Logitech c920 sacadeaza si se vede prost

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde newintown » 11 Apr 2013, 20:41

buna ,problema mea este urmatoarea : camera sacadeaza si se vede prost cand deschid mai mult de 2 sesiuni
din pct de vedere tehnic stau cam asa :
- laptop i7 4gb de ram video dedicat
- webcam c920
- internet teentelecom 15mb up garantat (pe teste nu scade sub 8 pe extern )
- folosesc google crome ,fara splitter intrucat merg toate site-urile in flash

Intru pe streamate ,jasmin,streamray(se vede foarte slab si ma seteaza automat pe low) si xlove
pana acum am intrat 4 seri cate 6 7 ore in care am facut banuti numai pe streamate (prima seara 40 ,apoi 70 ,50,35) pe streamray slabut 14 dolari in 4 zile ,jasmin cat am fost la SALE a mers bine acum slab .
Unii useri imi spun ca ma vad in slowmotion altii ca ma vad ok ,am verificat si eu pe jasmin de pe alt calculator alt net ,si intradevar ma vad sacadat

Cineva mi-a spus ca poate fi problema de la GAIN ,din setarile camerei pentru ca nu am lumina suficient de puternica .

Astept sfaturile voastre,va multumesc
newintown

Mesajde newintown » 14 Apr 2013, 13:04

am rezolvat in mare parte problema sacadarii camerei ,intradevar este de la lipsa luminii suficiente ,camera era setata pe automat si urca gainul foarte mult ,stie cineva de ce nu merge jasminul cu splitcam ?
newintown

Mesajde kharma13 » 23 Apr 2013, 11:32

Eu folosesc splitcam pe jasmin si merge ok. La ce te referi cand spui ca nu merge?Nu se vede deloc sau prost?
kharma13
User Junior
User Junior

Mesajde newintown » 23 Apr 2013, 23:52

problema am rezolvat-o ,era din cauza,ca nu aveam lumina suficienta in camera iar setarile camerei erau pe automat si imi seta GAIN-UL foarte mare ,am adus 2 lampi si acum e perfect,

acum folosesc VISIT-X VIDEO SPLITTER ,e free si e foarte bun ,nu are nici setari multe e foarte practic

numai ca intampin alta problema ,am un laptop i3 dell ,2 gb ram si nu pot sa deschid mai mult de 2 site-uri cu adobe hd ...urca la 90% procesorul ,am windows 7 ,oare daca bag xp se imbunatateste ceva?
newintown

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj