MacOs sau windows?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde SND » 10 Sep 2014, 08:30

Buna all,

De curand intampin o mare problema.Am intrat in posesia unu iMac si evident ca vroiam sa il folosesc la munca .Numai ca ,adobele nu imi merge adica:il instalez apoi primesc mesajul de eroare:"FlashMediaLive encorder cannot be opened because of a problem.Chck with the developer to make sure FML works with this verion of OS X.etc..iMAC-ul pe care eu il am este ultima generatie si updatat cu ultima versiune de os .Se mai confrunta cineva cu aceeasi problema ?In alta ordine de idei webcam-ul : am un Logitech 910 .Iubesc camera asta clara ,culori frumoase nu vreau sa renunt la ea ,modelele cunosc genul asta de addiction sa zic asa.Ii downloadez software-ul ca au si pt OS insa ,setarile numai sunt adica :cine are 910,920 cunoaste cel mai bine ,Right ligh,Brightness ,sharpness ,colours si ce mai e acolo lipsesc cu desavarsire.Nu ai ce setari sa ii faci.Nici macar window-ul cu zoom nu este .Daca cineva a trecut prin aceeasi problema ca si mine, va rog ,astept niste raspunsuri.Mentionez faptul ca webcam-ul l-am instalat si ii lipsesc setarile de care vorbeam mai sus pe iMac.

Thanks all!
SND

Mesajde mnn » 10 Sep 2014, 20:34

dc nu ii bagi si wind pentru munca..bootezi in ce vrei ,cand vrei..si nu iti complici viata inutil:) macu` iti permite sa il instalezi ..
mnn
User Activ
User Activ

Mesajde remuszica » 06 Dec 2014, 23:17

Ce OS X ai? Poti instala Windows cu BootCamp.
remuszica

Mesajde danger21 » 07 Dec 2014, 04:57

Poti instala Webcam settings http://www.macupdate.com/app/mac/43828/webcam-settings

Si de acolo controlezi setarile destul de bine. Poti incerca sa hostezi de pe imac, avantajul este ca nu mai ai nevoie de split cam. Iti ia camera automat pe toate siturile pe care hostezi. Camera e chiar buna, daca ai lumina ca lumea. Print scrinurile se fac mult mai usor, si multe alte avantaje. Iti ia ceva sa te obisnuiesti, dar daca nu, revii pe windows fara probleme.
danger21
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj