Logare XloveCam

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde tear_drop » 02 Apr 2013, 23:28

Cu riscul de a parea complet idioata, va rog sa-mi spuneti cum sa intru online pe XloveCams :oops: Am instalat Flux Manager-ul lor insa cand vreau sa-l deschid din locul in care este salvat pe pc, imi da urmatorul mesaj:

"Cannot start service from the command line or a debugeer. a windows service must be first installed using installutil.exe and then started with the server explorer , windows service administrative tool or the net start command. "

Banuiesc faptul ca asa intri online: prin shortcut-ul acestui flux manager.
Am instalat pe calculator si installutil.exe, am restartat programul downloadat de pe XloveCam, dar degeaba...nu vrea si pace.

Daca alta este metoda, va rog spuneti-mi-o si mie ca am stat o zi intreaga si nu reusesc sa ii dau de cap :roll:

Multumesc.
tear_drop

Mesajde daniele » 04 Apr 2013, 00:40

Ti s-a dat un link de logare id si parola cand ti s-a aprobat contul de acolo intri online , de la show new
daniele
User Junior+
User Junior+

Mesajde tear_drop » 04 Apr 2013, 10:28

Eu vorbesc despre cum pot sa intru online cu webcam, adica in freechat. Stiu ca ma loghez prin linkul dat de ei. Ceea ce nu reusesc este sa intru in free chat...poate nu m-am exprimat bine mai sus.
tear_drop

Mesajde tear_drop » 04 Apr 2013, 10:54

Sorry...n-am fost f atenta la raspunsul de mai sus .. am reusit...Multumesc frumos
tear_drop

Mesajde theselby » 04 Apr 2013, 12:08

@Tear_drop:

FluxManager este soful lor pentru a lucra in HD.
Insa pentru a intra online, indiferent daca in HD sau normal, trebuie sa intri de pe site 9cu firefox, IE, Chrome... sau ce vrei tu). Folosesti intr-adevar link-ul de logare pe care ti l-au dat.

Pe site, sus, ai un meniu:
Log Out --- Messaging (0) --- Profits --- Information --- Show --- Help --- Home

Tine mouse deasupra butonului Show si o sa apara altul, Show new. Pe ala ar trebui sa apesi ca sa intri online in ultima lor versiune de chat.

link imagine cu explicatiile
theselby
User Avansat
User Avansat

Mesajde tear_drop » 08 Apr 2013, 00:54

Multumesc frumos...am reusit...!!!!
tear_drop

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj