Cu logitech C910 am sa am iconita HD?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Ema18 » 17 Iul 2015, 17:05

Buna ziua. As vrea sa achizitionez un logitech c910. As vrea ca pe anumite site-uri unde activez eu,sa apara sigla de hd la profilul meu.Credeti ca logitech c910 intruneste cerintele site-urilor de videochat?? de logitech c920 stiu sigur ca apare hd la profil.dar nu stiu de c910. AStept un raspuns. Multumesc
Ema18

Mesajde googlefun » 17 Iul 2015, 21:59

Cel mai bine este sa intrebi la supportul fiecarui site in parte .Ramane un webcam bun , numai ca nu are h.264 compression ca si C920 , ceea ce va pune un stress mai mare pe CPU si nu numai .

1.Banuiesc sa vrei sa o achizitionezi SH , in magazine nu mai exista asa ceva , in timp ce altele mult mai vechi ca an de fabricatie /aparitie si implicit mai slabe , inca se mai gasesc la vanzare .
2.Din experienta altora se pare ca are o problema la cablu , c910 .
3.In locul ei , in magazine a aparut B910 (varianta pro , cica ) , dar la fel fara h.264 compression , de care aminteam .

Cum spuneam , intreaba la supportul fiecarui site .B910 gasesti aici :

http://www.domo.ro/PC_&_Gaming_&_Perife ... 960-000684

P.S Trebuie sa retii ca doar webcamul singur , nu e sufficient ca sa apara iconul HD , in lipsa unei lumini corespunzatoare, CPU puternic , net adecvat . Sau chiar daca " apare " va fi la limita de jos si asta se va vedea in frames/sec , delay image , pixeled image etc etc .

Ca sa intelegi la ce ma refer , hai sa exageram un pic .De exemplu , nu cred ca e posibil sa ai icon HD , daca vei detine cel mai tare webcam posibil , dar in schimb ai lumina de la o lumanare , un net pe stick USB si un Pentium 4 , la 2,4 Ghz , cu 2 Giga de RAM , intrucat HD-ul presupune si alocarea unor resurse hardware suficiente , cat si a unei lumini adecvate , la pachet cu , calea care sa faca posibila transmiterea acelei cantitati uriase de informatii (imagine video in format HD ) , adica ... netul :))
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Ema18 » 19 Iul 2015, 02:05

multumesc pentru feedback.Seara faina
Ema18

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj