Logitech BCC950 sau Logitech C920?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Michelle123 » 02 Iun 2013, 11:38

Buna ziua tuturor!
Pentru cei care au deja una dintre camerele BCC950 sau C920 un sfat care dintre ele ar fi mai k sa o achizitionez?Am vazut ca prima are si telecomanda insa nu stiu sigur cum funcitoneaza?(adik dcare functiile de zoom in si zoom out la fel ca o camera video)...
Momentan am logithech C910...Dar tocmai mi-am achizitionat un laptop performant si m-am gandit sa am si o camera performanta
Multumesc si astept un sfat in special de la cei care deja detin camerele respective...Sau care au informatii cu privire la ele...
O zi buna tuturor
Michelle123
User Junior
User Junior

Mesajde GlamourFoto » 02 Iun 2013, 12:53

Buna Michelle, eu m-am jucat cu ambele camere in nenumarate randuri si pot spune ca alegerea mea ar fi:

Bcc950 fara nici o indoiala, am sa argumentez si de ce:

- are telecomanda si functia pan tilt zoom, adica din telecomanda poti misca webcamul stanga dreapta sus jos :) si poti sa bagi zoom ( el este unul digital ca si la c920 dar este ok )
- calitatea imaginii este fff apropiata intre cele coua webcamuri, mie mi se pare ca bcc950 se vede un pic mai bine daca este setat corespunzator.

Oricare ar fi alegerea ta dintre acele doua webcamuri, este una buna pentru ca la momentul de fata bcc950 si c920sunt cele mai bune webcamuri, pentru alte pareri sau sa vezi setarile corecte care trebuiesc facute la aceste webcamuri poti sa citesti aici

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj