Lucreaza cineva pe Eurolive, are trafic?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Suzzy » 11 Iul 2014, 02:53

As dori sa imi fac un cont pe Eurolive dar m-am uitat la modele si am vazut ca nu au pe nimeni in camera. Se merita?
Lucrez pe Francolive si este cam slabut si pentru ca vorbesc franceza bine as dori un site francez in paralel cu Francolive.
Lucreaza cineva pe Eurolive, are trafic? Multumesc.
Suzzy

Mesajde readyforyou29 » 11 Iul 2014, 12:03

Mai bun decat acele siteuri este Xlove
readyforyou29
User Activ
User Activ

Mesajde googlefun » 11 Iul 2014, 12:14

De ce nu incerci X-lovecam ? Din cate am citit pe aici are traffic bunicel + ca e full de francezi /belgieni . Problema cu francezii ce am observat eu ,e ca sunt niste mocangii incurabili (poate cu fetele sunt mai darnici ,nu stiu ) .Cu ultimii eurocenti ramasi de la cumparaturi vor sa vada show de 30 min (daca se poate 28 min in free :) ) Chiar trebuie sa stii franceza acolo , sa nu te mai incurci cu translatorul lor .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Suzzy » 11 Iul 2014, 14:09

Am incercat Xlove si sunt multi membrii care nu vin la pvt vor "nue hor cam",multa vorba si cand vin la pvt stau 1 min si vor tot sa vada "vite"....
O sa mai incerc Xlove dar vroiam sa stiu Eurolive daca are trafic si daca se merita incercat.
Nu stiu macar sa scot 30 de euro pe zi. M-am uitat la fetele online si nu prea au membrii de asta intreb.
Multumesc pentru raspunsuri
Suzzy

Mesajde fetish » 11 Iul 2014, 14:33

eu lucrez si cu xlove , am lucrat si eu eurolive , ce sa zic dif fff mare , pe xlove este un trafic duplu chair triplu decat cel pe eurolive insa au banuti mai putin de arauncat decat eurolive , eurolive insa au portofel muult mai largi dar ii prinzi mai greu in pvt , trebuie discutii intense , daca aui timp si chef de ele sau depinde de modul tau de a fideliza clientul

eu personal am ales sa lucrez cu xlove on a dailly basis si din cand in cand maia daug si euolive , sincer initial am fost f incantata de eurolive, apoi in timp am realizat ac manaca prea mult din timpul meu vs incasari ac sa renteze

bafta
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde Suzzy » 11 Iul 2014, 15:57

Multumesc frumos pentru raspuns. Cautam alt site care sa fie de baza pe langa Francolive dar nu prea stiu care. Am incercat Jasmin dar am camera goala. Intr-adevar eram "not rated yet" poate de aceea dar am stat online aproape 2 saptamani si nu am facut nici 100 de $. Pur si simplu nu erau membrii.
Ce alt site mai merge bine in afara de Jasmin? Ma refer sa aiba trafic bun. Multumesc tare mult <3
Suzzy

Mesajde trompi » 12 Iul 2014, 01:43

eu lucrez atat pe xlove cat si pe eurolive si vorba lui fetish, exista diferenta mare intre site in privinta calitatii clientilor. Daca pe xlove ai trafic mai mare dar clienti care nu stau cu orele in privat, pe eurolive ai clienti mai putini, care iti intra mai greu in privat, tre sa stai la conversatii lungi in free daca vrei s aprinzi ceva bun iar atunci cand prinzi sta o ora, doua etc. Dar pt asta iti trebuie sa stii franceza, normal...Eu am facut o paralele si de exemplu patru ore de privat pe xlove e mult mai rentabil la pret decat eurolive plsu ca xlove chiar daca ei nu stau enorm in privat sunt muuulti. Tot a fel vorba lui fetish, eurolive mananca prea mult din timp, daca vrei s aafci bani tre sa acordezi atentie sa stai pe el mult, sa vorbesti etc etc....
Francolive am lucrat o perioada dar mi s_a parut traficul enorm de slab...mai traieste?;))))
Intr-adevar, pe eurolive nu sunt membri prea multi, in schimb stau mai mult in privat, atunci cand ii prinzi, binenteles;)))
personal te sfatuiesc sa incerci, pana ce nu incerci nu poti sa-ti dai seama daca merge sau nu...3
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde Suzzy » 12 Iul 2014, 15:13

Atunci ce alt site are trafic mare si se merita in paralel cu cel de baza? Adica sa nu stau sa astept o ora sa intre 1 membru cu bani.
As dori sa mai tin inca 1 deschis (in afara de xlove) . Am citit aici pe forum cele mai bune site-uri dar topicurile sunt foarte vechi. Care merge bine si are trafic? Multumesc mult. <3
Suzzy

Mesajde fetish » 12 Iul 2014, 17:07

site uri care merg si produc bine :

1.imlive
2.steamray
3.streamate
4.ifriends
5.xlove
6.eurolive
7 .camcontacts.
8.webcams

oricare dintre cele de mai sus o sa iti aduca lejer cei 30 de euro pe zi , daca vrei poti sa ai online chiar 2 sau 3 siteuri in paralel

bafta
fetish
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj