Mai multi bani pe site-uri care au si freechat?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde SAD^^EYES » 17 Iul 2005, 08:58

Nu sunt nici nebun nici magician, si nici nu este vorba de fraude sau alte tampenii (pentru ca a cere bani unui membru este considerata frauda si poate avea consecinte extrem de grave).
Pentru a face 1500$/E fara a sta online nu este o sarcina atat de grea, momentan daca lasi in jasmin si joy un show inregistrat 24/7 in sectiunea de video acesta poate genera intre 100$ si 300$ pe luna cumulat pe ambele siteuri. In afara de acest lucru cam 50% din clientii care vizualizeaza inregistrarea vor dori sa intalneasca modelul live.
In alte sisteme foarte mari cum ar fi ifriends, daca inveti sa iti croiesti drumul un video inregistrat HDTV poate genera peste 1500 lunar (pentru majoritatea croierea acestui drum a devenit in ziua de azi o sarcina imposibila, datorita lipsei de informare, vointa, plafonare etc).
Iar treaba cu 1 milion de dolari intr-un an este realizarea unui model din Pantelimon, a terminat in 2003 pe locul 2 sau 3 in ifriends, acum este stabilita in USA. O mare parte din banii realizati au fost din fanclub, video, telefonie etc.

Si pentru a lamuri problema asta free chat vs no free chat, la nivel incepator si mediu se fac mai multi bani in siteurile cu free chat GENERAL VORBIND, la nivel avasant, invers, se fac mai multi in siteuri ca ifriends, imlive etc. Intrebarea este cat % din video chatul romanesc lucreaza la nivel avansat?
Si aici vorbesc strict de prezent cand un model sau studio isi incepe activitatea.

Deasemenea la nivel mediu, modele cu 1-2 ani experienta procentul celor care se vaita de Ifriends este cu mult mai mare decat al celor care se vaita de free-chat. Din peste 100 de modele care m-au contactat in ultimile luni pe suportul de la site, 60% se vaitau ca nu reusesc sa depaseaca 500-1000$ pe luna in ifriends sau imlive, 30% se vaitau ca in ultimele luni ifriends-ul si imlive este la pamant sub 500$ + refunduri sau charge backuri, iar 10% se vaitau ca nu suporta siteuri ca jasmin, joy etc datorita nesimtirii anumitor vizitatori si datorita fricii ca pot fi vazute de apropiati, prieteni etc, dar culmea nu se vaitau de realizari.

Pentru mine lucrurile sunt clare, sunt sigur ca in toate sistemele sunt modele de varf cu realizari mari si modele cu realizari mici, si consider ca mult mai benefic ar fi sa discutam FACTORII care determina aceste lucruri, decat sa gasim nod in papura sistemelor. Daca aceste sisteme erau concepute gresit atunci ele nu mai existau/rezistau in acest bussiness sau se tarau cu 2-3 modele online ca alte sute de siteuri.
Din moment ce eu vad si pe Imlive si pe Jasmin peste 100 de modele online pe zi si peste 200 pe noapte, imi este clar nivelul la care se afla aceste 2 siteuri. In concluzie ar fi mult mai benefic sa discutam despre strategiile de maximizare a rezultatelor in aceste sisteme.
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde Crowley » 17 Iul 2005, 22:48

Hmmm,ca de obicei sadeyes pune problema in sens pozitiv(si bine face).
La siturile cu free chat nu ma bag,nu ma intereseaza sa lucrez pe sistemul asta,la Imlivd care considerati ca este diferenta intre un model care face intre 500 si 1000 pe pay period si cel care face 3000 plus pe acelasi payperiod?
Crowley
User Activ
User Activ

Mesajde Svideo » 18 Iul 2005, 09:41

sa iti spun eu care NU este diferenta? in nici un caz cel de 3000 nu arata mai bine decat cel ed 1000 (ca regula nu caz particular) ... deci daca nu e exteriorul trebuie sa fie interiorul, nu? :)
Svideo
VETERAN
VETERAN

Mesajde Geta » 04 Sep 2006, 06:26

Da, free-chat-ul e constructiv. De formare. Dar dupa cativa ani, satula de atata vrajeala proasta, aceeasi fraieri libidinosi, aceleasi dume... pff as opta pentru mai multe site-uri cu nude sau doar cu private. E prea mult stres, prea multi nervi. Oricat de calm ar fi un model, va spun sigur ca ajunge sa clacheze. Binenteles, ca asta se poate intampla la oricare alt job, asta ca si consolare. Insa DOAR fetele stiu ce inseamna. Same shit, different day. :wink:
Geta

Mesajde Chardonrose » 26 Sep 2006, 04:46

eu lucrez si pe free si pe nude..si fc mult mai multi bani pe free..depinde si de fata...ce engleza stie..ce sarm are..sunt fete carora nu le merge pe fre ptr ca nu stiu sa ii atrage in prv...din diverse motive...de aceea li se pare mai usor sa isi puna 3,4 poze sexy...si gata...dar ..repet se fac mai multi bani pe siteurile cu free
Chardonrose

Mesajde tantrik » 30 Noi 2006, 04:55

Da, ai dreptate grumette40(sper ca am scris bine)
Si iata de ce: De la inceputul anului tot urmaresc materialele pe acest forum.Am citit si rascititi articolele si topicurile, am luat notite si m-am inscris pe cateva site-uri fara a incepe vreodata sa lucrez.In final am ales Xlovecam..si numai ptr ca are si lb franceza si italiana pe care le vorbesc aproape la perfectie.Acum vreo 3 zile am inceput si eu munca pe site.Habar nu aveam ca are free chat si cand am intrat au tabarat pe mine vreo 20 de vorbitori in engl, franceza si italiana.Va puteti inchipui ce era pe capul meu sa ma conv in 3 limbi deodata..si in free chat.A trecut cam o ora pana m-am acomodat si mi-am revenit abia cand m-a speriat un sunet ce indica un privat show.Nu mai vb despre faptul ca am facut-o lata de prima data, impiedicandu-ma de cablul de la webcam , speriindu-ma si inchizand show-yul unde ma urmareau 2.Cu aceasta ocazie am luat si eu primii 12 euro in cateva minute.. dar vreo 3 ore am fost stresata de indivizi care imi cereau sa ma ridic, sa le arat sanii sau altele.Atitudinea mea era de "momaie"..in sensul ca le zambeam si nu faceam nimic din ce vroiau ei.Sunt o femeie cu un fizic foarte atractiv iar 95% dintre ei ma complimentau..dar ce folos daca acestia erau mai mult vizitatori si nicidecum membrii?! Oamenii sunt diferiti ca temperant si personalitate...iar in free chat nu poti sa discerni rapid cui trebuie sa acorzi mai multa atentie spre a-l atrage in private..ptr ca daca iti intra vreo 15 odata..ala esti!!! Unii chiar imi ziceau ca nu am figura de model ci mai mult de profesoara atat de serioasa aratam..si zau ca de 3 ore ma dureau muschii faciali de atata zambit "profesiona".
Eu nu vreau sa contrazic pe cei care sustin ca ptr incepatoare acest sistem free este bun dar are daruil sa te timoreze putin si sa pateasca multe ca mine..adica de a intra cat mai rar.In free ca sa fumezi o tigara trebuie sa tot inchizi sesiunea..iar daca mai esti si fumator inrait...ce faci?

Ce mai tura-vura..am sa ascult sfatul adminului si hai sa ma "profesionalizez" pe free chat..si va voi spune cat am facut dupa o luna de free pe un singur site unde promit sa stau 5 ore pe zi.
Voi revenii
tantrik

Mesajde ContSters2 » 30 Noi 2006, 10:17

As putea sa spun acelashi lucru ca SAD,se pot face peste 1500Esau $ fara sa stai nici un pic online asta daca ai pe cineva in ''spate'' ca SAD:)Banii se fac din replays ,vids,pics daca ai un webmaster destept care stie sa te promoveze unde trebuie si cand trebuie.In privinta siteurilor cu free sau live eu personal sunt pt live dar sunt f multe fete care fac sume uriase in free,depinde de abilitatea modelului,rabdarea si perseverenta cu care abordeaza fiecare site in parte.Pt cineva care este la inceput este chiar recomndat sa inceapa cu free chat pt ca in acest mod poate vedea si partea mai putin placuta a videochatului si aici ma refer la ''plangaciosii din free'' care cer tot felul de lucruri in chat,comportamentul unora dintre ei se regaseste f bine in comportamnetul unor membrii platitori,astfel modelul se confrunta cu toate tipurile de membrii si la momentul respectiv o poate ajuta sa gaseasca sol potrivita pt a maximiza fiecare privat.
ContSters2
VETERAN
VETERAN

Mesajde pregnant87 » 29 Mai 2016, 22:41

Sad^^Eyes,ptr ca nici dupa 11 ani nu ai vazut pe cineva care sa intrebe...."ce drea sa fac sa imi imbunatatesc rezultatele" pe site-ul X(Cb)....
Imi permit eu sa te intreb dupa atatia ani :)
Bine e normal sa iti spun ca vreau sa "sar" peste 5000 la perioada(nu 500) :).....
Si avand in vedere ca esti veteran,la cerere iti pun si print screen la ultimul an(sa zicem)...daca doresti si la ultimii doi,ca sa nu crezi ca am rasarit asa,ca ciupercile dupa ploaie... :)
pregnant87
User Junior+
User Junior+

Mesajde pregnant87 » 30 Mai 2016, 22:51

Am reusit sa trec de 5k yuhuuu :)
...si mai sunt 2 nopti din perioada
....stiu ca sunt multe fete peste mine,dar cu putina schimbare am reusit si eu,iar ptr cele care cred ca nu se poate va spun ca se poate :)
pregnant87
User Junior+
User Junior+

Mesajde GlamourFoto » 30 Mai 2016, 23:42

pregnant87 scrie:Am reusit sa trec de 5k yuhuuu :)
....stiu ca sunt multe fete peste mine,dar cu putina schimbare am reusit si eu,iar ptr cele care cred ca nu se poate va spun ca se poate :)

Bineinteles ca se poate si mai mult,

cine a spus ca nu ? :))
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde spia » 31 Mai 2016, 00:13

pregnant87 scrie:Am reusit sa trec de 5k yuhuuu :)

Felicitari! Ai trecut de 5k dar pe cate site-uri ai lucrat pentru a genera aceasta suma?

Pup
spia

Mesajde pregnant87 » 31 Mai 2016, 09:45

Multumesc spia,la fel iti doresc :)
Cred ca acum 5 ani,pe la inceput am incercat pe 2 site-uri dar mi sa parut greu.
Cu toate ca este destul de blamat,Chaturbate mi-a facut viata mult mai frumoasa de 3 ani de cand lucrez acolo :)
Pup
pregnant87
User Junior+
User Junior+

Mesajde pregnant87 » 31 Mai 2016, 09:48

Glam,nu a spus nimeni ca nu se poate,sincer eu acum cativa ani ma uitam la sumele ce se scriau pe un topic si credeam ca fetele mint :)
Ps:-am fost sincera :))))
pregnant87
User Junior+
User Junior+

Mesajde GlamourFoto » 31 Mai 2016, 12:16

pregnant87 scrie:Glam,nu a spus nimeni ca nu se poate,sincer eu acum cativa ani ma uitam la sumele ce se scriau pe un topic si credeam ca fetele mint :)
Ps:-am fost sincera :))))

unele fete mint / mimeaza :) tot timpul

sa revenim

>>> cele care fac cu adevarat $$, nu vin sa se laude pt ca automat atrag antipatii :)

spor in continuare pt ca e loc si de mai bine :)
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde spia » 31 Mai 2016, 13:21

pregnant87 scrie:Multumesc spia,la fel iti doresc :)
Cred ca acum 5 ani,pe la inceput am incercat pe 2 site-uri dar mi sa parut greu.
Cu toate ca este destul de blamat,Chaturbate mi-a facut viata mult mai frumoasa de 3 ani de cand lucrez acolo :)
Pup

Te intrebam deoarece daca faceai aceasta suma doar pe un site si doar pe o singura perioada (15 zile) e un minim acceptabil pentru un model.

Insa daca aceasta suma ai facut-o pe mai multe site-uri si intr.-o luna inseamna ca ai generat o suma mica avand in vedere aceasta activitate.

Iti urez noroc in continuare!
spia

Mesajde pregnant87 » 31 Mai 2016, 13:58

Aveti dreptate amandoi...ma luat "valul" :)
Mimam si eu,ce bine ar fi sa faci atatia bani...
O zi buna .
pregnant87
User Junior+
User Junior+

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 31 Mai 2016, 16:35

spia, ca tare esti veninoasa..... in primul rand fata e in concurs cu EA INSASI , nu cu tine preaminunato care faci 5000 / 5 minute, lasa fata sa evolueze si sa fie fericita cu viata ei .... banii nu sunt totul in viata , decat pentru sufletele seci si persoanele inculte, e dovedit stiintific .... deci fata e fericita pentru ca isi depaseste proprii ei parametri, adica ai ei, Glamour a incurajat-o dar tu invers, eu zic : decat sa otravesti omul mai bine fa un efort si lasa-i si pe altii sa traiasca , o sa vezi ca e soare suficient pentru toti si pestele din balta ta nu fuge nicaieri.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde black&white » 31 Mai 2016, 18:22

Pregnant felicitari, la cat mai multe praguri depasite!
black&white
User Junior
User Junior

Mesajde Smart » 31 Mai 2016, 21:18

Doua chestii:
1: 5000$/perioada este un minim decent pentru aceasta industrie?.. Haha traiesti pe alta planeta..deci afirmatia asta arata clar ca traiesti pe alta planeta
2: Conteaza daca banii sunt facuti pe un singur site sau mai multe? Adica se modifica valoarea banilor in functie de numarul de site-uri pe care sunt facuti? Afirmatia asta denota ca nici pe alta planeta nu cred ca ai loc...

Felicitari pentru incasari pregnant...
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde IsaGlamChat » 31 Mai 2016, 21:32

Spia,iar ai inceput cu idioteniile?

Media in videochat este 1k la perioada si o spun statisticile nu Spia ''habar nu am de viata mea''.Nu sunt nici 15% din industrie care trec peste 5 k la perioada si chiar nu conteaza pe cate sites ii faci,daca ai avea creier te-ai gandi ca poti face 500 usd in mai putine ore pe mai multe sites decat pe un sg site dar unde nu este creier nici nu ai ce sa ceri:)))Daca ai 3 mem la 1 dolar minutul ai fct 3 dolari pe minut ..think about that.

Felicitari pregnant,stiu ca ti-ai dorit sa evoluezi de ani de zile,continua,este loc si de mai bine daca ai ajuns aici.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj