lucreaza cineva pe NAKed.com?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Lolly19 » 08 Apr 2013, 08:23

Buna, am gasit un site, Naked.com nu stiam de el, nu stiu cat de nou e dar pare ok, doar ca ei nu au Payoneer ci doar transfer bancar ca si metoda de plata. oare sunt seriosi cu banii?
A lucrat sau lucreaza cineva pe acest site?
Lolly19
User Junior+
User Junior+

Mesajde exunknown23 » 08 Apr 2013, 10:57

pe naked lucreaza cine poate! In general accepta doar studiouri, eu le-am dat mail cum ca as vrea sa ma inregistrez ca si model, dar cred ca e un an de-atunci si nu am primit nici un raspuns. Si ca mine multi altii
cat despre seriozitate, am auzit si de bine, si de rau
exunknown23
User Junior+
User Junior+

Mesajde Studio20 » 08 Apr 2013, 16:13

Lucram cu Naked de multi ani, sunt un site serios, desi nu au un trafic similar Jasmin sau MFC. In Romania lucreaza doar cu anumite studiouri, pe unele le-au si vizitat personal cu ani in urma (posibil sa primeasca si studiouri noi, trebuie intrebat la ei).

Da, fac plata in banca, asteptandu-se ca studiourile sa lucreze legal si sa emita facturi si toate cele.
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde SunStudio » 08 Apr 2013, 17:06

Studio20, faza cu interdictia muzicii in camera se intampla si la voi sau e chestie noua?
SunStudio
User Junior
User Junior

Mesajde RTModels » 08 Apr 2013, 21:01

La toata lumea, nu e noutate.
RTModels
User Junior+
User Junior+

Mesajde SunStudio » 08 Apr 2013, 21:46

RTModels, voi de cat timp lucrati cu ei?
SunStudio
User Junior
User Junior

Mesajde Studio20 » 09 Apr 2013, 09:29

SunStudio scrie:Studio20, faza cu interdictia muzicii in camera se intampla si la voi sau e chestie noua?

E peste tot ai absoluta, inchid conturi daca insisti cu muzica. O prostie cu legislatia din US ca nu vor sa se mute in insule ...
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde Lolly19 » 09 Apr 2013, 13:51

Merci de raspunsuri dar cred ca nu sunt seriosi cu banii, am citi si pe alte forumuri ca dau tzeapa, plus ca mai toti membri vor sa vada in free tot cu cateva tipsuri
Lolly19
User Junior+
User Junior+

Mesajde RTModels » 10 Apr 2013, 13:54

SunStudio scrie:RTModels, voi de cat timp lucrati cu ei?

Confidential! :P
RTModels
User Junior+
User Junior+

Mesajde SunStudio » 10 Apr 2013, 14:13

Studio20 scrie:
SunStudio scrie:Studio20, faza cu interdictia muzicii in camera se intampla si la voi sau e chestie noua?

E peste tot ai absoluta, inchid conturi daca insisti cu muzica. O prostie cu legislatia din US ca nu vor sa se mute in insule ...

Multumesc Studio20 pentru raspuns, partea cu "insisti" ma interesa in mod deosebit ca sa-mi confirme o situatie pe care am intalnit-o cu un model.

RTModels scrie:
SunStudio scrie:RTModels, voi de cat timp lucrati cu ei?

Confidential! :P

RTModels, motivul pentru care am intrebat pe Studio20 chestia asta in mod direct este deoarece aveam nevoie de un raspuns de la ei. Daca voiam sa intreb pe toata lumea si sa primesc raspunsuri de la tot felul de neaveniti care se cred experti in videochat sau site-ul Naked.com, intrebam la modul general, adica asa: "Stie cineva care-i faza cu muzica ... etc.?". Si atunci as fi asteptat un raspuns de la tine sau oricine altcineva. Asta-i si motivul pentru care te-am intrebat de cat timp lucrati cu ei: ca sa-mi dai raspunsuri in doi peri si sa-ti probezi "calitatile".

Am lucrat ceva ani cu Naked si nu le-am inteles pozitia privitoare la muzica (un aspect foarte important in ambientul general al camerei), chiar si dupa raspunsurile pe care le-am primit de la ei, care confirma ce a spus Studio20.
SunStudio
User Junior
User Junior

Mesajde RTModels » 11 Apr 2013, 10:05

Credeam ca e forum aici. Si ti-am raspuns la o intrebare si nu in 2 peri. Ti-am dat un raspuns corect si real? DA.Te-am luat la misto ? NU. De ce nu ii suni sau PM si pui intrebari pe forum daca sunt asa de private? :wink:

PS: Merci pentru "aprecieri" si scuze ca ma bag in discutiile expertilor. Sa ceri sa va puna SAD sub avatar "EXPERT" si la semnatura "Nu ai voie sa-i raspunzi" (asta e gluma, nu te sesiza iar, repet, gluma nu raspuns in 2 peri) :)

Numai bine si spor la bani.
RTModels
User Junior+
User Junior+

Mesajde SunStudio » 11 Apr 2013, 17:43

RTModels scrie:Credeam ca e forum aici

Credeai corect.

RTModels scrie:Si ti-am raspuns la o intrebare si nu in 2 peri. Ti-am dat un raspuns corect si real? DA.Te-am luat la misto ? NU.

Mai citeste o data raspunsul tau la intrebarea pe care ti-am adresat-o. Motivul pentru care ti-am adresat-o l-am prezentat in primul raspuns.

RTModels scrie:De ce nu ii suni sau PM si pui intrebari pe forum daca sunt asa de private?

N-am credit la telefon sa-i sun si nu stiu ce-i aia PM. Asa am avut eu chef, sa-i intreb pe un post public, cu subiect si predicat si folosind direct numele lor pentru ca le stiu background-ul si echipa din care fac parte. N-am zis nici un moment ca sunt private. Prin formulare m-am adresat direct lor, nu altcuiva.

RTModels scrie:Merci pentru "aprecieri" si scuze ca ma bag in discutiile expertilor. Sa ceri sa va puna SAD sub avatar "EXPERT" si la semnatura "Nu ai voie sa-i raspunzi"

Mi-a aparut in cap o imagine a unui copil caruia i s-au luat jucariile si a inceput sa planga si sa dea din picioare. Sad are altele pe cap, n-are timp sa-mi onoreze mie doleantele cretine. I-am cerut mai demult sa-mi scrie aia sub avatar si nici acum nu mi-a raspuns. M-am resemnat, viata e grea.

RTModels scrie:Numai bine si spor la bani.

Succes si toate cele bune.

LE: Asta-i ultimul meu raspuns in topicul asta, am aflat ce-am avut nevoie. Nu am nici cea mai mica dispozitie sa ma bat in butoane de tastatura cu tine. Sunt sigur ca o sa arunci un reply in care o sa te erijezi in ceva... nu stiu ce, tu o sa decizi.

Deci, in incheiere, chiar am vorbit serios cand ti-am urat succes si toate cele bune.
SunStudio
User Junior
User Junior

Mesajde RTModels » 12 Apr 2013, 09:08

1. Fi mai relaxat, am spus ca glumeam.
2. Imi mentin parerea ca este un FORUM.
3. Din pacate nu mai sunt copil. :(

PS: prin intrebare cred ca te referi la cea cu: de cand lucram cu ei? raspuns: este confidential si nu avea relevanta. Nu am vazut pe cineva sa intrebe un alt studio: cand/cum/cu cine/de ce lucreaza cu un site, sau cati angajati are si pe ce siteuri lucreaza. Ti-am raspuns strict la intrebare si pertinent, nu inteleg de ce esti atat de deranjat? :?: Pe final promit sa nu iti mai raspund la nici o intrebare pe viitor.

SAD poti sterge te rog off topicul de pe aici. :)
RTModels
User Junior+
User Junior+

Mesajde SunStudio » 12 Apr 2013, 18:48

Trebuie sa clarific ceva:
RTModels scrie:Fi

Te refereai la litera greceasca sau ai vrut sa folosesti imperativul ca sa ma indemni pe mine sa ma mai relaxez? Sau ai jucat barbut la orele de limba romana?

RTModels scrie:PS: prin intrebare cred ca te referi la cea cu: de cand lucram cu ei? raspuns: este confidential si nu avea relevanta. Nu am vazut pe cineva sa intrebe un alt studio: cand/cum/cu cine/de ce lucreaza cu un site, sau cati angajati are si pe ce siteuri lucreaza.

Am intrebat de cand lucrezi cu ei pentru ca nu stiu nimic despre tine; ca sa vad daca exista vreo sansa sa fii in stare sa-mi dai un raspuns pertinent. Daca lucrezi de 2 sau de 6 luni, inteleg de ce te feresti de raspuns. Ai vrut sa faci un pic pe interesantul in topic si ti s-a intors.

N-am adresat nici macar una din intrebarile urmatoare: "cand/cum/cu cine/de ce lucreaza cu un site, sau cati angajati are si pe ce siteuri lucreaza." Mai mult, chiar de le-as fi adresat, era decizia lui Studio20 daca mi-ar fi raspuns sau nu, nicidecum decizia ta. Eu inteleg ca incerci sa exagerezi ca sa para ca ai dreptate, dar pana la urma si la coada te comporti ca un copil, te-ai bagat precum oaia in papusoi si acum nu intelegi ca e bine cateodata sa recunosti cand gresesti si sa lasi nasul jos, ca nu s-a nascut nimeni invatat.

Mai mult, invata limba romana, n-ar strica si nici n-ar "fii" prea rau sa inveti ceva nou.

RTModels scrie:nu inteleg de ce esti atat de deranjat?

Ti-am explicat ce m-a deranjat, citeste atent raspunsurile mele si abia dupa aceea reactioneaza la ele. Imaginea cu copilul respectiv si jucariile, de care vorbeam in postul anterior, mi-a ramas in continuare in cap in asociere cu numele tau.

RTModels scrie:Pe final promit sa nu iti mai raspund la nici o intrebare pe viitor.

Te rog sa te tii de cuvant. Daca nu te tii, asigura-te ca raspunsul tau ajuta intr-adevar pe cel caruia ii raspunzi.

Asa cum am spus in postul anterior, ai raspuns la ce am scris si te-ai erijat in ceva ce prefer sa nu spun, pentru ca te-as jigni. Acum stiu sigur inca o data ca o sa raspunzi in aceeasi maniera, dar dupa ce am vazut
RTModels scrie:Fi mai relaxat
, mi-am dat seama ca eu gresesc in tentativa de a te face sa intelegi ceea ce incerc sa-ti spun. As avea aceleasi rezultate de la un perete, nici ala nu stie limba romana prea bine.

Succes si toate cele bune.
SunStudio
User Junior
User Junior

Mesajde RTModels » 12 Apr 2013, 21:56

Nu am facut pe interesantul. Raspunsul este unul real si corect si nu ai precizat in intrebare cati ani trebuie sa colaboram cu site-ul inainte sa raspundem (ma rog, sa raspunda cine vrei tu). Lucrez cu acest site de 3 zile (...), dar stiu ca nu accepta muzica din mai multe considerente. Raspunsurile pertinente vin de la oameni pe care ii intereseaza ce fac, nu de la oameni care doar fac de mult timp, desi experinta se capata si in ani, nu este de ajuns doar trecerea iminenta a timpului :wink: .

PS:Merci pt lectia de gramatica, dar se intampla sa mai scrii si in graba (nu incerc sa ma scuz). Totodata vad ca devine personal postul tau si desi nu ma cunosti ma "judeci" ceea ce nu mi se pare matur din partea ta. Nu am ce sa discut mai mult de atat, deja suntem mult departe de numele topicului.

Pana la urma e bine ca ai aflat ce te interesa si de la cine te interesa! Asta conteaza. Succes!
RTModels
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj