Mai multi bani pe site-uri care au si freechat?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde norbert2010 » 05 Mai 2005, 20:06

hey, everybody!

ce credeti, se fac mai multi bani pe site-urile care au si optiune de freechat, sau pe cele la care cei ce vor sa vada actiune, intra direct?

sa vedem.....

bafta tuturor!
norbert2010

Mesajde ROMEO_ROMEO » 05 Mai 2005, 23:57

indiscutabil pe site ..fara free chat....compara jasmin ..joy cu xcams....daca 0 fata in free nu imi arata corpul dar pare sa fie sexi...platesc sa o vad...asa si in no free...poza pare atragatoare..deci platesc oricat sa o vad,,,sa numai punem ca intra si unii din greseala...unii doar sa vada...deci in no free.,..se aduna banii...
ROMEO
ROMEO_ROMEO

Mesajde Leeah » 06 Mai 2005, 11:45

Fara free video ma...categoric. Decat daca iti face placere sa ai o turma de disperatzi care vor sa vada cat mai mult, si pt care tre' sa zambesti amabil si prietenos pana faci riduri =))
Sau ma rog, eu de exemplu daca n-am un prost in vid fac alte chestii prin casa, daca as sta pe un site cu free vid ar insemna sa-mi amortzeasca fundu' in fatza pc-ului, yuck, no thanks :D
Leeah

Mesajde Troublesome » 15 Iul 2005, 06:24

Leeah scrie:eu de exemplu daca n-am un prost in vid fac alte chestii prin casa, daca as sta pe un site cu free vid ar insemna sa-mi amortzeasca fundu' in fatza pc-ului, yuck, no thanks :D

:lol: good point
Troublesome

Mesajde Svideo » 15 Iul 2005, 12:14

Depinde de la site la site, evident ca cele fara free sunt mai comode pentru modele dar sunt situri cu free care au trafic mult superior ... vezi directsex, flirt4free, etc ...
Svideo
VETERAN
VETERAN

Mesajde inocenta » 15 Iul 2005, 13:21

Eu de exemplu spun ca se fac foarte multi bani pe site-urile cu free.Parerea mea este ca daca intreadevar vrei sa faci bani nu stai cu sesiunea deschisa dar tu de fapt speli rufe sau faci mancare si cand auzi un sunet ai si sarit in fata calc.As vrea daca se poate sa imi spuneti cam ce suma faceti lunar sau periodic pe aceste site-uri fara free.imi cer scuze daca am deranjat pe cineva dar e doar o parere.
inocenta
User Junior+
User Junior+

Mesajde grumette40 » 15 Iul 2005, 16:24

Io lucrez de 3 ani in acest domeniu.Din experienta mea site-urile fara free solicita mai putin model si in acelasi timp se fac mult mai multi bani pe ele.Cel mult io am facut intotdeauna bani mai multi si am lucrat pe site-uri cu free cu trafic consistent,dar am facut mult mai putin.
Sa stai sa te ,,maimutaresti'', vorba unei alte fete de pe acest forum,pentru toti pustanii,sa te rogi de ei sa le faci show,sa te injure pe gratis si sa faca misto de tine,io zic ca nu se merita in conditiile in care scoti aceeasi bani.Daca as scoate mai multi cu siguranta as trece peste toate acestea,dar altfel,nu.
grumette40
User Activ
User Activ

Mesajde SAD^^EYES » 15 Iul 2005, 18:42

Eu sunt mai mult de partea sistemelor cu free chat, nu pentru ca as avea ceva impotriva celorlalte , ci doar pentru ca m-am format si am format modele in acest tip de siteuri cu free chat.
Cum am spus si in alte articole, sistemul conteaza mai putin din punct de vedere al realizarilor, in primul rand conteaza MODELUL si anume modul in care intelege sa isi desfasoare activitatea. Deasemenea trebuie sa existe o armonie perfecta intre site si caracterul, principiile, limitele modelului.
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde SAD^^EYES » 15 Iul 2005, 20:10

ROMEO_ROMEO scrie:indiscutabil pe site ..fara free chat....compara jasmin ..joy cu xcams....daca 0 fata in free nu imi arata corpul dar pare sa fie sexi...platesc sa o vad...asa si in no free...poza pare atragatoare..deci platesc oricat sa o vad,,,sa numai punem ca intra si unii din greseala...unii doar sa vada...deci in no free.,..se aduna banii...
ROMEO

Indiscutabil este discutabil :) hehehe, cunosc personal modele care nu ar lasa jasminul si joyul pentru nici un alt sistem, indiferent de cat de bine sunt cotate sau cat de profesional se lucreaza acolo. Cu cateva mentiuni: au avut rabdare sa inteleaga si deasemenea sa descopere pe cont propriu “micile secrete” ale jasminului si joyului, pentru ele vizitatorii sunt potentiali clienti --- punct---. Incearca de exemplu sa prezinti modelelor din top livejasmin, un site ca xcams.be sa vezi ce se intampla.
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde SAD^^EYES » 15 Iul 2005, 20:21

Svideo scrie:Depinde de la site la site, evident ca cele fara free sunt mai comode pentru modele dar sunt situri cu free care au trafic mult superior ... vezi directsex, flirt4free, etc ...

DirectSex nu are free chat, chatul se desfasoara doar cu membrii platitori. Exista un free slow video, care se ofera gratuit tuturor membrilor sitului, dar ei nu au posibilitatea sa scrie modelului pana nu acceseaza chatul.
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde SAD^^EYES » 15 Iul 2005, 20:39

Leeah scrie:Fara free video ma...categoric. Decat daca iti face placere sa ai o turma de disperatzi care vor sa vada cat mai mult, si pt care tre' sa zambesti amabil si prietenos pana faci riduri =))
Sau ma rog, eu de exemplu daca n-am un prost in vid fac alte chestii prin casa, daca as sta pe un site cu free vid ar insemna sa-mi amortzeasca fundu' in fatza pc-ului, yuck, no thanks :D

Este bine de stiut pentru toata lumea, in sistemele cu free chat, daca astepti sa iti pice membrul in privat "precum para in gura lu natafleata" atunci degeaba mai te inregistrezi pe ele, ajungi sa "iti amorteasca fundu'" la fel cum a amortit cel al Leeah-ei... in schimb daca esti dispus sa inveti cum sa culegi "para", si daca acceptati modul in care situl functioneaza, atunci adresati intrebarile care conteaza.
Nu am vazut pe NIMENI pana acum care sa intrebe relavant: Ce draq sa fac sa imi imbunatatesc rezultatele pe siteul X, am facut pana acum asta, asta, asta, asta si nu pot sa sar de 500$ in ruptul capului, ce sa mai fac?

Inca odata oameni buni, nu siteul are cea mai mare importanta, MODELUL este cheia.
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde inocenta » 15 Iul 2005, 21:14

Eu de ex pot spune ca pe un site cu free ajung la 5.000$ pe perioada.Credeti ca as face aceiasi bani pe un site fara free?Iar apropo de "maimutareala" cred ca isi are rolul ei.Plus de asta banii se fac cu mintea asa ca vb lui SAD daca astepti sa cada para, s-ar putea sa mori de foame pana cade ea.
inocenta
User Junior+
User Junior+

Mesajde grumette40 » 15 Iul 2005, 21:15

Nu am zis ca nu se fac bani frumosi in cazul site-urilor cu free chat,am zis doar ca munca e mai multa.
Evident ca fetele ce se afla in topul site-urilor mentionate de tine au deja cativa membrii fideli si nu ar avea nici un rost sa caute un alt site si sa o ia de la capat.
Io am prezentat doar opinia mea.Am avut ocazia sa lucreze cu ambele sisteme la studiouri diferite.Am reusit sa ma descurc pe amandoua,adica am avut aceleasi rezultate.Am lucrat si cu ambele sisteme deodata.
Mie imi convine mai mult sa stau in fata calculatorului ,sa invat pentru examene si sa fac bani in acelasi timp.Io zic ca acest sistem fara free are un dublu avantaj:poti sa faci 2 lucruri deodata si bine.
Mie cel putin mi se potriveste:reusesc sa fac in jur de 1500 euro pe luna si am si note de la 9 in sus la examene.
Cui ii place sa stea la palavre cu membrii pe free chat,distractie placuta!
grumette40
User Activ
User Activ

Mesajde SAD^^EYES » 15 Iul 2005, 21:15

grumette40 scrie:Io lucrez de 3 ani in acest domeniu.Din experienta mea site-urile fara free solicita mai putin model si in acelasi timp se fac mult mai multi bani pe ele.Cel mult io am facut intotdeauna bani mai multi si am lucrat pe site-uri cu free cu trafic consistent,dar am facut mult mai putin.
Sa stai sa te ,,maimutaresti'', vorba unei alte fete de pe acest forum,pentru toti pustanii,sa te rogi de ei sa le faci show,sa te injure pe gratis si sa faca misto de tine,io zic ca nu se merita in conditiile in care scoti aceeasi bani.Daca as scoate mai multi cu siguranta as trece peste toate acestea,dar altfel,nu.

In meseria mea ("sunt cel care pleaca la drum odata cu modelul, sunt cel care o ajuta sa inteleaga primii pasi, incerc sa gasesc solutii in functie de personalitatea modelului, o monitorizez aproape in permanenta in incercarea de ai gasi punctele slabe sau forte. Toate astea pentru a putea sa o indrum spre maximizarea rezultatelor cu un efort mai mic in viitor") am intalnit diferite siteuri cat si diferite tipuri de caractere umane... consider ca pentru un model care pleaca la drum este de cel putin 10 ori mai greu sa se ridice intr-un sistem fara free chat. Deasemenea timpul de formare al unui model dureaza mult mai mult in sistemele fara free chat.
Se spunea aici ca "site-urile fara free solicita mai putin modelul si in acelasi timp se fac mult mai multi bani pe ele", este si adevarat si fals in acelasi timp... exemplu: se fac mai multi bani pe ifriends sau imlive, sa zicem, ca nu au free video dar cu un efort mult mai mare decat pe livejasmin de exemplu care are free chat (ATENTIE - ma refer la modelele incepatoare)...........

Grumette40 mi-as dori foarte mult sa continuam discutia pe acest subiect, dar as vrea daca se poate sa fie o discutie bazata pe lucruri relevante, o discutie care sa ii ajute pe cei incepatori sau in formare sa isi aleaga cea mai buna cale.
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde SAD^^EYES » 15 Iul 2005, 21:26

grumette40 scrie:Nu am zis ca nu se fac bani frumosi in cazul site-urilor cu free chat,am zis doar ca munca e mai multa.
Evident ca fetele ce se afla in topul site-urilor mentionate de tine au deja cativa membrii fideli si nu ar avea nici un rost sa caute un alt site si sa o ia de la capat.
Io am prezentat doar opinia mea.Am avut ocazia sa lucreze cu ambele sisteme la studiouri diferite.Am reusit sa ma descurc pe amandoua,adica am avut aceleasi rezultate.Am lucrat si cu ambele sisteme deodata.
Mie imi convine mai mult sa stau in fata calculatorului ,sa invat pentru examene si sa fac bani in acelasi timp.Io zic ca acest sistem fara free are un dublu avantaj:poti sa faci 2 lucruri deodata si bine.
Mie cel putin mi se potriveste:reusesc sa fac in jur de 1500 euro pe luna si am si note de la 9 in sus la examene.
Cui ii place sa stea la palavre cu membrii pe free chat,distractie placuta!

Aici este cheia, depinde ce iti doresti sa faci, dar daca esti multumita, asta conteaza cel mai mult. Pentru tine video chatul este o activitate de trecere, probabil, pe care consideri ca o vei practica pana in momentul cand vei reusi sa iti indeplinesti celelalte vise. Pentru mine in schimb activitatea asta este un mod de viata, si probabil voi iesi la pensie din video chat :) de aceea nu le pot sfatui pe modele sa se multumeasca cu 1500 si sa nu incerce sa ajunga mai sus, mai ales pe cele care au talent pentru asta. Cand stiu ca sunt modele care au avut realizari de 1 mil de dolari pe ifriends in 2004, chiar nu pot sa ma plafonez acum.
Daca eu iti spun ca exista posibilitatea sa faci 1500 de euro fara sa stai 1 ora online intr-o luna, ai crede ca sunt nebun? Dar asta nu se poate fara munca asiduua de la inceput.
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde SAD^^EYES » 15 Iul 2005, 21:33

Desemenea nu pot sfatui un model incepator sa inceapa cu altceva in afara de free chat, pentru ca free chatul te invata meserie adevarata, daca ajungi model bun in free chat, atunci faci fata in orice alt sistem fara probleme prea mari, fie el profesional sau amator, In schimb toate modelele care au inceput sa zicem in ifriends au stat ani in sir "degeaba", si chiar daca au facut bani, nu au inteles aproape nimic din complexitatea acestei meserii, si au ajuns acum sa se vaite ca nu reusesc sa sara de 500$ pe luna. Mai grav este ca nici nu se pot schimba datorita modului in care s-au format. Asta este si motivul pentru care la global vorbind, nu prea auzi de cei care se realizeaza din video chat.
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde grumette40 » 15 Iul 2005, 21:38

Nu zic ca nu ai mai multa experienta ca mine Sadeyes dar io nu vorbesc numai din experienta mea ,ci si a altora(inclusiv studiouri) care au rezultate mai bune ca mine si care lucreaza pe acelasi sistem.
Pentru un model incepator care sta 5 ore sa scrie o fraza,evident sistemul free chat este bun,caci cu aceast ocazie modelul capata dexteritate.
Pe mine nu m-a ajutat nimeni niciodata,asa cum iti ahjuti tu modelele.Vreau sa zic ca primul meu sef m-a asezat in fata calculatorului ,m-a pus sa scriu niste chestii pe o foaie si mi-a zis spor la treaba nimic mai mult.Rezultatele nu au aparut in primele zile.Io faceam 35-40$ pe seara si altele 80$,evident seful fiind nemultumit.L-am rugat macar sa ma lase sa accesez sie-ul pe care lucram sa pot invata si io de la altele ,dar nu a fost de acord.Intr-o saptaman am ajuns sa le intrec pe fetele respective.
Daca exista vointa si dorinta de munca io zic ca nu e nevoie de prea mult ajutor.Prea multa dadaceala nu cred ca ajuta totusi.
grumette40
User Activ
User Activ

Mesajde Crowley » 15 Iul 2005, 23:24

Hmmm,ma bag si eu putin in discutie desi cred ca nu am nici jumatate din experienta celor care au mai scris aici.
Sunt convins ca sad eyes stie ce vorbeste,e posibil sa aiba si dreptate desi nu ii impartasesc punctul de vedere.Am urmarit de exemplu cateva ore activitatea pe Jasmine a 2 modele care evident erau noi in meserie.Spun evident ca erau noi pentru ca faceau aproape showuri complete in free in incercarea disperata de a atrage clienti si in 3 ore si putin nu au avut nici un privat si ma gandesc eu ca dupa vreo saptamana de ''distractie'' de asta in care banutii cam lipsesc ... iti vine sa iti cam bagi picioarele in jobul asta.
Si cu riscul de a repeta o idee care cred ca am expus-o in alt post,mie personal mi se pare o idee nerentabila si care per total poate duce la scaderea productivitatii atragerea de super trafic din care majoritatea covarsitoare este reprezentata de indivizi care nu au platit si nici nu au vreun plan sa plateasca vreodata pentru distractia asta,pentru cei care sunt clienti care stiu ce vor exista metode de a le promova imaginea modelului,poze,free videos si bineinteles pot stabili inainte o legatura cu modelul cu free text chatul.Deci nici ca idee nu ii vad sensul,adica poti vedea poze sau free video deci in mare te poti edifica daca modelul corespunde din punct de vedere al fizicului cu dorintele tale ca guest,poti discuta cu modelul...so ...what's the point in this?
Crowley
User Activ
User Activ

Mesajde grumette40 » 16 Iul 2005, 13:13

Sad eyes?Sa faci 1500 euro inttr-o luna fara sa stai o ora on-line?As crede ca esti magician ,nu nebun.Adica practic este imposibil.
In schimb daca imi vorbesti de vreun model ce a agatat pe un fraier pe chat si ii trimite bani lunar,ca de,s-a indragostit de ea ,si ea il plimba cu tot felul de vrajeli ,asta e alta poveste.Cunosc si io astfel de specimene!
grumette40
User Activ
User Activ

Mesajde grumette40 » 16 Iul 2005, 13:20

Si nu imi spune ca in cazul acelui castig de 1 milion de dolari nu e tot aceeasi poveste.
Dar asta nu are nici o legatura cu sistemul free chat sau cu cel fara free chat.In ambele cazuri se gasesc tot felul de ciudati de ar da ,,marea cu sarea'' pentru un anumit model.
Nu cred ca exista model care nu a primit vreodata bani de la un asemena ciudat sau caruia macar sa i se fi propus sa primeasca bani.
grumette40
User Activ
User Activ

Următorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj