Marketing Model Independent Imlive si nu numai

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde evaeva1 » 26 Noi 2013, 10:02

Neata!

Stau de cateva zile si tot clocesc fel si fel de idei care ar putea ajuta un model independent sa se promoveze si de ce nu sa isi atraga un traffic suplimentar pe site-ul pe care lucreaza sau popularitate. Am incercat sa gasesc pe forum cateva idei mai explicite, insa nu am reusit. Sunt noua in bransa si s ar putea sa visez la cai verzi pe pereti, insa cel putin putem dezbate ideile, si astfel modelele ce vor sa se dezvolte si sa se implice mai mult vor putea gasi cateva tips-uri!
Eu lucrez ft mult cu Imlive, iar acolo, am accesat aproximativ toate toolsurile oferite: poze bune, teaser video, show inregistrat, participare party uri, am vazut ca iti poti crea 10 pagini web, insa ma intrebam unde, cand si de cine vor fi accesate sau promovate? In momentul in care le creezi nu ai f multe optiuni care sa vorbesca despre tine si ceea ce oferi! Doar cateva poze si o consola Imlive care duce direct catre profilul tau! Stie cineva care e scopul acestor pg web?
Mi -am creat un cont de facebook prin care incerc sa ma promovez si sa fiu cat mai aproape de membrii existenti sau potentiali! Nu sunt adepta schimbului de contacte cu membrii si mutare pe Skype sau yahoo, si atunci ma intrebam, cum ii voi avea acolo pe facebook? Poate doar daca li s a pus pata rau incat sa scotocesca netul. Cand am creat primul cont de FB m am apucat sa dau add la o multime de personae, care erau related acestei activitati, si am reusit sa obtin un facebook blocat, pt ca nu I am putut identifica ulterior pe virtualii mei prieteni :lol: Acum am creat din nou, si am incetat sa mai trimit cereri de prietenie caci datorita pozei de profil vin oricum singure! Pun poze acolo , le dau share si info cand sunt online, insa langa poze mai pun un link care duce direct la profilul de pe imlive! Oare ar trebui sa pun acel referral link oferit de imlive? :?:
Am vazut ca facebook ofera servicul de Advertisig, si poti plati pt promovare, oare merita? stiti ceva despre asta?
Mi am creat cont pe twitter prin care tin legatura cu cei care sunt followers, informez cand sunt online, ce fac cand nu sunt online, la ce ma gandesc ( evident toate tweeturile pe care le fac sunt image related, si nu ies decat ft rar din sfera erotic)
Vreau un site propriu in care sa vorbesc despre mine, despre showrile pe care le fac, cu foto cu console care sa ii duca online, cu rubrica how to register, si ce beneficii au ca si membrii, un mic teaser video, insa nu prea stiu cum sa fac asta, nu ma pricep ft tare, dar am gasit niste tutoriale pe net care te pot indruma! Apoi ma gandeam, daca il fac site ul, cine intra acolo, nu ar trebui si ala promovat?
Ma gandeam si la Blogging, insa nu stiu daca ar ajuta
Am auzit de webmastering .... sau ca sunt persoane care se ocupa de promovarea unui model, prin constructia de pag web, si nu numai! Nu stiu prea multe despre ce implica! Este cineva care foloseste si poate sa ne dea mai multe detalii?
Am auzit ca cei de la Imlive promoveaza doar fetele din HOF? oare sa fie adevarat? eu deocamdata nu sunt in HOF, insa nu mai am mult pana ajung acolo, :lol: :lol: :twisted: imi mai trebuie doar putina perseverenta :P Am gasit zilele trecute pe facebookul de imlive, intradevar doar fete din HOF nu si newbies sau .... am mai auzit ca si paginile acelea web create din powertools nu sunt promovate decat daca esti HOF! Stiti ceva despre? :?:
Stie cineva despre acele ferestre tip pop-up care apar pe siteuri ? O casuta mica in dreapta pagini, care invita vizitatorul pe siteul X la tine modelul Y? :oops: suna silly, stiu.... nu ma pricep prea tare, insa ma gandeam sa nu clocesc idei de una singura in necunostinta de cauza! :lol: Deci, dragi modele, aveti ceva idei, sau pareri sau orice care sa ne ajute sa fim si mai bune in ceea ce facem? :mrgreen: :mrgreen:
evaeva1
User Activ
User Activ

Mesajde fetish » 27 Noi 2013, 12:32

eu am fost si in HOF sin in afara HOF ului , ce pot sa iti garantez ca sunt sigura ca mi-a adus trafic a fost vechimea de model in domeniu ,si faptul ca am muncit constant nu o zi da 7 ba , sa stii ca memrii nu-s prosti deloc odata ce devii o fatza cunoscuta online o sa =i atragi muult mai repede

in rest twiter facebook , e f ok sa le incerci poate ies ani si te ajuta

bafta
fetish
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj