Logitech c920 probleme

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde kiki » 29 Oct 2012, 00:01

buna seara

nimeni nu a precizat ce splitter foloseste
eu de exemplu folosesc superwebcam,nu am nici o problema cu gainul,dar singura mea nemultumire este rezolutia...am incercat cu ultima versiune de la splitcam,dar spre dezamagirea mea,camera are un mare delay pe siteuri si se misca si calc cam greu.tin sa mentionez cand am folosit splitcam pe camcontacts imi aparea HD,pe streamate puteam sa aleg la quality hd low sau hd high,si pe toate siteurile aveam un trafic mult mai mare
calc meu are( dual core 6600-3.06 ghz,4 gb ram)
voi ce splitter folositi ?? sincer dupa parerea mea e pacat de camera sa stau online la rezolutie mica

va rog ajutati-ma cu un sfat

stima
kiki

Mesajde jass » 29 Oct 2012, 11:11

c920 este un web ff bun...mie sincer imi place mai mult decat c910...sunt de parere ca daca nu ii dai lumina asa cum vrea el....eu am mers p lumina alba...am exclus tot ce avea nuanta de galben...imi strica calitatea imaginiiiiiii teribillll.....n are nevoie de multa lumina...eu am 3 becuri economice sus si o lampa din fata si se vede super...imagine clara...lacrima...conteaza mult unde sa bata si aceste becuri...l mine sunt exact deasupra mea...cu o distanta de vreo 10-15 cm intre ele in forma de triunghi ....am avut si eu sute de pb cu ea l inceput...si am mereu cand ma mut pana imi regrelez lumina....eu zic sa mai verifici p acolo p l lumini....eu cred ca de acolo pleaca totul....si eu cand ma mut imi fac miiiiiii de nervi pana ii dau de cap! :)
jass
User Junior
User Junior

Mesajde Zinia » 30 Oct 2012, 14:27

jass scrie:c920 este un web ff bun...mie sincer imi place mai mult decat c910...sunt de parere ca daca nu ii dai lumina asa cum vrea el....eu am mers p lumina alba...am exclus tot ce avea nuanta de galben...imi strica calitatea imaginiiiiiii teribillll.....n are nevoie de multa lumina...eu am 3 becuri economice sus si o lampa din fata si se vede super...imagine clara...lacrima...conteaza mult unde sa bata si aceste becuri...l mine sunt exact deasupra mea...cu o distanta de vreo 10-15 cm intre ele in forma de triunghi ....am avut si eu sute de pb cu ea l inceput...si am mereu cand ma mut pana imi regrelez lumina....eu zic sa mai verifici p acolo p l lumini....eu cred ca de acolo pleaca totul....si eu cand ma mut imi fac miiiiiii de nervi pana ii dau de cap! :)

poti sa-mi recomanzi o schema de iluminare pt. acest webcam fara sa atarn de tavan neoane?
Ar fi ideal daca mi-ai da link-uri :D
Zinia
User Junior
User Junior

Mesajde VideoModeling » 25 Noi 2012, 21:23

Zinia scrie:
jass scrie:c920 este un web ff bun...mie sincer imi place mai mult decat c910...sunt de parere ca daca nu ii dai lumina asa cum vrea el....eu am mers p lumina alba...am exclus tot ce avea nuanta de galben...imi strica calitatea imaginiiiiiii teribillll.....n are nevoie de multa lumina...eu am 3 becuri economice sus si o lampa din fata si se vede super...imagine clara...lacrima...conteaza mult unde sa bata si aceste becuri...l mine sunt exact deasupra mea...cu o distanta de vreo 10-15 cm intre ele in forma de triunghi ....am avut si eu sute de pb cu ea l inceput...si am mereu cand ma mut pana imi regrelez lumina....eu zic sa mai verifici p acolo p l lumini....eu cred ca de acolo pleaca totul....si eu cand ma mut imi fac miiiiiii de nervi pana ii dau de cap! :)

poti sa-mi recomanzi o schema de iluminare pt. acest webcam fara sa atarn de tavan neoane?
Ar fi ideal daca mi-ai da link-uri :D

Poti sa folosesti 1-2 stative cu umbrela. Uite aici un articol foarte bun:
articol-detaliat-despre-setarile-lumina-pentru-videochat-t13055.html
VideoModeling
User Junior+
User Junior+

Mesajde starstudio82 » 27 Iun 2013, 23:44

Recently my Models experienced that the camera image with c920 becomes noisy in a point and do not know why. Anybody else experiences the same?

What webcamera splitter is the best do you think with c920? Thank you!
starstudio82

Mesajde StudioFetish » 30 Iun 2013, 15:26

Foloseste Very-soft si o sa-ti mearga super bine.
StudioFetish

Anterior

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj