Logitech c920 probleme cu calitatea imaginii

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde kiki » 21 Apr 2012, 22:27

buna seara tuturor
lucrez in domeniu de aprox 2 ani.am lucrat la un studio aprox 1 an si acum fac de acasa.va rog frumos ajutati-ma.eu am tot cautat pe forum si nu am gasit legat de problema mea.citesc forumul saptamanl dar pana acum toate nelamuririle pe care le-am avut le-am gasit aici pe forum
am probleme cu un logitech c920...abia ce l-am cumparat si am constatat cu stupoare ca nu este mare diferenta intre camera veche(logitech c500) si actuala...am vazut pe youtube diferite filmulete cu camera si la mine nu se vede asa..
calc este un dual core 6600(frecventa 3.0)4 gb rami ddr3 dual chanel,hard disk 500gb,iar placa de baza este una gigabite si este ok pot sa spun.
internetul este cu banda garantata(3mega garantat pe extern) si nu ma plang.imi tine si 5 siteuri odata cu 2 in hd.
Ce vreau sa va intreb este daca problema este de la placa video integrata..TREBUIE SA CUMPAR PLACA VIDEO??sau placa de captura??
ca splitter folosesc superwebcam si sunt foarte multumita de el

VA ROG AJUTATI-MA

stima tuturor si multumesc anticipat pt raspunsuri
kiki

Mesajde digitalsin » 23 Apr 2012, 20:14

sa incep cu inceputul
lucrez in domeniu de aprox 2 ani.am lucrat la un studio aprox 1 an si acum fac de acasa

urat!!!! gest :)))))) dar tipic si din ce in ce mai la moda...

nu iti trebuie placa de captura daca tu ai webcam care se conecteaza la usb

da iati o placa video pe PCIexpress cu 2 iesiri.. si iti conectezi 2 monitoare si le dai extend..asta sa iti fie mai usor de urmarit actiunea..mai ales daca stai pe 5 siteuri

c920 are lentila Zeiss , c500 nu are ,deci ar trebui sa ai o imagine mai clara...asta in caz ca ai acasa ceva neoane pe langa tine ..daca stai numa la lumina de lumanare..intradevar nu e vreo diferenta

cand dai zoom..trebuie sa ai o imagine clara.... mic ul camerei c920 e mai bun decat c500
diferenta trebuie sa vezi..;)
digitalsin

Mesajde kiki » 23 Apr 2012, 22:23

multumesc pt raspuns sin
intra-adevar ai dreptate.audio si calitatea imaginii la zoom este mult mai buna..
lumina eu zic ca este destul de ok.patul este exact deasupra patului cu 3 becuri economice(de 100w parca).
kiki

Mesajde jass » 08 Mai 2012, 12:44

n are nevoie d multa lumina ...putina lumina dar sa fie alba....l mine se comporta ff urat cand ii dau lumina galbena....imi place cum s vede eu o trec prin split...WebCamSplitter Pro de la verysoft
jass
User Junior
User Junior

Mesajde Lady Bee » 08 Mai 2012, 18:13

Hum..eu am 3 surse de lumina galbena si doar o veioza cu lumina alba.Este posibil ca din cauza luminii sa fie imaginea foarte rosie atunci cand transmit HD prin Flash Media Live Encoder?
Daca pun doar lumina alba nu o sa fiu prea alba/albastra?Tot Logitech am si eu.
Lady Bee

Mesajde jass » 09 Mai 2012, 11:30

nu stiu cum sunt restu' dar logitech c920 se comporta urat l lumina galbena prima data si eu am facut gafa sa i dau lumina galbena si eram foarte rosie , portocalie si mi a recomandat cnv sa i dau doar lumina alba si nu ff multa.... am lumina doar de sus mai multa si ff putin din fata!este o camera bunicica eu am renuntat l sony evi d100 pt ea si nu mi pare rau!:*
jass
User Junior
User Junior

Mesajde Lady Bee » 09 Mai 2012, 16:18

Multumesc pentru raspuns.O sa imi pun doar lumina alba,sa vedem ce iese :)
Lady Bee

Mesajde jass » 10 Mai 2012, 21:26

npc:*:*:* sa mi spui te rog ce ai rezolvat si cum se vede :)
jass
User Junior
User Junior

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj