Logitech c920 probleme

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Zinia » 30 Oct 2012, 14:27

jass scrie:c920 este un web ff bun...mie sincer imi place mai mult decat c910...sunt de parere ca daca nu ii dai lumina asa cum vrea el....eu am mers p lumina alba...am exclus tot ce avea nuanta de galben...imi strica calitatea imaginiiiiiii teribillll.....n are nevoie de multa lumina...eu am 3 becuri economice sus si o lampa din fata si se vede super...imagine clara...lacrima...conteaza mult unde sa bata si aceste becuri...l mine sunt exact deasupra mea...cu o distanta de vreo 10-15 cm intre ele in forma de triunghi ....am avut si eu sute de pb cu ea l inceput...si am mereu cand ma mut pana imi regrelez lumina....eu zic sa mai verifici p acolo p l lumini....eu cred ca de acolo pleaca totul....si eu cand ma mut imi fac miiiiiii de nervi pana ii dau de cap! :)

poti sa-mi recomanzi o schema de iluminare pt. acest webcam fara sa atarn de tavan neoane?
Ar fi ideal daca mi-ai da link-uri :D
Zinia
User Junior
User Junior

Mesajde VideoModeling » 25 Noi 2012, 21:23

Zinia scrie:
jass scrie:c920 este un web ff bun...mie sincer imi place mai mult decat c910...sunt de parere ca daca nu ii dai lumina asa cum vrea el....eu am mers p lumina alba...am exclus tot ce avea nuanta de galben...imi strica calitatea imaginiiiiiii teribillll.....n are nevoie de multa lumina...eu am 3 becuri economice sus si o lampa din fata si se vede super...imagine clara...lacrima...conteaza mult unde sa bata si aceste becuri...l mine sunt exact deasupra mea...cu o distanta de vreo 10-15 cm intre ele in forma de triunghi ....am avut si eu sute de pb cu ea l inceput...si am mereu cand ma mut pana imi regrelez lumina....eu zic sa mai verifici p acolo p l lumini....eu cred ca de acolo pleaca totul....si eu cand ma mut imi fac miiiiiii de nervi pana ii dau de cap! :)

poti sa-mi recomanzi o schema de iluminare pt. acest webcam fara sa atarn de tavan neoane?
Ar fi ideal daca mi-ai da link-uri :D

Poti sa folosesti 1-2 stative cu umbrela. Uite aici un articol foarte bun:
articol-detaliat-despre-setarile-lumina-pentru-videochat-t13055.html
VideoModeling
User Junior+
User Junior+

Mesajde starstudio82 » 27 Iun 2013, 23:44

Recently my Models experienced that the camera image with c920 becomes noisy in a point and do not know why. Anybody else experiences the same?

What webcamera splitter is the best do you think with c920? Thank you!
starstudio82

Mesajde StudioFetish » 30 Iun 2013, 15:26

Foloseste Very-soft si o sa-ti mearga super bine.
StudioFetish

Anterior

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj