Manycam&encoder

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde body81 » 21 Mar 2012, 15:59

Buna ziua, mi-am facut recent cateva conturi pe mai multe siteuri. Pana acum foloseam manycam pentru a intra pe mai multe siteuri deodata, insa acum am primit aprobarea de la streamate. Am instalat encorer 3.1(cel care il recomanda streamate) dar problema este ca nu mai pot deschide manycamul deodata cu encoder. Cred ca nu sunt compatibile cele doua. Va rog sa-mi dati un sfat despre ce program ar trebui sa folosesc pentru a lucra pe streamate cu encoder si pe celelalte(jasmine HD, camcontact, livescores). Folostesc winmdows xp sp3 iar camera e Logitech c910. Astept raspunsurile voastre. Va multumesc
body81

Mesajde digitalsin » 23 Mar 2012, 03:41

descarca ultima versiune va fi si mai bine ;) Adobe Flash Media Live Encoder 3.2

desi daca ai splitcam poti emite 640X480 direct din streamate fara Flash media encoder
dar daca optezi totusi pt flash media encoder atunci seteaza la VIDEO-DEVICE >> splitcam ( nu Logitech c910) la fel alegi si din starHD sau livejasminHD sau din flash player settings la Camera alegi splitcam.

bafta
digitalsin

Înapoi la Discutii Tehnice