! Nu stiu daca sa dau vina pe "anturajul" care te-a influentat negativ sau doar pe tine, dar in tot cazul, eu sunt mult mai optimist ca tine si cred, in ciuda anumitor pronosticuri negative, ca vom putea organiza evenimente cu mult mai respirabile decat prietenul tau, si chiar cu mult mai multa valoare pentru cei care cauta informatii/idei/afaceri noi!!!
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde Smart » 05 Ian 2017, 07:47

Sa le luam asa pe rand..incetisor... pe puncte:

1: Ar fi de apreciat ca aceste postari sa fie mutate pentru a nu polua topicul omului degeaba...pentru ca am lucruri de zis!
2: Inainte sa pui tu mailuri si ce mai vrei tu Luca am sa postez eu o parte din conversatia de pe Facebook ca sa vezi cat de mult aberezi!
3: Desi apreciez evenimentul BucharestCams, am participat la el si probabil voi mai participa sunt curios cum poti face tu comparatii... tinand cont ca nu ai fost nici la ultimul AwSummit si nici la acest eveniment?..E ca si cum as spune eu acum ca AVN e nasol desi nu am fost acolo..logic?
4: Nu imi este rusine pentru ca nu m-am pus eu pe lista, de fapt am fost doar pe maybe ( check print screen ) . Si faptul ca am zis ca e "probabil" sa vin nu inseamna "promit" ca vin si nici nu consider ca ma obliga sa dau explicatii de ce nu mai vin..zic eu...
5: Chiar te rog daca te intreaba cineva de SmartStudio sa zici ce vrei.. Nu de alta dar noi suntem SmartChat Studio.. SmartStudio e altcineva.. ce ai cu oamenii?..
6: Daca la inceput am avut intentia sa sustin evenimentul si ulterior m-am sucit nu iti pune semne de intrebare?.. O fi vina mea?...Sau e vina ca sa citez pe cineva oarecum pe cineva "Am ajuns acolo si nu era summitul"
Cand intrebi de toata lumea incepand cu "Big Red" si terminand cu modele independente daca vin la CamSum si toti au zis un ferm NU desi tu ziceai ca o sa fie mega-wow sunt de condamndat ca nu am venit?
Cand vorbesc cu lume din Spania si cand intreb care e treaba... nu zic mai departe ca nu are rost..
7: Nu am cerut nimic care sa fie sau nu indeplinit
8: Nu stiu cine ce ti-a zis.. dar nu prea stau prin cercuri publice...muncesc mult.. nu am timp...
9: Nu stiu ce probleme ai tu cu "UNII" dar eu am alte probleme....
10: Nu da vina pe anturaj.. da vina pe mine.. pentru ca vreau sa cred ca iau decizii de capul meu... fie ele bune si proaste.
11: Eu nu o sa dau conversatii cu terte persoane dar tot ce sa intamplat dupa CamSum ma face sa cred ca am luat o decizie geniala ca nu am venit.. chiar daca spun din nou ca mi-ar fi placut o vacanta in Lloret...Modul in care te-ai comportat cu foarte multi oamni care nu au fost sau care chiar au fost acolo mi-a clarificat totul.
12: Sa inteleg ca daca nu am participat la CamSum nu mai sunt profesionist, nu mai am caracter si mi-a scazut numarul de neuroni?
13: Te rog daca vrei sa i-mi zici ceva mie pai spune-mi mie. Nu mai arunca sageti in alta parte... nu de alta dar incep sa ma cred mai putin important... credeam ca din cauza mea CamSum nu a fost ce trebuie. Pe sistemul am sotie.. nu mi-o trag cu Alexiss.. deci nu ma baga in combinatiile in care nu sunt...

Imagine
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde alexiss » 05 Ian 2017, 14:12

Ah ce ma bucur ca s-a rupt topicul si pot sa fiu ceva mai direct , informal si ironic .

Dragutul meu Luca . Sugestia mea este ca urmatorul eveniment sa-l faceti intr-o canoe , pe sistemul 8+1 , asta in conditiile in care vei reusi sa aduci un om in plus fata de 2016 . Poti incerca si un antranament pentru olimpiada , 2018 nu e departe . Doar ca stiu (nu vorbesc din auzite cum aberezi tu in postarile tale) ca fotografii nu doar ca nu i-ai platit , dar i-ai si jignit atunci cand au cerut sa-ti onorezi promisiunile . Deci inca 3 oameni necesari ... Dar oricum va fi , sunt sigur ca cei de la Comitetul Olimpic Roman o sa va trimita niste cupe sau medalii pentru intentie si antrenament , doar ca va trebui sa platesti 80 Euro pentru asta ...

In atare conditii , plus multe alte lucruri interesante , mizerii , discutii , barfe la colt de strada , screenshioturi , transcripturi , ca sa nu mai zic agresiunile ce le-ai avut la adresa fetelor mele (si modelele de la NightProwl pe care le-ai futut creierii la propriu cu cacaturile tale , dar si fetele de la AW MEDIA) daca tu vi aici si vrei sa faci poze in orice crezi tu ca vrei sa faci poze ... atunci , cand ma gandesc la tine , nu pot decat sa citez dintr-un ilustru contemporan : Gigi Becali ! "Esti Tralala" atunci cand consideri ca te voi lua eu , sau oricine altcineva in serios .

Eu in general am lucruri de zis , argumente , chestii , treburi , dar chiar nu te pot lua in serios sa-ti compun un astfel de raspuns , pentru ca stiu , ca indiferent cate argumente ti se vor arata , indiferent cati oameni iti vor spune , vei continua sa te comporti in acelasi fel .

Mult succes !
alexiss
User Avansat
User Avansat

Mesajde SAD^^EYES » 15 Ian 2017, 09:00

Mutat de Ionuț în categorie mai vizibila, rămâne asa pana apuc sa citesc și eu tot topicul, multumesc.

Cu stimă, Ionuț
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj