Nu mai merge visit-x pentru jasmin

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde ColdDream » 18 Iul 2015, 02:18

Buna seara, am o problema la pc, deodata nu mai merge visit-x pentru jasmin, camera nu mai recunoaste visit-x splitcam,si nici nu pot sta pe celelalte 2 situri on linein aceelasi timp, caut pe cineva din Iasi sa imi puna la punct foarte bine pc-ul.Precizez ca este un i5,e destul de bun, nu am avut pb cu el pina acum cred ca s-a cam dat peste cap putin.Cine cunoaste pe cineva din iasi, bun cunoscator pentru configurare pc videochat, lasati-mi va rog frumos un mesaj privat. Multumesc anticipat :cry:
ColdDream

Mesajde lalaverim » 18 Iul 2015, 08:12

Problema apare si la mine, in aceeasi configuratie, procesor i5 + Chrome + Visit-X
A aparut de 2 zile pentru tura de noapte cu mare dificultate si intarziere am reusit sa ma loghez.
Cred ca e mai degraba o problema de la Flash pentru ca eu primesc eroarea aceasta:
Imagine
Parerea mea este ca e de la Flash si nu de la Jasmin pentru ca am avut aseara aceeasi problema si cand am incercat sa ma loghez pe imLive. Dupa vreo jumatate de ora de incercari am reusit sa ma loghez pe Jasmin +imLive
Nu tin minte sa fi fost vreun update de Flash recent dar e posibil sa ma insel.

Asteptam si alte pareri si eventuale metode de a repara problema nou aparuta dar clar nu e doar de la softul Jasmincam
lalaverim

Mesajde dragica1 » 21 Iul 2015, 09:27

Chrome are propriul flash,incearca sa-l dezactivezi
dragica1
User Junior
User Junior

Mesajde nikoleboss » 21 Iul 2015, 13:45

am avut si eu aceeasi problema dc incercam sa ma loghez pe imlive de pe chrome...am sters adobe l-am reinstalat de pe internet explorer adobele...si logarea pe imlive o fac tot de pe internet explorer si merge.
dc citesc ziarul de pe chrome trebuie la unele poze si video sa dau run this plug...pt ca la chrome nu-i place celalalt adobe....
important e ca functioneaza pana la urma...bafta
nikoleboss

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj